kts 2Sobotnie popołudnie hetmańscy kibice zarezerwowali na dopingowanie naszych tenisistek w pierwszym ze spotkań grupowych w Europejskiej Lidze Mistrzyń. Drużyna KTS Enea Siarka Tarnobrzeg stanęła do walki z austriackim  LZ Linz AG Froschberg. Po długim i bardzo emocjonującym meczu tarnobrzeski zespół wygrał spotkanie 3:1. Hetmaniacy – jak zwykle – wspomagali zawodniczki na trybunach, również zadbali o oprawę meczu.

Zaproszenie na meczJuż w tę sobotę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 13:00 zostanie rozegrany mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń pomiędzy KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a LZ Linz Ag Froschberg. Pomimo że mecz transmitowany będzie w TVP Sport, to warto skorzystać z okazji i zobaczyć to sportowe widowisko na własne oczy, szczególnie ze względu na to, że Liga Mistrzyń to wyjątkowe i bardzo prestiżowe rozgrywki.

Liga Mistrzyń – jak można się domyśleć - jest najcenniejszą i najtrudniejszą ligą, do jakiej klub sportowy może trafić. Polega ona na skupieniu w jednej lidze krajowych mistrzów (oraz vice-mistrzów itp.) z różnych krajów z kontynentu i rozlosowaniu ich w grupy. Następnie rozegrana zostaje faza grupowa, której zwycięzcą zostaje drużyna z jak najlepszym bilansem punktowym. Po kolejnych żmudnych fazach rozgrywek najlepsze zespoły docierają w końcu do finału. W sporcie mówi się, że największymi osiągnięciem, jakie może zdobyć klub, jest właśnie Liga Mistrzów/Mistrzyń.

mmexport1537750898737 e1537754222987Dopiero co lokalne media z radością nagłośniły wiadomość o wielkim wyróżnieniu, jakie spotkało Zbigniewa Nęcka, trenera tarnobrzeskiej drużyny tenisa stołowego (od 3 września objął funkcję trenera reprezentacji Polski kobiet!), a już lotem błyskawicy dotarła do nas wieść o niesamowitym sukcesie podopiecznych wybitnego szkoleniowca. Li Qian - „Mała” (bo tak miłośnicy tenisa nazywają rezolutną zawodniczkę KTS) po raz pierwszy w karierze została indywidualną mistrzynią Europy! Po złoto sięgnęła również druga z zawodniczek tarnobrzeskiej drużyny KTS - Ying Han ("Hania"), która została mistrzynią Europy w grze mieszanej (mixed doubles), występując z Rouwenem Filusem. Jeśli dodać do tego brąz Katarzyny Grzybowskiej - Franc, to do Polski powędrowały aż trzy mistrzowskie medale! Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na mecze Ligi Mistrzyń. Pierwszy z nich już 13 października. „Hetman” – jak zawsze – zadba o oprawę tego wydarzenia. Zapraszamy!!! Nie można przegapić takiej szansy!!! W Tarnobrzegu pojawią się najlepsze zawodniczki Europy. (nan)

Mistrzowski Zespół 2018Sobotni (12 maja) mecz tarnobrzeskiej drużyny z  AZS UE Wrocław zakończył się - zgodnie z przewidywaniami - zwycięstwem KTS-u. Tym samym w tegorocznych rozgrywkach Ekstraklasy Kobiet team Zbigniewa Nęcka sięgnął po raz 27. po tytuł Mistrza Polski. Zespołowi gratulujemy wspaniałego sukcesu!

 

 

 

plakat z AZS UE WROCŁAW druk 1Jeszcze nie opadły emocje po pięknych meczach rozegranych przez drużynę kobiet KTS Enea-Siarka Tarnobrzeg w European Champions League ETTU, a już mamy kolejną szansę na obejrzenie nadzwyczaj ciekawego występu naszego zespołu! 12 maja o godzinie 18:00 w hali MOSiR rozegrany zostanie finałowy mecz Ekstraklasy. Po dzisiejszym zwycięstwie 3:1 nad AZS UE w pierwszej z finałowych potyczek we Wrocławiu podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka dzieli już tylko krok od zdobycia po raz 27. tytułu Mistrza Polski. Dwa lata „Hetman” z dumą towarzyszy wspaniałej drużynie KTS, więc i tym razem nie może nas zabraknąć na trybunach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu! (nan)