AK 08Z przyjemnością zawiadamiamy, że kolejny etap wdrażania naszego hetmańskiego projektu ,,Wrzesień 1939’’ jest już za nami. Tym razem UKS Hetman zorganizował dwa turnieje. Pierwszy 2 grudnia w Porcie Kultury w Sandomierzu, drugi 8 grudnia podczas pierwszej wystawy modelarskiej w Tarnobrzegu. Z szeroką fotorelacją z tych imprez zapoznacie się poniżej.

AK 03W dniach 28-30 września na zamku królewskim w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli Klas C NAVIGA. Nie zabrakło na nich hetmańskiego akcentuorganizatorem i głównym prowadzącym imprezy był pan Tomasz Ciach, nauczyciel historii w naszej szkole a przede wszystkim wielokrotny medalista mistrzostw świata, Polski i Europy w modelarstwie okrętowym. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz większą popularność, gdyż wzbogacane jest o wystawę nowych modeli twórców z całej Europy.

Mistrzostwa Polski Mikromodeli 1Pod koniec września w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C ,,Naviga". Uczniowie z naszego Hetmana brali czynny udział w tym świecie modelarstwa.Dziś zamieszczamy początek ralacji z ogólnopolskiego miesięcznika ,,Modelarz", która przybliży wam tematykę i może skłoni do pracy w szkolnej modelarni.


Zajęcia w każdy poniedziałek 15-17.

Zapraszamy.

Mistrzostwa Polski MikromodeliZakończone w niedzielę, 1 października,  Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga, które rozegrano na Zamku Królewskim w Sandomierzu, okazały się wyjątkowo udane dla hetmańskiego modelarza, nauczyciela historii i wychowania fizycznego, pana Tomasza Ciacha. Do swojego - i tak już wyjątkowo bogatego - zbioru mistrzowskich medali może dołączyć dwa nowe trofea: srebro za model „CUTTY SARK”  oraz  Grand Prix Wydawnictwa JSC za najlepszy model zbudowany do linii wodnej („HMS Penelope”).  Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych świetnych wyników na imprezie najwyższej rangi - Mistrzostwach Świata, które mają się odbyć w Sandomierzu już za rok!

Mistrzostwa Polski Mikromodeli 1W dniach 29 września - 1 października 2017 r. w Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga. Na tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli naszej szkolnej modelarni oraz ich instruktora, pana Tomasza Ciacha – współorganizatora tej prestiżowej imprezy, prezesa Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych DRAGON. Zaprezentowane na wystawie modele pięknie współgrały z aurą zamkowych komnat oraz szantowym klimatem wykonywanych przez młodzież piosenek. Wśród wykonawców prezentował się chór z Liceum Katolickiego w Sandomierzu oraz nasi soliści: Julia Roman, Kasia Moliszewska, Natalka Ciecierska i Kuba Mazur. Całemu wydarzeniu czujnie przyglądali się hetmańscy dziennikarze.  Czekamy na ich reportaż na ten temat w inauguracyjnym odcinku Telewizji Hetmańskiej. Organizatorom gratulujemy znakomitego pomysłu i trzymamy za słowo, że za rok w sandomierskim Zamku odbędą się Mistrzostwa Świata Mikromodeli!