Konrad KowalWe wtorek, 12 marca, w hetmańskim kółku fotograficznym gościliśmy pana Konrada Kowala, anglistę a zarazem świetnego fotografa, który przyjął zaproszenie, aby opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach z fotografią, narzędziach, jakich używa i swoich inspiracjach w tej sztuce.

11W sobotę 9 lutego hetmańskie kółko fotograficzne wzięło udział w gościnnej reporterskiej sesji fotograficznej na zaproszenie Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu aby uwiecznić przebieg ich balu, a w szczególnoścki klasy 3A, której wychowawczynią jest Pani Barbara Wachałowicz, z okazji zbliżającego się nieuchronnie końca nauki w gimnazjum.

k fot plenerKorzystając z wyjątkowo łagodnej jesieni, „hetmańska” grupa fotograficzna postanowiła wykorzystać ten moment i udać się na krótką wycieczkę w plener. Zadaniem grupy było wykorzystanie ostatnich słonecznych promieni w czasie, tzw. „golden hour”, czyli ostatniej godziny przed zachodem slońca, podczas której światło jest zawsze miękkie, częściowo rozproszone i idealnie nadaje się do np. portretów. 

kółko fotograficzneOd września br. w „Hetmanie” działa kółko fotograficzne, które prowadzi p. Adam Kunysz, nauczyciel języka angielskiego. A skoro mamy taką okazję, to głównym językiem, którego używamy, jest oczywiście j. angielski! W ramach kółka omawiamy i planujemy omawiać różne zagadnienia związane z fotografią, takie jak zasady kompozycji (the rule of thirds, leading lines, frames, negative space, symmetry, angles of view, patterns, storytelling, depth of field, etc.), przez operowanie światłem, tworzenie ciekawych portretów, fotografowanie krajobrazu, aż po tajniki sprzętu fotograficznego. W trakcie naszych spotkań omawiamy zdjęcia jakie zrobiliśmy ostatnio i dzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak można by udoskonalić i poprawić nasze zdjęcia. Pierwsze efekty wspólnych działań będzie można zobaczyć już wkrótce w sali 22 na mini wystawie poświęconej właśnie KOMPOZYCJI.