Plakat dni otwarte1 page 001Drogi Gimnazjalisto! Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać, by mieć pewność, że nie będziesz żałował swojej decyzji, to zdecydowanie polecamy Ci naszego HETMANA. HETMAN to bowiem Najlepsza Marka. Dlaczego? Ponieważ:

 

 

 

 

Plakat dni otwarte1 page 001

ulotka 1

ulotka 2

dzien otwarty szkoly2

zlota szkola10 stycznia Perspektywy opublikowały Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących. W Rankingu Olimpijskim w roku 2018 nasz "Hetman" został sklasyfikowany na bardzo wysokim 40 miejscu w Polsce! Co roku jesteśmy w tym Rankingu w pierwszej setce szkół w kraju. Jeśli chodzi zaś o główny Ranking Liceów, tarnobrzeski "Hetman" uplasował się na 83 pozycji, zdobywając tym samym tytuł "Złotej Szkoły". W tym roku była to jubileuszowa, bo XX edycja tegoż Rankingu. Na wynik w zestawieniach szkół, wzorem lat ubiegłych, miały wpływ wyniki uzyskane przez uczniów na maturze oraz osiągnięcia olimpijskie w roku szkolnym 2016/2017.

stypendiumprezydentamiastaMiło nam podzielić się informacją, że za wyjątkowe wyniki w nauce uczniom naszej szkoły, zostały przyznane Stypendia Prezydenta Miasta Tarnobrzega na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Liczba tegorocznych stypendystów jest naprawdę imponująca. Warto dodać, że o ten grant mogli ubiegać się uczniowie, których średnia ocen z wytypowanych przedmiotów wyniosła minimum 5,2, mający wzorowe zachowanie i posiadający tytuł laureata konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz w przypadku kontynuacji średnia co najmniej 4,70 oraz bardzo dobre zachowanie.

 

stypendia szkolne

Miło nam poinformować, że za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni przyznaniem stypendiów, bądź nagród. Stypendystą Prezesa Rady Ministrów został Kamil Kaczmarek. Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach programu ,,Nie Zagubić Talentu” przyznał stypendia: Ingrid Ziembie, Sebastianowi Spyrzewskiemu oraz Filipowi Baranowi. W ramach tego samego programu nagrody otrzymają: Kamil Kaczmarek oraz Wojciech Kosior, który jest tegorocznym Absolwentem Hetmana.

Niezmiernie cieszy również fakt, że nasza Szkoła już drugi rok z rzędu, dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, pozyskała fundusze na stypendia dla uczniów. Mogą o nie występować wszyscy uczniowie szkoły, którzy w ubiegłym roku uczęszczali do Hetmana i spełniają kryteria zawarte w regulaminie. Wspomniany regulamin, jak również wniosek, można znaleźć w zakładce „dla ucznia”, otwierając Dokumenty do pobrania”.

ulotka1 1024

licea polskieWedług najnowszego Rankingu LP.pl , przygotowanego przez portal liceapolskie.pl, nasze liceum zostało sklasyfikowane na pierwszym miejscu w województwie podkarpackim! W Polsce zajęliśmy 57 lokatę (http://liceapolskie.pl/index.php?go=6&aa=11). W zestawieniu uwzględniono 1031 polskich liceów, w których maturę na poziomie podstawowym zdawało przynajmniej 30 uczniów, a z co najmniej trzech przedmiotów rozszerzonych maturę pisało przynajmniej 10 uczniów. Ranking ten opierał się na przetworzonych wynikach z: 1. matury z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym, 2. matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, 3. matury z trzech wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, z których w danej szkole zdawało najwięcej uczniów, 4. EWD z języka polskiego i matematyki (2014 – 2016).
W przeciwieństwie do Rankingu Perspektyw, w którym zajęliśmy 34 miejsce w Polsce, a drugie na Podkarpaciu, ten Ranking nie uwzględniał sukcesów w Olimpiadach, ale za to do obliczeń dołączono wskaźniki EWD, który uplasował naszą szkołę na 3 miejscu w Polsce.

zlota szkola10 stycznia Perspektywy ogłosiły wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie klasyfikacji dokonywano w trzech kategoriach. W Rankingu Ogólnym nasz Hetman uplasował się na 34 miejscu w Polsce, tym samym otrzymał tytuł „Złotej Szkoły 2017”. W klasyfikacji najlepszych liceów ogólnokształcących brano pod uwagę wyniki uzyskane podczas egzaminów maturalnych w roku 2016, z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym (z wagą 45%), na poziomie podstawowym (25%) oraz osiągnięcia olimpijskie (30%). W Rankingu Olimpijskim nasza szkoła, jak co roku, osiągnęła bardzo wysokie 32 miejsce w kraju.

W Rankingu Maturalnym uplasowaliśmy się na 46 pozycji w Polsce. Warto dodać, że w każdym z tych zestawień (ogólnym, olimpijskim i maturalnym) Hetman zajął drugie miejsce w województwie podkarpackim, będąc zdecydowanie najlepszym liceum w Tarnobrzegu. Jedynie trzy licea na Podkarpaciu uzyskały tytuł „Złotej Szkoły” (czyli znalazły się w pierwszej setce najlepszych w Polsce).

Szczegółowe wyniki i zestawienia znajdują się TUTAJ.

plakat dzien otw lic 2016O

imagesMówiąc o sukcesach szkoły, zawsze mamy na uwadze te najbardziej spektakularne. Głośno mówi się  i pisze o osiągnięciach olimpijskich, zdobywaniu wysokich miejsc w konkursach przedmiotowych, sportowych, artystycznych i innych. Na stronach internetowych każdej ze szkół zawsze takie sukcesy są pieczołowicie odnotowywane, a zwycięzcom gratuluje się zdobycia świetnych wyników. Nieco inaczej jest, gdy uczniowie uzyskają znakomite wyniki na maturze. Wówczas słowa uznania należą się nie konkretnej jednostce, ale całej grupie osób.

powierz nam swoja przyszlosc

Dlatego, ponieważ w naszej szkole:

- pracuje doświadczona kadra pedagogiczna, niemal wszyscy nauczyciele są czynnymi egzaminatorami maturalnymi,

- klasy są mało liczne, co gwarantuje indywidualne podejście do każdego ucznia,

- każdy uczeń indywidualnie tworzy sobie swój własny profil kształcenia i może mieć dostosowany do tego odrębny plan lekcji, nie musi wybierać przedmiotów na poziomie rozszerzonym takich jak większość w klasie,

- z przedmiotów, które uczeń chce zdawać na maturze na poziomie rozszerzonym, już w klasie pierwszej ma zwiększoną liczbę godzin, w porównaniu ze szkołami publicznymi,

- staramy się rozpoznawać predyspozycje zawodowe ucznia, prowadząc zajęcia z zakresu preorientacji zawodowej. Organizujemy w szkole spotkania z absolwentami naszego liceum, którzy studiują lub ukończyli prestiżowe uczelnie i obecnie pracują, w różnych zawodach. Tym samym chcemy pomóc uczniom w wyborze odpowiednich studiów, zgodnych z ich oczekiwaniami;

- prowadzona jest cała gama kółek przedmiotowych, zarówno olimpijskich,  dla uczniów szczególnie uzdolnionych w danym kierunku, jak również kółek wyrównawczych, dla młodzieży, która nie do końca dobrze radzi sobie z danym przedmiotem,

Polskie reformy nigdy nie działały od razu. Często miały ograniczony charakter i z tego powodu doprowadzały do katastrof narodowych. Ponadto obcy od tylu wieków czepiali się naszego kraju. Raz ci ze wschodu, raz z zachodu, raz od północy, a raz od południa. Lecz nawet po wyrwanej niepodległości, nie dajemy sobie rady. Nie nauczyliśmy się do końca skutecznie wprowadzać przemyślanych reform i ciągle liczymy na życiowy fuks. Reforma polskiego szkolnictwa z 1999 r. jest na to świetnym dowodem. Lecz przykład na przyszłe zmiany płynie z prowincji – z tarnobrzeskiego Hetmana.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez uczniów z klas maturalnych pod tytułem "Co nas łączy?".