siatkowkadzW dniu 10 grudnia na hali w ZSP1 w Tarnobrzegu obyły się zawody z piłki siatkowej na szczeblu powiatowym (licealiada) dziewcząt. Było 6 drużyn, bardzo zdeterminowanych do walki i wygranej. Nasza szkołę reprezentowała drużyna 9 osobowa w składzie Kmuk Martyna 1C (kapitan), Podleśna Daria 3B, Kuczyńska Zosia 2A, Bogacz Magdalena 2E, Lewczuk Julia 1C, Karbarz Julia 1C, Jeczeń Karolina 1B, Duda Gabriela 3C, Wróblewska Magdalena 3C. Walka była zacięta, mecze zostały rozegrane w dwóch grupach, my grałyśmy w grupie A z „Jachowiczem” oraz „Budowlanką”, walcząc do końca. Niestety poległyśmy, co skutkowało zajęciem 6 miejsca. Liczymy, że w następnym roku zawalczymy o wyższe szczeble oraz staniemy na podium.

kts hodonin

W miniony czwartek, KTS Enea Siarka Tarnobrzeg podejmował u siebie czeską drużynę z Hodoninu. Tarnobrzeżanki zapewniły sobie awans do ćwierćfinału w poprzednim meczu z Linz, lecz nie zamierzały odpuścić tego spotkania. Natomiast SKST Mart Hodonin walczył w tej rywalizacji o przybliżenie się do celu, jakim jest awans do ćwierćfinału, gdyż za tydzień czeka ich mecz z austriacką drużyną. Należy też wspomnieć, że nasza najlepsza zawodniczka, Li QIAN, nie mogła wziąć udziału w tym spotkaniu z powodu choroby.

Poniższą relację z meczu przygotował Bartek Dąchór z klasy I "a".

mecz KTSSerdecznie zapraszamy na mecz naszej drużyny tenisa stołowego z czeskim Hodoninem. To ostatnie rozgrywki grupy D w Lidze Mistrzyń. I choć wiemy już, że KTS awansował do ćwierćfinału po wygranej 3:2 (GRATULACJE!!!) w rewanżowym meczu z LZ Linz, to miło będzie popatrzeć na spotkanie i pokazać całej drużynie, a zwłaszcza powoli powracającej do zdrowia i żądnej zwycięstw „Małej”, że jesteśmy z Nimi. Spotkanie rozegrane zostanie jutro, w czwartek w hali MOSiR, początek o 17:30. Wspierajmy tarnobrzeską drużynę w drodze ku kolejnym zwycięstwom i pokażmy widzom w całej Polsce, jak wspaniale bawią się tarnobrzescy kibice! Przypominamy, że - jak zawsze – zajmujemy się oprawą medialną meczu, nie może nas też zabraknąć na trybunach! Połączmy siły w kibicowaniu! Mecz transmitowany będzie na żywo przez telewizję publiczną, skorzystajmy więc z szansy i pokażmy jacy fantastyczni, pozytywnie zakręceni ludzie żyją w naszym mieście! Pozdrówmy również znajomych z całej Polski! (nan)

KTS Hodonin 2018Jak dowiedzieliśmy się z mediów, drużyna KTS Enea Siarka odniosła dziś wieczorem (22 października) w Czechach drugie zwycięstwo w eliminacjach Ligi Mistrzyń. W tym wyjazdowym meczu nasze ulubienice wygrały 3:0 z SKTS Mart Stavoimpex Hodonin. Choć nie było hetmańskich kibiców na trybunach w Czechach, to jednak dobrymi myślami i gorącymi sercami wspieraliśmy „naszą drużynę” grającą poza krajem. Brawo, Dziewczyny!

Więcej można przeczytać na http://kts-tarnobrzeg.pl/

ktsMecze drużyny KTS Enea Siarka Tarnobrzeg to oprócz wspaniałej dawki sportowych emocji także jedyny w swoim rodzaju trening umiejętności dziennikarskich. Hetmaniacy mogą sprawdzić się w poważnych zadaniach: jako spikerzy, komentatorzy, fotoreporterzy, filmowcy oraz przeprowadzający wywiady ze sportowcami czy uczestnicy konferencji prasowych. Poniżej zamieszczamy relacje z sobotniego wydarzenia sportowego przygotowane przez uczniów z klasy pierwszej LO: Michała Jurysia i Bartka Dąchóra. Chociaż chłopcy debiutowali w roli dziennikarzy-sprawozdawców, poradzili sobie z zadaniem znakomicie. Oto efekty ich pracy. (nan)