zlota szkola calosc 2019

Logo Olimpiady jezyka polskiego1W sobotę, 17 lutego, dwie uczennice „Hetmana” – Katarzyna Anna Uzar (3a) oraz Aleksandra Wołek (2c) – reprezentowały naszą szkołę w odbywających się na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego zmaganiach okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Już dziś poznaliśmy wyniki tej części polonistycznej rywalizacji: Kasia i Ola etap pisemny zakończyły z sukcesem, awansując do części ustnej zawodów i uzyskując wysokie lokaty w zaszczytnym gronie najlepszych humanistów Podkarpacia.

 

Część pisemna olimpiady na etapie okręgowym jest wielogodzinnym maratonem. Uczestnicy najpierw przez 4 godziny piszą pracę (rozprawkę lub interpretację) na jeden z wybranych tematów. Potem po krótkiej przerwie zasiadają na 1,5 godziny do rozwiązywania testu gramatycznego. Tym bardziej cieszy, że nasze dziewczyny nie poddały się zmęczeniu i presji.

Gratulując dotychczasowych sukcesów naszym humanistkom, nie zapominamy o trzymaniu za nie kciuków w następnych etapach olimpiady! (nan)