SAMORZĄD UCZNIOWSKI

20FA9367 9FB4 4A1C BE1D 987E0AFBC4F815 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Herbaty. Jej niepowtarzalny smak, zapach i wspomnienia jakie ze sobą przynosi, powodują,  że na całym świecie jest doceniana i kochana.

 

 

dzien herbatyPierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi (Indie) 15 grudnia 2005 roku. Dziś pijąc swoją ulubioną herbatę warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła zanim trafiła na nasz stół. A z pewnością była długa i ciekawa.

Zapraszamy w piątek na pyszne herbatki i herbatniki :) (mc)

Plakat by Maciej Nenutil 

 

 

semChemicy powiedzą, że SEM to Siła ElektroMotoryczna ogniwa, ale dziś SEM to Sejmikowa Ekipa Mikołajkowa :). Taka ekipa z workiem tzn. z koszykiem pełnym słodkości odwiedziła dziś każdą klasę w naszym Hetmanie. Z radosnych min, które uwiecznili nasi fotoreporterzy, można sądzić, że Mikołaj o nikim nie zapomniał. (mc)

 

Sejmik 2017W dniu 27 listopada odbyły się wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Ośmioosobowa komisja wyborcza  sprawowała nadzór nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Uczniowie wybierali 9 nowych członków Sejmiku spośród 21 kandydatów. Nowy Sejmik liczy obecnie 11 osób, dwoje członków kontynuuje swoje kadencje.

Oto nowy skład Sejmiku Uczniowskiego (kolejność alfabetyczna):

Aleksandra Bogacz - klasa 2a liceum, Natalia Ciecierska - klasa 1a liceum,  Mikołaj Juda - klasa 2c liceum, Julia Karbarz - klasa 3 gimnazjum, Michał Kopeć - klasa 1d liceum, Martyna Krępa - klasa 2c liceum, Zofia Kuczyńska - klasa 1a liceum, Magdalena Mortka - klasa 2b liceum, Mikołaj Murek - klasa 2d liceum, Maciej Nenutil - klasa 2a liceum, Wiktoria Rak - klasa 2a gimnazjum.

wyborydosejmiku27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Każdy wyborca miał prawo do oddania jednego głosu na wybranego przez siebie kandydata. W wydarzeniu brali udział uczniowie wszystkich klas gimnazjum i liceum.

 

 

 

 

wybory SU 2Choć obecni członkowie Sejmiku Uczniowskiego z wielką niechęcią oddają swoje posady, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Pora na wybory nowego składu. Do dnia 27 listopada chętni do Sejmiku mają okazję aby zaprezentować swoją kandydaturę, zachęcić wyborców do oddania na siebie głosu, a także przyjrzeć się codziennym problemom uczniów. Z niecierpliwością czekamy na efektowne kampanie wyborcze. (MC)

dzienwrytmielatynoPo pełnym emocji dniu rockowym, przyszedł czas na dzień latynoamerykański. Po korytarzach Hetmana przewijały się smukłe latynoski - „seniority” oraz panowie w kapeluszach sombrero. Wszyscy inspirowali się gorącymi rejonami Ameryki Łacińskiej a motywem przewodnim stał się kolor czerwony, który jest odzwierciedleniem temperamentu latyno. Towarzysząca wyderzeniu muzyka charakterystyczna dla tej kultury, przeniosła uczestników wydarzenia w upalne klimaty iberyjskie.

wybory SUSejmik Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Działając w Sejmiku wpływasz na to co dzieje się w szkole, masz szansę lepiej się zintegrować, wzbogacić ofertę imprez szkolnych, wykazać się kreatywnością, brać udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistość.
Każdego, komu bliskie jest życie szkoły oraz sprawy koleżanek i kolegów ze społeczności uczniowskiej zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach do SU.

Masz pomysły! Mówisz o nich! Teraz je zrealizuj! Sejmik Uczniowski czeka na Ciebie! :)

MC

Dzień latinoPokazy, nauka tańców i doskonała zabawa przy gorących, latynoamerykańskich rytmach? Czemu nie! Z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego już w środę, 8 listopada, w Hetmanie zagoszczą południowoeuropejskie                                    i południowoamerykańskie klimaty! W programie między innymi: latino kahoot, nauka salsy (na długiej przerwie, na szkolnym holu), coś meksykańskiego do jedzenia i tradycyjnie konkurs na najbardziej oryginalny strój! Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy, przewidziane są cenne nagrody! Inspirujemy się gorącą Hiszpanią, czyli przede wszystkim czerwień, dekolty typu carmen, falbany oraz koronki, stroje dopasowane do sylwetki, połyskujące i ozdobione cekinami. Uwolnij swój ognisty temperament w klimacie flamenco! Mile widziane kapelusze ala sombrero :)  MC 

dzienrockowyTo, że rockowy styl jest w modzie potwierdzili w miniony wtorek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Korytarze Hetmana wypełnione były drapieżnymi rockowymi outfitami, które przypomniały wszystkim stylizacje kultowych zespołów. Jak się okazało czarna skóra, koszula z nadrukiem, ciężkie metalowe dodatki – nie są zarezerwowane tylko dla fanów rocka bo w tym dniu najważniejsza była wygrana w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Społeczność Hetmana doceniła pomysł, a uczniowie i pedagodzy świetnie prezentowali się w salach i na korytarzach szkoły w inspirujacych przebraniach. Konkurs, który towarzyszył wydarzeniu w kategorii indywidualnej wygrali: Rafał Domański- 1. Miejsce, Piotr Biernacki- 2. Miejsce, Jolanta Bednarska- 3. Miejsce oraz w kategorii najlepsze przebranie grupowe klasy: 1 „c” i 3 „b”Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. MS

dzienrockowyZapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w kolejnym dniu tematycznym organizowanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Tym razem będzie to Święto Rocka a stylem obowiązującym w najbliższy wtorek będzie glam rock!

Jeśli zastanawiacie się jaki jest przepis na udaną stylizacje w rytmie rocka, wypróbujcie sprawdzone akcenty z pazurem: skóra, motocyklowa kurtka, ciężkie buty, czerń, mocna biżuteria, dżins, ćwieki i dżety. Możecie również poszukać inspiracji wśród kultowych rockowych zespołów, takich jak The Rolling Stones, czy Guns N' Roses.

Warto się postarać bo dla najlepszych przewidziane są cenne nagrody!

MS

dzienowocowZa nami kolejna smakowita inicjatywa naszego Sejmiku Uczniowskiego. W piątek, świętowaliśmy w Hetmanie „Dzień owoców". Na długiej przerwie, na szkolnym holu, młodzież zorganizowała witaminowy poczęstunek. Na sejmikowym straganie zagościły soki i owoce podawane na różne sposoby. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy tłumnie zgromadzili się na holu i wspólnie delektowali smakiem przygotowanych potraw. „Dzień owoców” po raz kolejny organizowany w naszej szkole i tym razem zakończył się sukcesem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy organizowane przez sejmik.

MS

13 października (piątek) Sejmik Uczniowski organizuje dla wszystkich uczniów Hetmana witaminową bombę. Zapraszamy na musy owocowe, soki i soczyste owoce.

Hol szkolny, długa przerwa – musicie tam być.                                                                                                                                                                                          (mc)

dzienowocow

turniejpnKolejnym sportowym wydarzeniem Hetmana był mecz, który został rozegrany z okazji Dnia Chłopaka. W miniony poniedziałek społeczność szkoły spotkała się na orliku nad Wisłą aby wziąć udział w II Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej. Udział w tych rozgrywkach wzięło 7 drużyn: Gimnazjum, Żelbeton, Yellow, 2ad, 2bc, 3ab, 3cd. Turniej wygrała drużyna 3ab, królem strzelców został okrzykniety Damian Dul- zawodnik zespołu Yellow.

gryplanszoweDziś na godzinie wychowawczej Sejmik Uczniowski zapraszał zainteresowanych do twórczego spędzenia czasu na Dniu Gier Planszowych.

Elektronika szturmem podbiła serca ludzkości. Na każdym kroku czai się producent, który próbuje nam wcisnąć kolejny genialny patent. Nie możemy ruszyć się z domu bez ukochanego tableta czy smartfona. A kiedy nie mamy dostępu do Wi-Fi wpadamy w panikę, no bo jak przetrwać cały dzień bez wglądu do portalu społecznościowego? Może jednak da się lepiej spożytkować wolny czas, odciążając przy tym wzrok, dbając o więzy rodzinne i jeszcze nie odchudzając nadmiernie portfela?

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami szkolnymi?
Kalendarz już jest!!!!!
Do nabycie u przedstawicieli Sejmiku Uczniowskiego.

kalendarz

turniejPunkt 16.00 na orliku przy SP 9 rozpoczął się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Sejmik Uczniowski. W wyniku losowania sześć drużyn z klas gimnazjum i liceum podzielno na dwie grupy A i B. W grupach rozegrano mecze w systemie „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z grup A i B awansowały do półfinałów. W finale spotkały się drużyny klas 2 a i 2 c,d. Zwycięzcą I Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej została klasa 2 a. Królem strzelców został Michał Kanios z klasy 2a. Celem rozgrywek była integracja młodzieży, zwiększenie aktywności ruchowej uczniów, możliwość szkolnej sportowej rywalizacji oraz propagowanie aktywnego wypoczynku.

blizniacy5 czerwca, w Hetmanie, Sejmik Uczniowski zorganizował II Szkolny Dzień Bliźniaka. W zabawie wzięło udział 11 par bliźniaków i trojaczki. Za bliźniaków przebrały się następujące osoby: Joanna Wrona i Julia Roman, Michał Paszta i Natalia Ciecierska, Michał Chamik i Jan Bączkowski, Aleksandra Sikora i Katarzyna Moliszewska, Weronika Paradowska i Magdalena Pekar, Magdalena Mortka i Aleksandra Kuchta, Magdalena Jopek i Gabriela Stępień, Marcin Sochacki i Wiktor Ordon, Ingrid Zięba, Aleksandra Sitek i Magdalena Bogacz, Gabriela Piotrowska i Daria Podleśna. Nauczyciele też wykorzystali okazję do przebrania się, parę bliźniaków stworzyli Pani Wicedyrektor Marzena Jarzyna i Pan Dyrektor Paweł Dobrowolski oraz pani Magdalena Ciach i pani Anna Niedźwiedź. Przebrane pary wzięły udział w konkursie na najlepszy bliźniaczy strój. Nagrodą dla najlepiej wystylizowanego duetu były bilety do kina. Zwycięskie bliźniaki to uczennice klasy 2b Julia Roman i Joanna Wrona. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki.

dziendziGra w pieniądze, państwa – miasta, sudoku, ciuciubabka, i inne rywalizacje podwórkowe były głównymi punktami programu Dnia Dziecka w naszej szkole. W piątek, 2 czerwca, na jednej godzinie lekcyjnej, szkolny dziedziniec zamienił się w prawdziwy plac zabaw. Nauczyciele przypominali sobie oraz pokazywali uczniom gry znane im z dzieciństwa. Pojawiły się te najbardziej popularne tj. dwa ognie, gra w klasy, skakanka, guma ale przede wszystkim te mniej znane przez młodsze pokolenia i często już zapomniane jak np. nitki, gra w kapsle oraz szczur. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i formowanie ogromnych baniek mydlanych. Głodomory mogły się posilić kiełbaską z grilla przygotowaną przez przedstawicieli Sejmiku Uczniowskiego. Okazało się, że dawne zabawy łączą pokolenia, a szkolne boisko może być doskonałym placem zabaw dla uczniów i nauczycieli, młodzieży i dorosłych, którzy pamiętają smak beztroskiej zabawy.

dzienblizniaka

czekolada 1024W miniony czwartek miał miejsce kolejny dzień tematyczny zrealizowany z inicjatywy samorządu szkolnego. Hasło przewodnie- CZEKOLADA!

Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady.

 

17917470 1920813584602849 4128840859271930597 o12 kwietnia, klasy: II gimnazjum, IIb i IId LO, zwycięzcy konkursu na eko - Marzannę, organizowanego przez Sejmik Uczniowski, udały się w okolice Mielca, do Grzybowa, po dużą dawkę adrenaliny i emocji jaką daje Paintball. Ta niezwykle popularna gra zespołowa jest źródłem niezwykłych emocji i doznań. Wymaga nie tylko celnego oka, ale też myślenia strategicznego i współpracy. To najbardziej atrakcyjna forma imprez integracyjnych. Młodzież, podzielona na grupy, zacieśniała więzi międzyrocznikowe  przy okazji ucząc się współpracy i działania w zespole. Walka była zacięta, bo przecież „na śmierć i życie”. Trafieni zawodnicy musieli zakończyć grę i zejść do bezpiecznej strefy, by tam czekać do zakończenia pojedynku. Oczywiście na jednej rozgrywce się nie zakończyło. Zabawa była wyśmienita, a młodzież udowodniła, że w ciekawy sposób potrafi zagospodarować swój wolny czas z korzyścią dla swojej sprawności fizycznej i umysłowej.

17833931 1330751507006332 5222261098508514753 oZa nami kolejna fantastyczna inicjatywa naszego Sejmiku Uczniowskiego! W piątek, świętowaliśmy w Hetmanie „Owocowy Dzień”, a tym samym „Dzień Zdrowia”. Na długiej przerwie, na szkolnym holu, młodzież zorganizowała owocowy poczęstunek. Już kilka wieków temu o wartości zdrowia przekonywał poeta, Jan Kochanowski, gdy pisał: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.." Słowa te są jak najbardziej aktualne dzisiaj, zwłaszcza gdy tyle zagrożeń zewsząd czyha na człowieka. Na sejmikowym owocowym straganie zagościły m. in. pyszne soki gruszkowe, jabłkowe, ananasowe, arbuzowe, bananowe, pomarańczowe i cytrynowe oraz przede wszystkim owoce podawane na różne sposoby. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy tłumnie zgromadzili się na holu i wspólnie delektowali smakiem przygotowanych potraw. „Owocowy Dzień” na pewno już na stałe wpisze się w kalendarz sejmikowych działań.

owocowydzien

minionki

Marzanna - słowiańska bogini symbolizująca zimę i śmierć. Topienie marzanny w zależności od regionu przybiera różne formy. Zwykle jednak jest ona kukłą/lalką, wykonaną często ze słomy, ubraną w strój lokalny, łachmany, albo nawet strój druhny. Zgodnie z magicznym obrzędem społeczność Hetmana postanowiła 20 marca, na lekcji wychowawczej, reaktywować ten staropolski zwyczaj i wypędzić zimę poprzez utopienie własnoręcznie wykonanych kukieł. W tym roku Sejmik Uczniowski ogłosił konkurs na marzannę najbardziej EKO. Wszyscy byliśmy zgodni, że wspólna wyprawa nad Wisłę jest ciekawą formą zabawy, dlatego też postanowiliśmy, że będziemy co roku kultywować tę tradycję. Każda klasa zgłosiła własnoręcznie wykonaną kukłę do konkursu. Poziom przygotowanych stylizacji (co widać na załączonych zdjęciach) był bardzo wysoki, a komisja oceniająca miała naprawdę trudny wybór.