meczW piątek, 9 lutego, w Tarnobrzeskiej hali MOSiR znów dały się słyszeć głośne okrzyki radości i wiwaty. Powodem wesołości kibiców był wygrany mecz naszej drużyny KTS Tarnobrzeg, która zmierzyła się z zespołem Linz AG Froschberg. Był to jej debiut pod nową nazwą „Enea KTS Siarka Tarnobrzeg” i - jak się okazało - debiut bardzo udany. Jak zwykle nasze zawodniczki wspierane były z trybun przez „Hetmana”, zarówno z widowni, jak i przez komentatora Mikołaja Murka (2d) i spikerkę w języku angielskim, Victorię Nogę (2a). Nad poprawnością nanoszenia punktacji w relacji internetowej czuwał Paweł Brożyna (2d). Za nagłośnienie odpowiedzialni byli Wiktor Pluta (1c) i Błażej Kwaśnik (1c), którym pomagał Piotr Pluta (3b), a całe spotkanie nagrane zostało przez pana Grzegorza Serwana i fotograficznie udokumentowane przez Martynę Krępę (2c) oraz Macieja Nenutila (2a). Wywiad z zawodniczkami po udanym meczy przeprowadził natomiast Eryk Lewicki (1c).

siarka plakat linz

Mecz w LinzJest jeszcze tydzień do piątkowego meczu rewanżowego KTS Siarka Tarnobrzeg z austriackim Linz (9 lutego 2018r., godz. 18:00). To dobra okazja, by powtórzyć najważniejsze reguły rządzące w ping-pongu. Sportowym laikom tę dyscyplinę przybliży Michał Paszta z klasy 2 „a”

 

Linz 28 stycznia 2018Spontanicznie rzucony pomysł, by pokibicować tarnobrzeskiej drużynie tenisa stołowego w ćwierćfinałowych rozgrywkach z austriackim Linz, doczekał się realizacji i prawie pięćdziesięcioosobowa grupa hetmańskich kibiców KTS-u rozpoczęła ferie zimowe od fantastycznej wycieczki do Austrii. Postanowiliśmy połączyć pasję sportową z celami edukacyjno-turystycznymi, więc zanim pokazaliśmy w niedzielę 28 stycznia mieszkańcom Linz, jak trybuny powinny „żyć” podczas meczu, mieliśmy możliwość zwiedzenia najbardziej urokliwych zakątków Wiednia oraz Linz.

KTSPo upływie kilku dni od piątkowego meczu KTS-u z francuską drużyna z Lille proponujemy powrót do tamtych ekscytujących wydarzeń. Nasz profesjonalny komentator, Eryk Lewicki (1c), pokusił się na omówienie meczu i zwrócenie uwagi na mocne strony naszego zespołu. A oto co napisał: