zlota szkola calosc 2019

kamilwos 1024Kamil Kaczmarek osiągnął bardzo dobry wynik w olimpijskich zmaganiach, awansując w ubiegłą sobotę do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Eliminacje okręgowe tej najtrudniejszej olimpiady wosowej odbyły się w salach Politechniki Rzeszowskiej i uczestniczyło w nich 60 uczestników, reprezentujących najlepsze licea Podkarpacia. Pierwszą część eliminacji stanowił test sprawdzający wiedzę ogólną na temat: polityki, społeczeństwa, zagadnień ustrojowych i międzynarodowych  - stanowiący stały program olimpiady oraz zagadnienia tegorocznej edycji - Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja.

Ten etap rywalizacji przebrnęło zaledwie 6 uczestników i rozpoczęli oni walkę o 4 miejsca premiowane awansem do etapu centralnego. Polegała ona na egzaminie ustnym przed Komisją Okręgową – odpowiedzi na dwa wylosowane zagadnienia problemowe. (Kamil m.in. wylosował pytanie dotyczące  Koncepcji praw jednostki)

Ostatecznie znalazł się w czwórce reprezentantów województwa na Zawody Centralne, które odbędą się w dniach 16/17 marca w Warszawie.

Trzymajmy kciuki za jego sukces oraz kolejną setkę na maturze, zgarniętą przed maturą.