zlota szkola calosc 2019

osmiuwspaniałychW miniony piątek kapituła konkursu „Ośmiu Wspaniałych” wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. Miło nam poinformować, że wśród osób nominowanych znalazła się uczennica Hetmana Estera Szymczak.

 

Tradycją już stało się, że co roku nasze miasto uczestniczy w ogólnopolskim konkursie, którego głównym celem jest promowanie młodzieży, która bezinteresownie pomaga innym, młodych społeczników, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok czyjegoś smutku, niedomagania, czy trudności. Dzięki temu osoby czyniące dobro w życiu społecznym pokazywane są szerszej społeczności i nagradzane. Podkreślana jest także waga młodzieżowego wolontariatu.
Koncepcja Konkursu polega na tym, że każde miasto uczestniczące w projekcie dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież, która bezinteresownie pomaga innym.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem sekretarza miasta Przemysława Rękasa rozmawiała w minionym tygodniu z szesnastoma kandydatami zgłoszonymi do miejskich eliminacji konkursu przez szkoły i organizacje. Zdecydowała, że na miano Wspaniałej zasłużyła tegoroczna maturzystka, wolontariuszka i kreatorka wielu imprez klasowych i szkolnych Estera Szymczak. Uczennicy gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie kształcenia.