zlota szkola calosc 2019

            Olchem2018To, że z chemii uczniowie Hetmana, osiągają najwyższe wyniki w województwie i w Polsce, wiemy nie od dziś. Potwierdzają to co roku piękne wyniki na maturze, zdobywane tytuły laureatów w różnych ogólnopolskich konkursach a także tytuły finalistów w Olimpiadzie Chemicznej. W tym roku szkolnym do grona finalistów awansowała dwójka naszych młodych Chemików: Ingrid Ziemba (kl. 1e) oraz Mateusz Pluta (kl. 3b). Warto nadmienić, że Mateusz ,,wszedł” do finału z 10 wynikiem w Polsce, a Ingrid jest jedną spośród zaledwie piątki uczniów z klas pierwszych liceum, którzy są w gronie finalistów 64. OCh (zresztą dla Ingrid to już trzeci finał z rzędu!!!). W gronie 97 osób z całej Polski jedynie pięć osób reprezentować będzie Podkarpacie podczas zawodów finałowych, z czego dwoje z tarnobrzeskiego Hetmana. Trzeba dodać, że awansując do finału tej bardzo prestiżowej Olimpiady, uczniowie Ci nie muszą zdawać matury z chemii, uzyskując zwolnienie i oczywiście najwyższy 100% wynik z tego egzaminu.


Nie bez znaczenia jest fakt, że właśnie w tym roku szkolnym w naszej pracowni chemicznej powstały, i jak widać z powodzeniem funkcjonują, ,,stanowiska olimpijskie”, przy których można bardzo profesjonalnie wykonywać skomplikowane doświadczenia chemiczne. Udział w Olimpiadzie Chemicznej i konkursach jest sposobem na rozwijanie uzdolnień i pasji. Jest także sposobem na wyławianie wybitnie utalentowanej młodzieży, do jakiej należy nasza „chemiczna Dwójka”.

Gratulujemy Ingrid i Mateuszowi, jak również ich nauczycielce, pani profesor Magdalenie Ciach, i życzymy udanego występu i ciekawych doświadczeń podczas finału 64. OCh. Finał ten odbędzie się 23 i 24 marca 2018 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego (część teoretyczna) i Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej (część laboratoryjna).