turniejwiedzypsychologicznej 1024Do X-jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej zgłosiło się ponad dwa tysiące uczniów z 240 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Prestiżowy turniej organizowany jest przez magazyn psychologiczny „Charaktery”, w tym roku dodatkowo otrzymał wsparcie wielu renomowanych instytucji w tym m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Psychologii Stosowanej, PWN, Wyższej Szkoły Europejskiej a im .ks Józefa Tischnera, Uniwersytetu SWPS- którzy zadeklarowali przyznanie najlepszym uczestnikom indeksów, stypendium i nagród książkowych. W tym roku uczniowie naszej szkoły również zgłosili chęć zmierzenia się z zagadnieniami z dziedziny psychologii, etyki oraz filozofii.

Do pierwszego etapu zgłosiło się 11 uczniów, którzy przez klika miesięcy zapoznawali się fachowymi publikacjami m.in. z książką „Przeciw Empatii” Paula Blooma oraz z artykułami z magazynu charaktery. W trakcie przygotowań odbywały się liczne spotkania, na których uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami jak również burzliwie dyskutowali. Swoich rad udzielała także ubiegłoroczna finalista konkursu Katarzyna Bobowik z klasy IIIa, która przekazywała zainteresowanym koleżankom i kolegom praktyczną wiedzę wpisując się w tegoroczne hasło szkoły: "Pomagamy uczyć, uczymy pomagać”. Kierujemy serdeczne podziękowania dla Kasi za entuzjazm , pomoc i notatki.

6 i 7 marca odbyły się eliminacje, w trakcie których do testu przystąpili odważni uczniowie w tym: Maja Domańska, Inka Rusinek, Paulina Gawryś i Błażej Kwaśnik . Zmagania naszych uczestników zakończyły się sukcesem plasując szkołę na 50 pozycji. Gratulujemy uczniom zdobycia wysokich miejsc w kraju tj.: Inka Rusinek – 14 miejsce, Paulina Gawryś-15, Maja Domańska- 22, Błażej Kwaśnik-44. Zakwalifikowanym uczestnikom życzymy powodzenia na kolejnym etapie, który już 7 kwietnia. Powodzenia !

(GCH)

DSC_1856_1024.JPG DSC_1857_1024.JPG DSC_1858_1024.JPG DSC_1859_1024.JPG DSC_1860_1024.JPG