zlota szkola calosc 2019

OLM24 lutego odbyły się zawody okręgowe XVI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Nasi uczniowie od 2014 roku startują w tej ciekawej olimpiadzie i od tego czasu nieprzerwanie kilkoro z nich awansuje do II etapu. Jednak w tym roku, po raz pierwszy, do etapu centralnego dostał się uczeń klasy pierwszej liceum, Sebastian Spyrzewski. Tym samym znalazł się w gronie najlepszych 61 osób w Polsce (spośród 521 biorących udział w eliminacjach okręgowych), którzy powalczą między innymi o możliwość reprezentowania naszego kraju w Olimpiadzie Międzynarodowej (w tym roku w Pradze). Olimpiada Lingwistyki Matematycznej znajduje się bowiem wśród 12 olimpiad mających status ,,międzynarodowej". Warto nadmienić, że Sebastian jest jednym z dwojga uczniów z województwa podkarpackiego, którzy zmierzą się z lingwistycznymi zawiłościami w finale już 14 kwietnia we Wrocławiu. Trzeba wspomnieć, że drugi uczeń reprezentujący Hetmana w etapie okręgowym, Grzegorz Gucwa z klasy 3d, również pokazał się z bardzo dobrej strony i niewiele brakło do tego, aby razem z Sebastianem pojechać do Wrocławia. Zresztą Grzegorz już wielokrotnie udowodnił , że z zakresu lingwistyki jest świetny.

Przy okazji zachęcamy wszystkich uczniów do startu w tej olimpiadzie w przyszłym roku, gdyż nie wymaga ona wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych. Wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez. Tymczasem Sebastianowi życzymy, aby pod koniec lipca pojechał do Pragi na MOLM :-)
                                                                                                                                                             pd