zlota szkola calosc 2019

olijp logoWarszawski Komitet Główny OLiJP ogłosił właśnie listę uczniów, którzy otrzymali kwalifikację do zawodów centralnych i ubiegać się będą o tytuł finalisty lub laureata, a tym samym o zwolnienie z matury z języka polskiego na obu poziomach. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Jan Ziętek z klasy II „d”.

PKCh2 marca 2019 r. w na wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej odbył się III etap XI Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza.

Miło nam poinformować, że uczennica z klasy 2c Ingrid Ziemba zanalazła wsród 13 uczniów zakwalifikowanych do ścisłego finału (etap IIIB) tego ogólnopolskiego konkursu. Etap IIIB to część laboratoryjna zawodów i w bieżącej edycji będzie obejmował zagadnienia metod analizy objętościowej.  Gratulujemy Ingrid kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

OM logoWłaśnie dowiedzieliśmy się, że Komitet Główny Olimpiady Matematycznej zakwalifikował do zawodów finałowych Sebastiana Spyrzewskiego z klasy 2 "d" naszego liceum. Tym sposobem Sebastian stał się kolejnym uczniem "Hetmana", który, będąc już w klasie drugiej, zapewnił sobie wynik 100% na maturze z matematyki, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Warto wspomnieć, że tylko olimpiady przedmiotowe, w tym matematyczna, gwarantują takie przywileje uczniom, zwalniając ich ze zdawania egzaminów maturalnych. Warunkiem jest uzyskanie co najmniej tytułu finalisty. Teraz Sebastiana czeka finał LXX Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się w dniach 3 – 4 kwietnia w Tarnowie. Życzymy Ci, Sebastianie, co najmniej tak dobrego wyniku jak w etapie okręgowym :)

logoMikołaj Majka z klasy 1d zakwalifikował się I części zawodów centralnych Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”. Jest to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych historią wojskowości. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za bardzo dobry wynik w kolejnym etapie zawodów.

 

pod on mat leji logoAż ośmiu uczniów z naszego Hetmana weźmie udział w kolejnym (już trzecim) etapie XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Są nimi: Miron Czech, Mateusz Piejko i Kacper Hebda z klasy I "e", oraz Emil Cymer, Jakub Tomczyk z klasy II "b", a także Filip Baran, Sebastian Spyrzewski i Janek Ziętek z klasy II "d". Etap rejonowy odbędzie się 30 marca w Stalowej Woli. Życzymy każdemu z uczestników rozwiązania wszystkich zadań :-)

 

prawo konkurs jpg 14 11 2017 13 51Miłe wiadomości napłynęły do nas z Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o PrawieW ogólnopolskich zawodach finałowych udział wezmą: Victoria Noga (IIIa) i Gabriela Masternak (IIId). Gratulacje dla dziewczyn! Etap centralny Olimpiady odbędzie się 30 marca w Ostrołęce i weźmie w nim udział 58 uczniów, reprezentujących szkoły z całej Polski. Walczcie skutecznie o tytuł laureata i niech sił Wam wystarczy na ostatniej prostej! (GK) 

Lista finalistów: https://olimpiadaprawa.pl/                               

Konkurs INNE SPOJRZENIAZ radością przekazujemy informację o wynikach XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenia”, którego laureatkami (w swoich kategoriach wiekowych) zostały dwie licealistki z „Hetmana”. Patrycja Pacholska z klasy II „a” sięgnęła po najwyższe laury – wywalczyła I miejsce, a Julia Turbacz z klasy I „b” otrzymała wyróżnienie. Zważywszy na międzynarodową rangę artystycznego wydarzenia i jego długą historię, dziewczynom należą się gromkie brawa! Warto dodać, że tematem przewodnim tegorocznej odsłony konkursu było pytanie: „Co nam w duszy gra?”. (nan)

539952 312660748812131 788893731 nBardzo miła wiadomość nadeszła z Komitetu Głównego XLV Olimpiady Geograficznej, który 2 marca ogłosił listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów finałowych. W tym gronie znalazł się Łukasz Drabek z klasy 1a.

Łukasza czekają zawody centralne w Kołobrzegu w dniach 11-14 kwietnia 2019r. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta i życzymy sukcesów na etapie centralnym.

 

pobrane27 lutego Komitet Główny Olimpiady Chemicznej ustalił wysokość progu kwalifikacji i zatwierdził listę 93 zawodników zakwalifikowanych do III Etapu 65. Olimpiady Chemicznej. Awans do tak wysokiego szczebla tej bardzo prestiżowej olimpiady przedmiotowej wywalczyło zaledwie dwoje uczniów województwa podkarpackiego. Wśród nich (już po raz czwarty) znalazła się uczennica Hetmana Ingrid Ziemba z klasy 2c.

 

 

olijp logoKomitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie ogłosił właśnie listę uczniów zakwalifikowanych do części ustnej zawodów. To ostatni etap olimpijskich rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, decydujący o wejściu do ogólnopolskiego finału i uzyskaniu tytułu finalisty lub laureata, a tym samym - zwolnienia z matury z języka polskiego. W gronie 31 najlepszych humanistów z Podkarpacia znalazł się również uczeń naszego „Hetmana”, drugoklasista, Jan Ziętek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny start w kolejnym etapie rywalizacji!

laureaci i finaliści konkursów przedmiotowychMaraton olimpijski trwa w najlepsze, a nasi gimnazjaliści biorą przykład ze starszych kolegów i również walczą o najwyższe laury w konkursach przedmiotowych. W pięknym stylu tytuł laureata i tym samym zagwarantowane 100% na egzaminie gimnazjalnym wywalczyli: Maria Rożek 3a – język polski (6 miejsce w województwie) i Jan Kiełb 3b - historia (6 miejsce w województwie). Gratulacje należą się również dwójce finalistów: Julia Krzeszowska 3a – język polski i Jakub Dryś 3a – język angielski i historia. Jesteśmy dumni z naszych młodych adeptów nauk humanistycznych, serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych :) 

Olimpiada prawnaOstatnia sobota ferii przebiegała pod znakiem rywalizacji uczestników Etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie. Zawody, jak co roku, odbywały się w przyjaznych murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Do części testowej przystąpiło 20 uczniów szkół średnich Podkarpacia wyłonionych w eliminacjach szkolnych, w tym reprezentujący Hetmana: Victoria Noga, Gabriela Masternak, Anna Jurek i Mikołaj Baska. Przejście do drugiego etapu gwarantował wynik 2/3 poprawnych odpowiedzi uzyskanych z testu. Ten próg pokonała połowa uczestników w tym nasze wszystkie dziewczyny!!!. 

Madzia KrzyżekTradycją stały się już w naszym mieście muzyczne podsumowania magicznego czasu Świąt Bożego Narodzenia. Co roku, pod koniec stycznia, w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbywa się konkurs „Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki”. W tegorocznej jego odsłonie wyróżnienie w IV kategorii wiekowej zdobyła uczennica klasy I naszego liceum, Magdalena Krzyżek. Gratulujemy! (nan)

 

 

olimpiada historycznaKomisja Centralna Olimpiady Historycznej ustaliła ostateczną listę uczestników finałowego etapu zawodów. W gronie 7 reprezentantów Podkarpacia znalazł się również uczeń naszego Hetmana - Tomasz Ryś.Tomek specjalizuje się w epoce Średniowiecza i miejmy nadzieję, że w eliminacjach centralnych, podobnie jak w okręgowych, wykaże się swoją elokwencją w tej dziedzinie, zapewniając sobie 100 punktów na maturze, będąc jeszcze uczniem klasy drugiej. Niech jego szkolni koledzy z ubiegłych lat będą dla niego wzorem! 

 

francuski 1024Miło nam poinformować, iż Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie ogłoszenia wyników etapu wojewódzkiego oraz ustalenia listy laureatów i finalistów PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW, uczennice I Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnobrzegu otrzymały najwyższe nominacje: AGNIESZKA JEDLIŃSKA - TYTUŁ LAUREATA (4 miejsce) oraz MAGDALENA GARA - TYTUŁ FINALISTY.

Gratulujemy tak wysokich notowań!

Olimpiada Języka AngielskiegoW pięknym stylu wywalczyli awans do części ustnej II stopnia Olimpiady Języka Angielskiego Mateusz Piejko (1e) oraz Aleksandra Wołek (3c). Już jutro, 25.01.2019r. zmierzą się z w eliminacjach części ustnej na Wydziale Filologii Angielskiej UMCS w Lublinie.

Uczeń przystępujący do I i II etapu zawodów powinien wykazać się znajomością materiału językowego zawartego w programach nauczania języka angielskiego w szkole średniej. Ponadto winien wykazać się wiadomościami z zakresu zagadnień współczesnych, historii i literatury Anglii i USA

olimpiada przedsiebiorczosci aPo wielu perypetiach Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie ogłosił listę osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. W grupie nominowanych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, maturzyści: Gabriela Masternak, Mikołaj Baska i Victoria Noga. Gratulujemy im awansu i życzymy udanego wyjazdu na zawody, które odbędą się w marcu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.Tegoroczna edycja Olimpiady Przedsiębiorczości poświęcona jest tematowi przewodniemu „Trendy na rynku kapitałowym”.

OM logoBardzo dobre informacje przyszły z Komitetu Okręgowego LXX Olimpiady Matematycznej. Awans do zawodów II stopnia wywalczyło aż pięciu uczniów Hetmana. Są nimi: Miron Czech, Kacper Hebda (klasa I „e”), Mikołaj Majka (klasa I „d”), Sebastian Spyrzewski i Janek Ziętek (klasa II „d”). Warto dodać, że nasi uczniowie będą jedynymi reprezentantami całej północnej części Podkarpacia w tej najstarszej z Olimpiad. Gratulujemy chłopakom awansu i życzymy "łatwych zadań" w etapie okręgowym, który odbędzie się w dniach 8 - 9 lutego w Rzeszowie :-)

 

pobrane 1Ingrid Ziemba (klasa 2c), Daniel Jońca (klasa 3c) i Jakub Tomczyk (klasa 2b) awansowali do III etapu XI Podkarpackiego Konkursu Chemicznego.

W tym trójetapowym konkursie organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej biorą udział uczniowie z kilkudziesięciu szkół. W teoretycznej części finału konkursu, która odbędzie się 2 marca, spotkają się uczniowie renomowanych liceów z Krakowa, Lublina, Warszawy i województwa podkarpackiego. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.

Olimpiada StatystycznaCzterech uczniów (Mikołaj Majka, Jakub Curyło - obaj z klasy 1d, oraz Jakub Tomczyk z 2b i Kacper Tatar z 2e), reprezentowało naszego ,,Hetmana” w etapie okręgowym, III Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Eliminacje te odbyły się 9 stycznia w Rzeszowie. Do zawodów centralnych przechodzi zaledwie 70 uczniów z całej Polski. Są to osoby, których wyniki w etapie okręgowym znajdują się w pierwszej trójce w danym województwie, oraz 22 pozostałych uczniów z najlepszymi rezultatami w skali kraju. Drugie miejsce w województwie podkarpackim zajął Mikołaj, gwarantując sobie awans do zawodów III stopnia. Tuż za ,,podium” uplasował się Kuba Curyło z czwartym wynikiem i tym samym z dużymi szansami na kwalifikację, ale na ostateczne wyniki trzeba jeszcze poczekać. Pozostali dwaj nasi reprezentanci również pokazali się z bardzo dobrej strony, osiągając wysokie wyniki. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Zawody Centralne (I część) odbędą się 27 lutego.

Gratulacje należą się również Sebastianowi Spyrzewskiemu, uczniowi klasy 2d, który awansował do etapu okręgowego XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Do zawodów wspomnianego etapu Sebastian przystąpi 23 lutego. Powodzenia!