zlota szkola calosc 2019

zlota szkola10 stycznia Perspektywy opublikowały Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących. W Rankingu Olimpijskim w roku 2018 nasz "Hetman" został sklasyfikowany na bardzo wysokim 40 miejscu w Polsce! Co roku jesteśmy w tym Rankingu w pierwszej setce szkół w kraju. Jeśli chodzi zaś o główny Ranking Liceów, tarnobrzeski "Hetman" uplasował się na 83 pozycji, zdobywając tym samym tytuł "Złotej Szkoły". W tym roku była to jubileuszowa, bo XX edycja tegoż Rankingu. Na wynik w zestawieniach szkół, wzorem lat ubiegłych, miały wpływ wyniki uzyskane przez uczniów na maturze oraz osiągnięcia olimpijskie w roku szkolnym 2016/2017.

Oczywiście zarówno te pierwsze, jak i drugie miały swoje wagi, które zostały uwzględniane przy obliczaniu odpowiednich współczynników rankingowych. Co to jest matura, to oczywiście każdy wie. Jeśli chodzi o olimpiady, to trzeba powiedzieć, że wiele osób myli konkursy (choćby nie wiem jak prestiżowe), czy nawet te, które w swojej nazwie mają "Ogólnopolska Olimpiada…", z tymi faktycznymi, "ministerialnymi". Te bowiem, są finansowane przez MEN i jeśli są przedmiotowymi, to tylko te zwalniają z matury, pod warunkiem uzyskania tytułu co najmniej finalisty.

Warto dodać, że w ostatnich 5 latach aż czterokrotnie nasza szkoła została sklasyfikowana w pierwszej setce liceów, tym samym zdobywając "złotą tarczę" (raz byliśmy "Srebrną Szkołą"). W tym roku znaleźliśmy się na 3 miejscu w województwie podkarpackim. O tym, jak wielkie to osiągnięcie, niech świadczy fakt, że jedynie 3 licea na Podkarpaciu i zaledwie 2 w województwie świętokrzyskim mogą cieszyć się z uzyskania tego prestiżowego tytułu "Złotej Szkoły".

W sporcie mówi się, że łatwiej jest zdobyć tytuł, niż go obronić. Podobnie jest w rankingach szkół. Czasem można uzyskać bardzo dobry wynik, bo trafił się naprawdę "mocny rocznik maturalny". Ale jeśli co roku zdobywa się świetne miejsca rankingowe, to już musi świadczyć o bardzo wysokim poziomie szkoły. A ten poziom tworzy doskonała Kadra Pedagogiczna i Uczniowie szkoły. Nauczycielom i Uczniom gratulujemy "złota", życząc jednocześnie: TAK TRZYMAĆ!!! :-)

(pd)

Wyniki można znaleźć pod adresem: perspektywy.pl