logo sejmik neww

27016994 2065282167081405 1532650807 o15 stycznia w naszej szkole odbył się kolejny dzień tematyczny zorganizowany przez niezawodny Sejmik Uczniowski. Tym razem gwiazdą dnia była koszula. Jeszcze kilka wieków temu była ona częścią intymnej garderoby, a publiczne pojawienie się w niej groziło skandalem.

 

 

Z biegiem czasu, koszule podlegały licznym przemianom - bywały bogato zdobione, zmieniała się ich długość i fasony. W XIX wieku koszule stają się częścią męskiej garderoby wyjściowej. Sytuację tę zmienia dopiero wielka Coco Chanel, która rewolucjonizuje kobiecą modę, wprowadzając do niej wiele elementów z męskiej szafy. Stylizacja składająca się z białej koszuli i czarnych spodni do jazdy konnej staje się znakiem rozpoznawczym ówczesnych feministek.

Dziś koszulom nie towarzyszy już ideologiczny przekaz, są za to elementem niezbędnym w garderobie każdej kobiety i mężczyzny, co udowodnili w minionym dniu Hetmaniacy, wykorzystując tę część ubioru i  opanowując korytarze szkolne. Pojawiły się modele klasyczne, jak i półformalne, ozdobione oryginalnymi wzorami ptaków, grochów czy prążków.  To sprawiło, że podobno najbardziej przygnębiający dzień roku stał się dla społeczności szkolnej kolorowy i optymistycznie nastrajający.

Dodatkowo podczas lekcji wychowawczej przedstawiciele sejmiku szkolnego chodzili po klasach częstując cukierkami przebrane osoby.  Następnie w trakcie długiej przerwy  odbył się konkurs, w którym tytuł zwycięzców otrzymali: Aleksandra Sikora, która wygrała w kategorii na najdłuższą koszulę- jej element garderoby mierzył 45 cm oraz Wojciech Dobrowolski, który triumfował otrzymując nagrodę za najciekawszą koszulę. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali bilety do kina.  Na koniec ubrani w koszule godnie zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy sejmikowi za organizacje dnia w koszuli i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych ciekawych przedsięwzięć.

Martyna Krępa

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG