zlota szkola calosc 2019

Logo Olimpiady jezyka polskiego1Wczorajszy finał eliminacji okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie zakończył się sukcesem dla naszych uczennic: Katarzyna Uzar (3a) oraz Aleksandra Wołek (2c) otrzymały rekomendacje do zawodów centralnych.

 

Eliminacje okręgowe OLiJP składają się z dwóch części, pisemnej i ustnej. Część pierwsza odbyła się 17 lutego, ustna miała miejsce w sobotę, 10 marca. Ci z uczestników, którzy przeszli pomyślnie etap pisemny, odpowiadali następnie w części ustnej na pytania z historii literatury, nauki o języku oraz bronili swojej pracy przygotowawczej. Nasze uczennice osiągnęły świetne wyniki w obu częściach wojewódzkiej rywalizacji olimpijskiej. Po zsumowaniu punktów Kasia Uzar zajęła 3 miejsce na Podkarpaciu i uhonorowana została nagrodą książkową, natomiast drugoklasistka, Ola Wołek awansowała na 5 miejsce. Obie uzyskały rekomendacje do zawodów centralnych. Brawo, dziewczyny!

Gratulujemy wspaniałych wyników i liczymy na równie udany start na etapie ogólnopolskim. (nan)