olimpiadalosyW grudniu odbyły się zawody rejonowe Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.  Okazały się one szczęśliwe dla Grzegorza Gucwy, który tym samym będzie reprezentował naszego Hetmana na etapie okręgowym tej imprezy. W rywalizacji do etapu centralnego będzie uczestniczyło na poziomie województwa 13 uczniów. Celem Grzegorza będzie więc jedno z 3 miejsc dających awans a tym samym uczestnictwo w finale, który od tego roku szkolnego pozwala na zwolnienie ucznia z matury, łącznie z uzyskaniem przez niego najwyższej punktacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest O niepodległą i granice Rzeczpospolitej 1887 – 1922. Równocześnie uczestnicy muszą się wykazać wiedzą z zakresu historii rozszerzonej kursu licealnego aby móc walczyć o zwolnienie z matury.

Życzymy wytrwałości w pracy i sukcesu w zawodach.