logo sejmik neww

najladniejszy zeszytZeszyt przedmiotowy nie musi być ponury a pismo brzydkie. Temat, data, notatka, równanie reakcji chemicznej, rozwiązanie zadania matematycznego, to wszystko może być oryginalnie zapisane. Można stosować podkreślenie, chmurki, banery, kolorowe flamastry, ciekawą czcionkę. Ładnie, czysto i przejrzyście prowadzony zeszyt ułatwia uczenie się. Mamy dla was konkurs. Pięknie prowadzisz zeszyt! Pokaż go nam! Cenne nagrody czekają. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2019 roku.(mc)

49210961 357695918377699 5109599073086734336 nJak lepiej można podsumować przerwę świąteczną, jak nie dniem (po)świątecznie w dresie, który odbył się 7 stycznia. Dres to element stroju, który pojawia się zawsze, gdy w grę wchodzą dni wolne od szkoły. Są wygodne, miękkie a na dodatek ciepłe! Hetmaniacy doskonale o tym wiedzą. Szkoła w tym dniu była pełna uczniów, którzy stworzyli przepiękne kompozycje, dopasowując swój dres do bluz, butów a nawet gumek do włosów, pokazując tym samym nowe oblicze tej niedocenianej części garderoby.

bluzy szkolneW związku z dużym zainteresowaniem, Sejmik Uczniowski postanowił przedłużyć możliwość zamawiania bluz szkolnych do poniedziałku 7 stycznia.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt  z członkami  lub opiekunem Sejmiku. Szczegóły w sali 28. 

Bluzy hetmańskie są naszym znakiem rozpoznawczym, czymś co nas wyróżnia i integruje. Rokrocznie bluzy i koszulki z logiem naszej szkoły trafiają do ponad stu uczniów, nauczycieli i absolwentów "Hetmana". 

Dresy, polary, ortaliony, stare, nowe, zielone, różowe - im zabawniej tym lepiej! A więc, prasujcie dresiki w kant i do zobaczenia w poniedziałek, w dresie :) :) :)

13973356 LetitSnow

48366148 2031925216888954 3898504478428495872 nHerbata przebyła długą drogę zanim trafiła na nasz stół. Zawdzięczamy jej powstanie najszybszych i najpiękniejszych żaglowców świata oraz pierwsze XIX - wieczne transoceaniczne regaty. Smukłe klipry, rozwijając zawrotne prędkości, mknęły z Chin do Anglii, przewożąc skrzynie ze skarbem Dalekiego Wschodu.

14 grudnia i u nas w "Hetmanie" królowała herbata. Było, w czym wybierać: czarna, imbirowo-cytrynowa, biała, zielona i truskawkowa. Słynne na cały świat maślane herbatniki były dla niej wprost idealnym dodatkiem. Sądząc po długich kolejkach do stolika herbacianego należy uznać ten dzień za bardzo udaną inicjatywę naszego Sejmiku.

pobrane 1WWF alarmuje – rocznie w oceanach ginie ponad milion zwierząt. Dlaczego? Około 50 tysięcy ton plastikowych toreb, kubków, talerzyków, sztućców trafia rocznie do oceanu i zabija miliony ptaków i tysiące ssaków morskich. Żółwie mylą je z meduzami, które stanowią ich pokarm, połykają a następnie umierają w wyniku uduszenia. Toniemy w oceanie plastiku! Wielka Pacyficzna Plama Śmieci jest pięć razy większa od Polski. Naukowcy uważają, że jedynym sposobem uniknięcia katastrofalnej sytuacji jest zwiększenie skuteczności procesów recyklingu i zwiększenie świadomości ludzi o skutkach używania opakowań i naczyń z plastiku

Ze względu na nadchodzący i jakże wyczekiwany dzień wigilii szkolnej, Sejmik Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji ”WIGILIA BEZ PLASTIKU’’. Polega ona na zastąpieniu plastikowych talerzy, kubków i sztućców takimi, które są papierowe, czy też wielorazowego użytku (np. metalowe sztućce, domowe kubki i talerze). Zachęcamy do uczestnictwa w akcji oraz informowania o niej innych.

pizza all you can fridays 7Turcy są bardzo ciekawi przyjezdnych i chętnie inicjują znajomości. Wyrażeniem ich gościnności i chęci poznania kogoś jest częstowanie herbatą i kawą. Nowo wybrany Sejmik Uczniowski pragnie ugościć wszystkich uczniów oraz nauczycieli i zaprasza 14 grudnia (długa przerwa, hol szkolny) na herbatę i herbatniki.

47378704 306253033321758 1434006231999053824 nDziś w naszej szkole pojawiła się niezwodna ekipa pomocników Świętego Mikołaja (niezawodna jak nasz Sejmik Uczniowski), która wszystkim grzecznym dzieciom, czyli wszystkim, rozdawała słodycze. Nowy Sejmik, w czerwonych strojach prosto z mroźnej Laponii, zaprezentował się całej społeczności "Hetmana".

Z wielką przyjemnością informujemy, że nową przewodnicząca Sejmiku Uczniowskiego została uczennica klasy 2a, Natalia Ciecierska, a zastępcą przewodniczącej, Michał Kopeć z klasy 2d. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że ten rok będzie udany i już nie możemy doczekać się mnóstwa atrakcji, które dla Was zaplanowaliśmy!

madziamortkaMinął rok od poprzednich wyborów do Sejmiku Uczniowskiego w naszej Szkole. Z dzisiejszym dniem kończy sie czas, kiedy mogłam pełnić funkcję przewodniczącej. W ciągu minionego roku odbyło się wiele szkolnych imprez i spotkań z wyjątkowymi ludźmi (warto sobie przypomnieć, zerkając na stronę internetową!). Miały też miejsce nowe wydarzenia oraz powtarzane były inicjatywy lubiane i cenione przez uczniów (jak choćby dni tematyczne). Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za to, że mogłam przez ten rok reprezentować naszą Szkołę. Dziękuję, zwłaszcza Opiekunce Sejmiku, za inspirację do działania, dyrekcji i nauczycielom za wsparcie i dobre słowa oraz możliwość realizacji praktycznie wszystkich pomysłów. Składam podziękowania również uczniom za współpracę i włączanie się w sejmikowe inicjatywy. Cieszę się, że były one zawsze pozytywnie przez Was odbierane! Dziękuję całej społeczności Hetmana za obdarzenie mnie zaufaniem i za pomoc, na którą zawsze mogłam liczyć. Nowemu zaś Sejmikowi życzę spełnienia marzeń i odwagi do nowych wyzwań!

Magdalena Mortka

wyborySejmik Uczniowski jest organizacją działającą na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów. Sejmik poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły oraz współdecyduje o sprawach jej dotyczących. 26 listopada br. w naszej szkole odbyła się najlepsza lekcja demokracji, czyli wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, w której kandydaci próbowali przekonać społeczność uczniowską, że to właśnie oni będą umieli najlepiej sprawować powierzone im funkcje.

kampaniawyborcza 1Ten tydzień minął nam pod znakiem kampanii wyborczej. Z dnia na dzień przybywało plakatów i ulotek kandydatów do Sejmiku Uczniowskiego. Szkolne korytarze stawały się coraz bardziej kolorowe. Kreatywność naszych kandydatów jest godna podziwu. Jedni w sposób humorystyczny, inni - poważny starają się zyskać głosy swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Propozycje uczniów chcących być członkami Sejmiku to m. in.: dyskoteki z muzyką na żywo, hetmańska liga piłki nożnej, „szczęśliwe dni”, całonocne zajęcia tematyczne, spotkania zapoznawcze.

AK 18Dzisiejsze nietypowe święto stało się doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów filmów i bajek. Fantastyczne przebrania naszych uczniów i nauczycieli rozweseliły i poprawiły humor wszystkim Hetmaniakom w ten zimny, deszczowy, listopadowy dzień. Na szkolnym korytarzu można było spotkać Kazimierza Pawlaka z filmu Sylwestra Chęcińskiego pt. "Sami Swoi", Pipi Langstrum, Królewnę Śnieżkę, Myszkę Miki i Spidermana. Duże wrażenie zrobił Spongebob Kanciastoporty oraz Królowa Śniegu i Księżniczka Leia.

46296315 1982049145214866 4127280451230367744 nBajki i filmy towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, uczą oraz przekazują ważne prawdy życiowe. 19 listopada stwórzmy w murach naszej szkoły wielką filmowo-bajkową krainę. Jest to świetna okazja, by przypomnieć sobie swoich ulubionych bohaterów. Sejmik Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli Hetmana do zabawy.

wyboryZ wielkim smutkiem będziemy rozstawać się z obecnymi członkami Sejmiku Uczniowskiego, ale wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Pora na wybory nowego składu. Kandydaci do sejmiku do 26 listopada mają czas, aby przekonać do siebie społeczność uczniowską Hetmana.

 

Piernikowy zawrót glowy9 listopada pod hasłem „Co ma piernik do buraka?” Sejmik Uczniowski zorganizował prawdziwą piernikową ucztę, tym razem promując również zdrowotne wartości soku z buraka. Można było skosztować różnych pierniczków i pierników upieczonych przez uczniów Sejmiku oraz uczennice klasy 2b. Ponad 300 kawałków przepysznego piernika rozeszło się na długiej przerwie z prędkością bliskiej prędkości światła. Czekamy na kolejny smaczny dzień „ciągle głodnego Sejmiku”.

Pirnik do burakaSzklanka soku z buraków potrafi zdziałać cuda: chroni przed katarem, uwalnia od zgagi, obniża ciśnienie krwi i dodaje sił. Duża zawartość żelaza działa wzmacniająco na układ krwionośny. Piękny kolor buraków to zasługa betaniny. Buraki są również doskonałym źródłem witamin A, B i K oraz magnezu, miedzi i potasu. Pewnie nie wiecie, ale sok z buraków nazywany jest legalnym dopingiem (to taka informacja dla maturzystówJ)

Sejmik Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów w piątek 9 listopada (na długiej przerwie) na szklaneczkę soku z buraka + kawałek piernika.:) (mc)

wybory sejmikWybory do Samorządu Uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Sejmik Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Działając z nami będziesz mógł wpływać na to, co dzieje się w Hetmanie, a także dostaniesz szansę aby lepiej się zintegrować, wzbogacić ofertę imprez szkolnych, wykazać się kreatywnością, aktywnie brać udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości.
Każdego, komu bliskie jest życie szkoły oraz sprawy koleżanek i kolegów ze społeczności uczniowskiej zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach do SU. Masz pomysły? Mówisz o nich? Teraz je zrealizuj! Osoby chętne do udziału w wyborach do Sejmiku Uczniowskiego prosimy o zgłaszanie się do 9 listopada 2018 roku, do opiekuna sejmiku M. Ciach (mc)

konkurs sejmikZachęcamy do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku https://www.facebook.com/samorzad.hetman/, na którym znajdują się najświeższe informacje o działalności Sejmiku Uczniowskiego i najnowsza zabawa poszukiwawcza. Aby trochę osłodzić smutny listopad i nabrać energii do intensywnej nauki w szkole ukryliśmy 10 paczek z cukierkami i nie tylko. Zabawę zaczynamy we wtorek 6.listopada. Powodzenia! (mc)

Dzień różowyOd 1985 na całym świecie październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W tym szczególnym czasie, w mediach, podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką i nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i przyczyną zgonu (14%). Szacuje się, że co roku raka rozpoznaje u blisko 1,7 miliona kobiet a 500 tysięcy umiera z tego powodu. Liczba chorych rośnie w zastraszającym tempie. Mówi się o globalnym problemie społeczeństwa, ale jest to dramat jednostki.

 

 

 

AK 0119 października cała szkoła była wypełniona śpiochami. Wszyscy uczniowie hucznie świętowali Piżama Day. W ten nietypowy piątek, od wczesnych godzin lekcyjnych, można było zaobserwować zaspanych Hetmaniakow w najróżniejszych piżamach. Po szkolnych korytarzach paradowały puchate zwierzaki, smoki, postaci z bajek. Nie zabrakło także eleganckich stylizacji z gustownie dobranymi do nich szlafrokami oraz papilotami!

Pidżama day

Dzień owoców i warzywJak wszyscy wiemy, owoce i warzywa są bardzo ważne w naszej codziennej diecie ze względu na zawarte w nich witaminy czy składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego powodu we wtorek 9 października w naszej szkole został zorganizowany przez Sejmik UczniowskiDzień Warzyw i Owoców”, w którym każdy uczeń „Hetmana” mógł rozkoszować się smakiem różnorodnych, soczystych owoców będących ważnym elementem zdrowej i zrównoważonej diety.

Dzień owoców i warzywJedzmy owoce i warzywa! Są one w naszej diecie od tysięcy lat. Jemy je na surowo, gotowane, mrożone, suszone, w postaci soków i musów. Są cennym źródłem witamin oraz makro i mikroelementów, a czy wiecie, że:

  • kiwi posiada jadalną skórkę, w której kryje się mnóstwo witamin i minerałów;
  • truskawka powstała w 1712 roku ze skrzyżowania poziomki wir­gi­nij­skiej z poziomką chi­lij­ską;
  • banan to jagoda a melon jest gatunkiem ogórka;
  • ziemniaki są lepszym źródłem potasu niż banany, a figi zawierają tyle samo wapnia, co mleko.

Serdecznie zapraszamy na hol szkolny we wtorek 9 października na owocowo-warzywne co nie co :) (mc)

dzień kawy29 września, to w większości krajów świata Międzynarodowy Dzień Kawy. Napój z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca święci triumfy na całej kuli ziemskiej. W Europie przyjął się w połowie minionego tysiąclecia. Kto wypija najwięcej kawy? Odpowiedz jest zaskakująca! Nie są to Włosi, nie są to Austriacy! Najwięcej kawy piją… mieszkańcy Skandynawii. W rankingu przewodzi mroźna Finlandia (12,9 kg ziaren rocznie na osobę) a drugie miejsce zajmuje równie mroźna Szwecja (7,9 kg rocznie).

 

 

turniej pn