SAMORZĄD UCZNIOWSKI

20FA9367 9FB4 4A1C BE1D 987E0AFBC4F815 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Herbaty. Jej niepowtarzalny smak, zapach i wspomnienia jakie ze sobą przynosi, powodują,  że na całym świecie jest doceniana i kochana.

 

 

Zwyczaj picia herbaty sięga  czasów starożytnych. Wg legendy odpoczywającemu (ok. 2737p.n.e.)  pod drzewem dzikiej herbaty, cesarzowi ShenNung, wpadło, do filiżanki z przegotowaną wodą, kilka listków i sprawiło, że zmienił się kolor i aromat napoju. Obecnie herbatę uprawia się w 42 krajach, a pije na całym świecie. Wspaniała herbata stała się nieodzownym trunkiem wielbicieli książek. Sami pisarze i poeci na kartach swoich utworów bardzo często ją przywołują. Jej picie łączone jest ze spotkaniami towarzyskimi, chwilą skupienia, czy łagodzenia sporów. W Polsce ta tradycja  zaczęła się upowszechniać na początku XVIII w.Istnieje wiele rodzajów herbaty. Najpopularniejsze z nich to herbata czarna, zielona, biała, pu-erh (czerwona), ulung(niebieska), aromatyzowana i prasowana.

Z okazji dzisiejszego świętaSejmik Uczniowski umilał nam dzień serwując kilka rodzajów tego jakże wyjątkowego napoju. Holl szkolny stał się wówczas okolicznościową „herbaciarnią”. To był bardzo aromatyczny dzień!

Dziękujemy Sejmikowi Uczniowskiemu za tą kolejną niezwykle smakowitą inicjatywę,dzięki której społeczność Hetmana mogła poczuć się jak w herbacianym raju. (MS)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.JPG 20.JPG 21.JPG 22.JPG