SAMORZĄD UCZNIOWSKI

dsc 0042 25W miniony czwartek 12 kwietnia obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Czekolady. Był to idealny pretekst do świętowania kolejnego tematycznego wydarzenia w naszej szkole. Z inicjatywy sejmiku uczniowskiego każdy z hetmańskiej społeczności mógł zakosztować przepysznych słodkości przygotowanych przez naszych niezawodnych uczniów.

 

Motywem przewodnim tego dnia była oczywiście czekolada podawana na przeróżne sposoby. Na kawiarnianym, szkolnym stole znalazły sie ciekawe przekąski, w tym naleśniki z kremem czekoladowym, słodkie fondue, czy gęsta czekolada na gorąco. 

Czy kiedyś jedząc ten niezawodny przysmak zastanawialiście się skąd pochodzi? Jako pierwsi tajniki przyrządzania czekolady z kakao poznali przedstawiciele jednej z najstarszych cywilizacji w Ameryce Łacińskiej. Czekoladę pili podczas ceremonii lub stosowali ją w charakterze lekarstwa. W późniejszych wiekach Majowie uważali czekoladę za napój bogów. Następnie trafiła do Hiszpanii, gdzie bardzo długo udawało się ją utrzymać w sekrecie. Minął prawie wiek, zanim dotarła do ościennej Francji i reszty Europy. Całe szczęście, że dotarła również w mury naszej szkoły bo dzięki niej w miniony czwartek kubki smakowe Hetmnaniaków zostały wypełnione pełną gamom smaków co sprawiło, że dla wszystkich uczestników wydarzenia dzień czekolady był niezwykle udany.

Martyna Krępa

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG