29693076 2064244557127351 1082183014 oW sobotę 24 marca odbyły się zawody finałowe XX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. W zmaganiach w Ostrołęce wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. W zaszczytnym gronie Laureatów znaleźli się nasi humaniści: Kamila Tomczyk i Kamil Kaczmarek, tym samym wywalczyli sobie indeksy na wybranych, renomowanych uczelniach naszego kraju.

Olimpiada składała się z trzech etapów: eliminacji szkolnych (test wiedzy prawniczej), w których wzięło udział 1706 uczniów ze 161 polskich szkół licealnych, eliminacji okręgowych (test wiedzy prawniczej oraz praca pisemna), które wyłoniły po sześciu uczestników do eliminacji finałowych- ogólnopolskich (egzamin ustny z wiedzy prawniczej i samorządowej). W eliminacjach okręgowych wzięło udział 216 uczestników. W wyniku eliminacji centralnych (egzamin ustny) 28 licealistów otrzymało tytuł laureata, 28 tytuł finalisty.

Udział w zmaganiach młodych adeptów sztuki prawniczej stał się tradycją uczniów Hetmana a Kamila i Kamil trzeci rok z rzędu reprezentowali naszą szkołę na zawodach centralnych olimpiady. Opiekunem naukowym naszego teamu był Grzegorz Kobylski.

Laureatom gratulujemy i życzymy im sukcesów w czekającej ich maturze oraz udanego startu akademickiego na wymarzonych uczelniach na które już się dostali. (GK)

olimpiadaprawa.pl/bieżąca-edycja