SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Gier PlanszowychCo nam mogą dać gry planszowe? Co przychodzi na myśl, jako pierwsze? Oczywiście to, że planszówki wzmacniają więzi i łączą ludzi. Grając spędzamy dużo czasu razem, śmiejąc się i ogólnie dobrze się bawiąc. Granie wzmacnia naszą inwencję twórczą, umożliwia poznanie nowych ludzi, kształtuje umiejętności pracy w zespole, pomaga łatwiej znosić porażki i cieszyć się wygraną. Wiele gier planszowych wymaga dużej dozy strategicznego myślenia, która to umiejętnośćprzydaje się później w życiu rzeczywistym. Poza tym planszówki są dobre na nudę! Sejmik Uczniowski ogłasza 24 września Dniem Gier Planszowych. 

 

KalendarzKalendarz szkolny na rok 2018/2019 z pewnością powinien zagościć na ścianie pokoju każdego Hetmaniaka. Zawiera zdjęcia z różnych wydarzeń i uroczystości szkolnych oraz informacje o ważnych terminach takich jak: nietypowe święta organizowane przez Sejmik Uczniowski, egzaminy semestralne, wycieczki, apele, spotkania z rodzicami i inne.

Tegoroczne hasło to: "Hetman daje możliwości - Ty wybierasz!"

Kalendarz do nabycia u członków Sejmiku Uczniowskiego i w sali 28. (mc)

strefa kibicaJuż za kilka dni reprezentacja Polski w piłkę nożną rozegra swój pierwszy mecz na Mundialu 2018 w Rosji. Sejmik Uczniowski zaprasza uczniów, nauczycieli, absolwentów, sympatyków Hetmana i fanów piłki nożnej do wspólnego kibicowania biało-czerwonym. Niech hol szkolny stanie się bardzo ważnym miejscem a biało-czerwone czapki, szaliki, koszulki oraz inne gadżety zdominują naszą hetmańską strefę kibica. Zaczynamy o 17.00. Zapraszamy:) (mc)

konkurs 1024Jak ubrać się w książkę? Tą nietuzinkową i zabawną formą postanowiliśmy propagować książki i czytelnictwo wśród społeczności "Hetmana". Wtopienie się w okładkę ulubionych książek okazało się niezwykle proste. Oto przeprosty :) przepis: książka, aparat fotograficzny, rekwizyty, wyobraźnia i pomysłowość, której uczniom i nauczycielom nie brakuje :)

 

img 5353W piątek z murach "Hetmana" bohaterem dnia stało się  mleko. A to wszystko za sprawą Sejmiku Uczniowskiego, który był inicjatorem kolejnego udanego dnia tematycznego, tym razem poświęconego mleku i jego przetworom. Wydarzenie miało na celu propagowanie codziennego spożywania mleka, które to przynosi wiele korzyści dla zdrowia. 

dzien mlekaSejmik Uczniowski zaprasza wszystkich mlekopijców i mlekołasuchów na obchody Światowego Dnia Mleka. 25 maja na na holu podczas długiej przerwy czekają na Was mleczne niespodzianki. Zapraszamy na duże, idealne porcje wapnia i fosforu :) (mc) (plakat by Kamila Porębska)

selfie z książkąW ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" Sejmik Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do konkursu "Selfie z książką". Liczymy na waszą kreatywność i fantastyczne zdjęcia. Książka to najbardziej trwały nośnik informacji. Taśma magnetyczna rozpada się po 50 latach, na płycie CD informacje tracimy po 5 latach, mój ostatni pendrive spalił się po roku. 40% informacji w waszej chmurze internetowej rozprasza się po różnych serwerach na świecie. Zostaje papier!

 

 

 

dsc 0042 25W miniony czwartek 12 kwietnia obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Czekolady. Był to idealny pretekst do świętowania kolejnego tematycznego wydarzenia w naszej szkole. Z inicjatywy sejmiku uczniowskiego każdy z hetmańskiej społeczności mógł zakosztować przepysznych słodkości przygotowanych przez naszych niezawodnych uczniów.

konkurs na zdjęcie klasowePowrót do przyszłości, disco party i starożytny Egipt to motywy, które okazały się kluczem do sukcesu w tegorocznym konkursie na najfajniejsze zdjęcie klasowe. Tym razem konkurs wygrało zdjęcie klasy 3b, drugie miejsce zajęła klasa 2d a trzecie 1a. Jury pod uwagę brało pomysłowość, oryginalność, wkład i zaangażowanie młodzieży, ich widoczność, wykonanie oraz liczbę uczniów na fotografii. Wszystkie zdjęcia były fantastyczne i wymagały od uczniów i wychowawcy dużego zaangażowania, pracy i umiejętności graficznych. Różnorodność miejsc i motywów przyprawiła jury konkursu o zawrót głowy. Poziom wyścigu o podium rośnie z roku na rok. Przyznane zostały również specjalne wyróżnienia indywidualne za najciekawsze przebranie tzw. "Stylówy zdjęciowe :)". Przypadły one w udziale Katarzynie Moliszewskiej (klasa 3b) i Bartłomiejowi Smykli (klasa 1a).

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że zdjęcia klasowe przypomną wam, za kilka, kilkanaście lat czas spędzony w naszym Hetmanie. (mc)

Dzień CzekoladyPoprawia samopoczucie, podnosi inteligencję, chroni skórę, korzystnie działa na wzrok i krążenie krwi! Zawiera magnez, potas, fosfor i cynk! Co? Czekolada! Gorzka, mleczna, deserowa, biała! 12 kwietnia (czwartek) obchodzony jest na całym świecie Dzień Czekolady więc i my, czyli Sejmik Uczniowski, zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na przepyszne czekoladowe niespodzianki. (mc)

Sejmik w KrakowieWyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa w celu integracji a także z myślą o dalszych losach szkoły. Po wspólnej pizzy zwiedziliśmy rynek. Z pełnym podziwem oglądaliśmy przepiękne Sukiennice, w których obecnie znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z pamiątkami czy rękodziełami. Oglądaliśmy również najsłynniejszą w Polsce nekropolię królewska, a także panteon narodowy czyli Katedrę na Wawelu. Najważniejszą świątynią Krakowa jest niewątpliwie Kościół Mariacki - najznakomitszy obiekt architektury sakralnej w Polsce. Nie ominął nas oczywiście hejnał, który jest wygrywany co godzinę z wieży na cztery strony świata. Na pięknym krakowskim rynku zatrzymaliśmy się również przy pomniku wspaniałego poety Adama Mickiewicza. Pomnik ten powstał według projektu Teodora Rygiera, a jego uroczyste odsłonięcie nastąpiło w setnym roku urodzin poety.

 

29391218 2103604746582480 2079774771 oŚwiatowy Dzień Muffinka przypada 30 marca. Do święta pozostało jeszcze 7 dni ale po co czekać jak już teraz można celebrować ten pyszny czas. Dlatego też w piątek na długiej przerwie z inicjatywy sejmiku uczniowskiego holl szkolny zamienił się w stoisko ze słodkimi, popularnymi  przekąskami. A to za sprawą przepięknych babeczek, które upiekli nasi uczniowie. Wszystkie muffinki były kolorowe, spektakularne i pyszne.

28944256 2098584613751160 53492447 o14 marca obchodzony jest światowy dzień liczby pi. To nieoficjalne święto nieprzypadkowo przypada właśnie w tym dniu. Liczba pi to w przybliżeniu 3,14 a więc w amerykańskim zapisie dat 14 marca. Główne obchody odbywają się tradycyjnie w muzeum Eksploratorium w San Francisco gdzie w roku 1988 wymyślono i pierwszy raz świętowano dzień liczby pi.

 

BluzySą, przyjechały! :) Sejmik informuje, że hetmańskie bluzy można odbierać w sali 28. Czarne, grantowe, szare z oryginalnym logo, po prostu jedyne w swoim rodzaju. Choć bluzy to tylko część garderoby, nosząc je uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły pokazują, że Hetman to miejsce, z którego jesteśmy dumni. Co roku młodzież reprezentuje szkołę na wielu olimpiadach przedmiotowych, konkurasach i zawodach sportowych na terenie województwa a także całego kraju. Nasze bluzy stały się znakiem rozpoznawczym Hetmana, czymś co nas wyróżnia i integruje. To już trzy lata jak dzięki nim stanowimy jedną społeczność.
Przypominamy, że w hetmańskiej bluzie można będzie przyjść na egzaminy semestralne! (mc)

Dzień liczby PiLiczba π najsłynniejsza liczba świata
- stosunek długości obwodu koła
do długości jego średnicy  –w przybliżeniu 3,14

14 marca, to obchodzony na całym świecie Dzień Liczby Pi. Sejmik Uczniowski już dziś zaprasza całą społeczność Hetmana do wspólnych obchodów tego matematycznego święta. Spotkajmy się w środę, na długiej przerwie w holu naszej szkoły. Tradycyjnie odbędzie się konkurs o tytuł „Mistrza najdłuższego rozwinięcia liczby Π”. W ubiegłym roku I miejsce zdobył Bartosz Rożek podając 126 cyfr dziesiętnego rozwinięcia tej liczby i tym samym pobijając rekord. A kto w środę podejmie wyzwanie? W międzyczasie zapraszamy również na pyszną szarlotkę! (mc)

dzienkobietTegoroczny Dzień Kobiet w hetmańskich murach przebiegał w fantastycznej atmosferze, która sprawiła, że każda reprezentanta płci pięknej poczuła się wyjątkowo. Sejmik Uczniowski zaskoczył wszystkie panie organizując montaż muzyczny.  Męska część społeczności szkolnej postanowiła uczcić święto kobiet prezentując widowni swoje umiejętności wokalne, które w większości przypadków na co dzień są skrywane.

zdjęcie klasoweSejmik Uczniowski ogłasza konkurs na najfajniejsze zdjęcie klasowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie klasy uczące się w Hetmanie – gimnazjalistów i licealistów. Razem z wychowawcą stwórzcie coś oryginalnego i niepowtarzalnego, wspomnienie, do którego będziecie z sentymentem wracać po latach. Najlepsza fotografia znajdzie się w naszym nowym Hetmańskim kalendarzu! Zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy sejmiku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23 marca (piątek). (mc)

lata20lata30„Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś do wzruszeń będą pretekstem” śpiewała przed laty Lidia Warzecha. I miała rację, bo ten barwny okres w historii stał się pretekstem do  wielu wzruszeń. Wyzwolenie kobiet i prohibicja, fortuny, które rosły od zera do wielomilionowych kwot i kariery gwiazd filmowych, które są ikonami kina do dziś. Dwudziestolecie międzywojenne stało się inspiracją dla projektantów mody jak również organizatorów tematycznych imprez. Takie właśnie wydarzenie miało miejsce w poniedziałek w  Hetmanie. Dzięki kolejnej inicjatywie Sejmika Uczniowskiego uczestnicy przedsięwzięcia mogli przenieść się wehikułem czasu do niezwykłej epoki rodem z „Wielkiego Gatsby'ego”.

Lata 20 lata 30

Sejmik Uczniowski serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy w stylu RETRO. Kiedy? 26 lutego (poniedziałek), gdzie? Oczywiście w Hetmanie. Przenieś się z nami w epokę dwudziestolecia międzywojennego :) Zachęcamy do ciekawych stylizacji w stylu lat 20. i 30., czekają jak zwykle nagrody za najlepszy strój! (mc)

dziewnpaczkaW miniony wtorek naszą szkołę opanowało smakowite obżarstwo. Z inicjatywny samorządu szkolnego odbył się dzień pączka, który nawiązywał do tłustego czwartku przypadającego w tym roku w ferie zimowe. Dzięki temu społeczność szkoły mogła beztrosko kosztować przeróżne rodzaje pączków do których serwowano ciepłą herbatkę.

Dzień pączkaSejmik Uczniowski zadbał o to, aby powrót po feriach w mury naszej ukochanej szkoły był słodki i miły. Tłusty czwartek spędzaliśmy osobno i w związku z tym wtorek, 13 lutego został okrzyknięty naszym szkolnym „Dniem Pączka”. Zapraszamy wszystkich Hetmaniaków do wspólnej degustacji przepysznych domowych wypieków podawanych wraz z ciepłą herbatką. "Pączek z rana czy w południe zawsze smakuje cudnie!". Przyjdź i delektuj się razem z nami :) (mc)

27016994 2065282167081405 1532650807 o15 stycznia w naszej szkole odbył się kolejny dzień tematyczny zorganizowany przez niezawodny Sejmik Uczniowski. Tym razem gwiazdą dnia była koszula. Jeszcze kilka wieków temu była ona częścią intymnej garderoby, a publiczne pojawienie się w niej groziło skandalem.

 

koszulaJednym z elementów ubioru, który nigdy nie wyjdzie z mody jest koszula. Jaka może być koszula? Długa, w kratkę, flanelowa, kwiecista, z falbanami, sportowa, wizytowa... :) Zapraszamy do świętowania z nami 15 stycznia - Dnia w Koszuli. Dla „koszuloubieraczy” czeka słodka niespodzianka oraz konkurs na najbardziej oryginalną stylizację. Zapraszamy! (mc)

 

 

 

 

film o HetmanieKrótka historia zamknięta w jednej minucie. Uwolnij wyobraźnię i nagraj film o "Hetmanie" telefonem, smartfonem lub kamerą. Czas trwania - 1 minuta. Dopuszcza się jedną planszę tytułową lub końcową. Praca w formacie mp4.

Zgłoszenia do 31 marca 2018 r. Prace prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazywać członkom Sejmiku Uczniowskiego lub opiekunowi. (mc)

20FA9367 9FB4 4A1C BE1D 987E0AFBC4F815 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Herbaty. Jej niepowtarzalny smak, zapach i wspomnienia jakie ze sobą przynosi, powodują,  że na całym świecie jest doceniana i kochana.