zlota szkola calosc 2019

IMG 4944We wtorkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się koncert „Tanecznej muzyki filmowej” wykonany przez orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia ze Stalowej Woli. Półtorej godziny niezapomnianych wrażeń dla ducha zapewnili uczniowie i nauczyciele tejże szkoły. Wybitnie utalentowana uczennica klasy II b naszego gimnazjum Magdalena Bobowik miała w tym swój udział wykonując piękną solówkę na skrzypcach do utworu z filmu „Zapach kobiety”. 

Wśród zaaranżowanych kompozycji znalazły się znane wszystkim brzmienia filmowe w tym: „Dirty dancing”, „Frantic”, „Amelia”, „Powrót do przyszłości”.  Uczestnicy koncertu mogli także wysłuchać poloneza Wojciecha Kilara stworzonego do filmu „Pan Tadeusz”. Nie zabrakło również utworów wokalnych czego przykładem jest „Deszczowa piosenka”. Sala MDK w Stalowej Woli wypełniona była, aż do ostatniego miejsca. Oczywiście nie obyło się bez bisów. 

Gratulujemy Madzi, która znana jest już dobrze społeczności Hetmana ze swojego talentu. Uczennica chętnie prezentuje swoje uzdolnienia na szkolnych koncertach, gdzie wszyscy mogą podziwiać jej grę na tak trudnym instrumencie, jakim są skrzypce.

(DS)