zlota szkola calosc 2019

olimpiada statystyczna9 stycznia w Rzeszowie odbyły się zawody okręgowe II Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Naszą szkolę reprezentowali Justyna Furdyna, Bartosz Rożek oraz Sebastian Spyrzewski. Test składał się z dwóch części (obie pisemne) i przystąpiło do niego ponad 60 uczniów. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, a Sebastian Spyrzewski zajął 3 miejsce. A ponieważ trzy pierwsze miejsca w okręgu automatycznie premiują do zawodów centralnych, tym samym Sebastian będzie uczestnikiem OS na tym szczeblu olimpiady. Zawody centralne składają się z dwóch etapów. Pierwszy odbędzie się w Rzeszowie 28 lutego w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym. Następnie z 70 najlepszych uczniów w Polsce, biorących udział w zawodach centralnych, do drugiej części zakwalifikowanych zostanie zaledwie grupa 30 osób, którzy tym samym zdobędą tytuł finalisty II Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Oni to, 9 marca, powalczą o najwyższe laury w Głównym Urzędzie Statysystycznym w Warszawie. Gratulujemy Sebastianowi i życzymy, aby pojechał w tym roku "odwiedzić" GUS w Warszawie :-)