KTSPo upływie kilku dni od piątkowego meczu KTS-u z francuską drużyna z Lille proponujemy powrót do tamtych ekscytujących wydarzeń. Nasz profesjonalny komentator, Eryk Lewicki (1c), pokusił się na omówienie meczu i zwrócenie uwagi na mocne strony naszego zespołu. A oto co napisał:

KTS 1 grudniaTakimi gromkimi okrzykami i burzliwymi oklaskami publiczność zgromadzona w tarnobrzeskiej Hali MOSiR nagrodziła wczoraj nasze tenisistki stołowe po zwycięstwie 3:0 nad francuskim zespołem Lyssois Lille Metropole. Efektowy triumf nad rywalkami zapewnił KTS-owi Siarka-ZOT Tarnobrzeg awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń ETTU z pierwszego miejsca w grupie oraz teoretycznie łatwiejszego przeciwnika w następnych rozgrywkach. A na meczu nas nie zabrakło!

Tenis stołowyGrudzień zaczyna się dla kibiców tenisa stołowego gorąco – od piątkowego meczu KTS Siarka-ZOT z francuskim Lyssois Lille Metropole. Początek godzina 18:00, hala MOSiR. Hetmaniaków nie może tam zabraknąć! Zwłaszcza, że pojedynek na pewno będzie emocjonujący i trudny. Po zwycięstwie 3:0 nad niemieckim TuS Bad Driburg nasze złotka zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Mecz z Francuzkami zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie, a zwycięzca eliminacji  w ćwierćfinale zmierzy się z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Jest więc o co walczyć!

hetmankibicuje 1024W pierwszym meczu zaprezentowała się nam Han Ying, której przyszło zmierzyć się z Niną Mittleham. Po krótkiej rozgrzewce zawodniczki przystąpiły do gry. Tu zaskoczenie przeżyła Niemka, która nie spodziewała się tak mocno wciętych piłek lecących w jej kierunku od „Hani”. Bardzo mocne odbicia backspinowe, a także szybkie „wcięcia” forehandowe naszej reprezentantki powodowały, że zawodniczka z Niemiec raz po raz trafiała w siatkę lub poza stół. „Hania” grała też niektóre piłki ofensywnie, co przynosiło jej punkty. Ninie trzeba jednak przyznać to, że starała się grać jak najbardziej ofensywnie, co było czasem utrudnieniem dla naszej zawodniczki, pomimo tego reprezentantka Tarnobrzega wygrała dwa pierwsze sety bez większego problemu.  W trzecim secie Nina Mittleham, która nie miała już praktycznie nic do stracenia, grała najlepiej jak potrafiła i chociaż z początku zawodniczka KTS Tarnobrzeg wciąż pewnie wygrywała, to po time-oucie Niemka zaczęła zdobywać punkty, co było niepokojące. Grała bardzo szybko, pewnie i szeroko, rozrzucając piłki po całym stole. Han Ying dostosowała się jednak do nowej sytuacji i choć nie bez problemów, wygrała trzeciego seta, kończąc tym samym mecz.

KTS 3Piątkowy, I mecz rundy Ligi Mistrzyń ETTU (European Champions League), jaki odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Tarnobrzegu, był nie lada wydarzeniem. Starcie rozegrało się pomiędzy zawodniczkami KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg a Zespołem TuS BAD DRIBURG Niemcy. Widzowie dosyć licznie zgromadzili się, aby oklaskiwać obie drużyny i dopingować tarnobrzeskie „złotka” do walki o wygraną. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć!