SAMORZĄD UCZNIOWSKI

28944256 2098584613751160 53492447 o14 marca obchodzony jest światowy dzień liczby pi. To nieoficjalne święto nieprzypadkowo przypada właśnie w tym dniu. Liczba pi to w przybliżeniu 3,14 a więc w amerykańskim zapisie dat 14 marca. Główne obchody odbywają się tradycyjnie w muzeum Eksploratorium w San Francisco gdzie w roku 1988 wymyślono i pierwszy raz świętowano dzień liczby pi.

 

BluzySą, przyjechały! :) Sejmik informuje, że hetmańskie bluzy można odbierać w sali 28. Czarne, grantowe, szare z oryginalnym logo, po prostu jedyne w swoim rodzaju. Choć bluzy to tylko część garderoby, nosząc je uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły pokazują, że Hetman to miejsce, z którego jesteśmy dumni. Co roku młodzież reprezentuje szkołę na wielu olimpiadach przedmiotowych, konkurasach i zawodach sportowych na terenie województwa a także całego kraju. Nasze bluzy stały się znakiem rozpoznawczym Hetmana, czymś co nas wyróżnia i integruje. To już trzy lata jak dzięki nim stanowimy jedną społeczność.
Przypominamy, że w hetmańskiej bluzie można będzie przyjść na egzaminy semestralne! (mc)

Dzień liczby PiLiczba π najsłynniejsza liczba świata
- stosunek długości obwodu koła
do długości jego średnicy  –w przybliżeniu 3,14

14 marca, to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi. Sejmik Uczniowski już dziś zaprasza całą społeczność Hetmana do wspólnych obchodów tego matematycznego święta. Spotkajmy się w środę, na długiej przerwie w holu naszej szkoły. Tradycyjnie odbędzie się konkurs o tytuł „Mistrza najdłuższego rozwinięcia liczby Π”. W ubiegłym roku I miejsce zdobył Bartosz Rożek podając 126 cyfr dziesiętnego rozwinięcia tej liczby i tym samym pobijając rekord. A kto w środę podejmie wyzwanie? W międzyczasie zapraszamy również na pyszną szarlotkę! (mc)

dzienkobietTegoroczny Dzień Kobiet w hetmańskich murach przebiegał w fantastycznej atmosferze, która sprawiła, że każda reprezentanta płci pięknej poczuła się wyjątkowo. Sejmik Uczniowski zaskoczył wszystkie panie organizując montaż muzyczny.  Męska część społeczności szkolnej postanowiła uczcić święto kobiet prezentując widowni swoje umiejętności wokalne, które w większości przypadków na co dzień są skrywane.

zdjęcie klasoweSejmik Uczniowski ogłasza konkurs na najfajniejsze zdjęcie klasowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie klasy uczące się w Hetmanie – gimnazjalistów i licealistów. Razem z wychowawcą stwórzcie coś oryginalnego i niepowtarzalnego, wspomnienie, do którego będziecie z sentymentem wracać po latach. Najlepsza fotografia znajdzie się w naszym nowym Hetmańskim kalendarzu! Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy sejmiku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23 marca (piątek). (mc)

lata20lata30„Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś do wzruszeń będą pretekstem” śpiewała przed laty Lidia Warzecha. I miała rację, bo ten barwny okres w historii stał się pretekstem do  wielu wzruszeń. Wyzwolenie kobiet i prohibicja, fortuny, które rosły od zera do wielomilionowych kwot i kariery gwiazd filmowych, które są ikonami kina do dziś. Dwudziestolecie międzywojenne stało się inspiracją dla projektantów mody jak również organizatorów tematycznych imprez. Takie właśnie wydarzenie miało miejsce w poniedziałek w  Hetmanie. Dzięki kolejnej inicjatywie Sejmika Uczniowskiego uczestnicy przedsięwzięcia mogli przenieść się wehikułem czasu do niezwykłej epoki rodem z „Wielkiego Gatsby'ego”.

Lata 20 lata 30

Sejmik Uczniowski serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy w stylu RETRO. Kiedy? 26 lutego (poniedziałek), gdzie? Oczywiście w Hetmanie. Przenieś się z nami w epokę dwudziestolecia międzywojennego :) Zachęcamy do ciekawych stylizacji w stylu lat 20. i 30., czekają jak zwykle nagrody za najlepszy strój! (mc)

dziewnpaczkaW miniony wtorek naszą szkołę opanowało smakowite obżarstwo. Z inicjatywny samorządu szkolnego odbył się dzień pączka, który nawiązywał do tłustego czwartku przypadającego w tym roku w ferie zimowe. Dzięki temu społeczność szkoły mogła beztrosko kosztować przeróżne rodzaje pączków do których serwowano ciepłą herbatkę.

Dzień pączkaSejmik Uczniowski zadbał o to, aby powrót po feriach w mury naszej ukochanej szkoły był słodki i miły. Tłusty czwartek spędzaliśmy osobno i w związku z tym wtorek, 13 lutego został okrzyknięty naszym szkolnym „Dniem Pączka”. Zapraszamy wszystkich Hetmaniaków do wspólnej degustacji przepysznych domowych wypieków podawanych wraz z ciepłą herbatką. "Pączek z rana czy w południe zawsze smakuje cudnie!". Przyjdź i delektuj się razem z nami :) (mc)

27016994 2065282167081405 1532650807 o15 stycznia w naszej szkole odbył się kolejny dzień tematyczny zorganizowany przez niezawodny Sejmik Uczniowski. Tym razem gwiazdą dnia była koszula. Jeszcze kilka wieków temu była ona częścią intymnej garderoby, a publiczne pojawienie się w niej groziło skandalem.

 

koszulaJednym z elementów ubioru, który nigdy nie wyjdzie z mody jest koszula. Jaka może być koszula? Długa, w kratkę, flanelowa, kwiecista, z falbanami, sportowa, wizytowa... :) Zapraszamy do świętowania z nami 15 stycznia - Dnia w Koszuli. Dla „koszuloubieraczy” czeka słodka niespodzianka oraz konkurs na najbardziej oryginalną stylizację. Zapraszamy! (mc)

 

 

 

 

film o HetmanieKrótka historia zamknięta w jednej minucie. Uwolnij wyobraźnię i nagraj film o "Hetmanie" telefonem, smartfonem lub kamerą. Czas trwania - 1 minuta. Dopuszcza się jedną planszę tytułową lub końcową. Praca w formacie mp4.

Zgłoszenia do 31 marca 2018 r. Prace prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazywać członkom Sejmiku Uczniowskiego lub opiekunowi. (mc)

20FA9367 9FB4 4A1C BE1D 987E0AFBC4F815 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Herbaty. Jej niepowtarzalny smak, zapach i wspomnienia jakie ze sobą przynosi, powodują,  że na całym świecie jest doceniana i kochana.

 

 

dzien herbatyPierwsze święto herbaty odbyło się w Nowym Delhi (Indie) 15 grudnia 2005 roku. Dziś pijąc swoją ulubioną herbatę warto zastanowić się nad drogą, jaką przeszła zanim trafiła na nasz stół. A z pewnością była długa i ciekawa.

Zapraszamy w piątek na pyszne herbatki i herbatniki :) (mc)

Plakat by Maciej Nenutil 

 

 

semChemicy powiedzą, że SEM to Siła ElektroMotoryczna ogniwa, ale dziś SEM to Sejmikowa Ekipa Mikołajkowa :). Taka ekipa z workiem tzn. z koszykiem pełnym słodkości odwiedziła dziś każdą klasę w naszym Hetmanie. Z radosnych min, które uwiecznili nasi fotoreporterzy, można sądzić, że Mikołaj o nikim nie zapomniał. (mc)

 

Sejmik 2017W dniu 27 listopada odbyły się wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Ośmioosobowa komisja wyborcza  sprawowała nadzór nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Uczniowie wybierali 9 nowych członków Sejmiku spośród 21 kandydatów. Nowy Sejmik liczy obecnie 11 osób, dwoje członków kontynuuje swoje kadencje.

Oto nowy skład Sejmiku Uczniowskiego (kolejność alfabetyczna):

Aleksandra Bogacz - klasa 2a liceum, Natalia Ciecierska - klasa 1a liceum,  Mikołaj Juda - klasa 2c liceum, Julia Karbarz - klasa 3 gimnazjum, Michał Kopeć - klasa 1d liceum, Martyna Krępa - klasa 2c liceum, Zofia Kuczyńska - klasa 1a liceum, Magdalena Mortka - klasa 2b liceum, Mikołaj Murek - klasa 2d liceum, Maciej Nenutil - klasa 2a liceum, Wiktoria Rak - klasa 2a gimnazjum.

wyborydosejmiku27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Sejmiku Uczniowskiego. Każdy wyborca miał prawo do oddania jednego głosu na wybranego przez siebie kandydata. W wydarzeniu brali udział uczniowie wszystkich klas gimnazjum i liceum.

 

 

 

 

wybory SU 2Choć obecni członkowie Sejmiku Uczniowskiego z wielką niechęcią oddają swoje posady, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Pora na wybory nowego składu. Do dnia 27 listopada chętni do Sejmiku mają okazję aby zaprezentować swoją kandydaturę, zachęcić wyborców do oddania na siebie głosu, a także przyjrzeć się codziennym problemom uczniów. Z niecierpliwością czekamy na efektowne kampanie wyborcze. (MC)

dzienwrytmielatynoPo pełnym emocji dniu rockowym, przyszedł czas na dzień latynoamerykański. Po korytarzach Hetmana przewijały się smukłe latynoski - „seniority” oraz panowie w kapeluszach sombrero. Wszyscy inspirowali się gorącymi rejonami Ameryki Łacińskiej a motywem przewodnim stał się kolor czerwony, który jest odzwierciedleniem temperamentu latyno. Towarzysząca wyderzeniu muzyka charakterystyczna dla tej kultury, przeniosła uczestników wydarzenia w upalne klimaty iberyjskie.

wybory SUSejmik Uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Działając w Sejmiku wpływasz na to co dzieje się w szkole, masz szansę lepiej się zintegrować, wzbogacić ofertę imprez szkolnych, wykazać się kreatywnością, brać udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistość.
Każdego, komu bliskie jest życie szkoły oraz sprawy koleżanek i kolegów ze społeczności uczniowskiej zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach do SU.

Masz pomysły! Mówisz o nich! Teraz je zrealizuj! Sejmik Uczniowski czeka na Ciebie! :)

MC

Dzień latinoPokazy, nauka tańców i doskonała zabawa przy gorących, latynoamerykańskich rytmach? Czemu nie! Z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego już w środę, 8 listopada, w Hetmanie zagoszczą południowoeuropejskie                                    i południowoamerykańskie klimaty! W programie między innymi: latino kahoot, nauka salsy (na długiej przerwie, na szkolnym holu), coś meksykańskiego do jedzenia i tradycyjnie konkurs na najbardziej oryginalny strój! Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy, przewidziane są cenne nagrody! Inspirujemy się gorącą Hiszpanią, czyli przede wszystkim czerwień, dekolty typu carmen, falbany oraz koronki, stroje dopasowane do sylwetki, połyskujące i ozdobione cekinami. Uwolnij swój ognisty temperament w klimacie flamenco! Mile widziane kapelusze ala sombrero :)  MC 

dzienrockowyTo, że rockowy styl jest w modzie potwierdzili w miniony wtorek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Korytarze Hetmana wypełnione były drapieżnymi rockowymi outfitami, które przypomniały wszystkim stylizacje kultowych zespołów. Jak się okazało czarna skóra, koszula z nadrukiem, ciężkie metalowe dodatki – nie są zarezerwowane tylko dla fanów rocka bo w tym dniu najważniejsza była wygrana w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Społeczność Hetmana doceniła pomysł, a uczniowie i pedagodzy świetnie prezentowali się w salach i na korytarzach szkoły w inspirujacych przebraniach. Konkurs, który towarzyszył wydarzeniu w kategorii indywidualnej wygrali: Rafał Domański- 1. Miejsce, Piotr Biernacki- 2. Miejsce, Jolanta Bednarska- 3. Miejsce oraz w kategorii najlepsze przebranie grupowe klasy: 1 „c” i 3 „b”Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. MS

dzienrockowyZapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w kolejnym dniu tematycznym organizowanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Tym razem będzie to Święto Rocka a stylem obowiązującym w najbliższy wtorek będzie glam rock!

Jeśli zastanawiacie się jaki jest przepis na udaną stylizacje w rytmie rocka, wypróbujcie sprawdzone akcenty z pazurem: skóra, motocyklowa kurtka, ciężkie buty, czerń, mocna biżuteria, dżins, ćwieki i dżety. Możecie również poszukać inspiracji wśród kultowych rockowych zespołów, takich jak The Rolling Stones, czy Guns N' Roses.

Warto się postarać bo dla najlepszych przewidziane są cenne nagrody!

MS

dzienowocowZa nami kolejna smakowita inicjatywa naszego Sejmiku Uczniowskiego. W piątek, świętowaliśmy w Hetmanie „Dzień owoców". Na długiej przerwie, na szkolnym holu, młodzież zorganizowała witaminowy poczęstunek. Na sejmikowym straganie zagościły soki i owoce podawane na różne sposoby. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, którzy tłumnie zgromadzili się na holu i wspólnie delektowali smakiem przygotowanych potraw. „Dzień owoców” po raz kolejny organizowany w naszej szkole i tym razem zakończył się sukcesem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy organizowane przez sejmik.

MS

13 października (piątek) Sejmik Uczniowski organizuje dla wszystkich uczniów Hetmana witaminową bombę. Zapraszamy na musy owocowe, soki i soczyste owoce.

Hol szkolny, długa przerwa – musicie tam być.                                                                                                                                                                                          (mc)

dzienowocow