zlota szkola calosc 2019

Mateusz PlutaFantastyczną dla nas wiadomość ogłosił 11 kwietnia Komitet Główny Olimpiady Chemicznej. W gronie laureatów tegorocznej 64 edycji olimpiady znalazł się uczeń klasy 3 b Mateusz Pluta. Olimpiada Chemiczna składa się z trzech etapów: etap I (cześć teoretyczna) etap II (część teoretyczna i laboratoryjna) i etap III (część teoretyczna i laboratoryjna). 23 i 24 marca w Warszawie odbyły się zawody finałowe, na których licealiści z całej Polski zmagali się z niezwykle trudnymi zadaniami. Olimpiada jest elitarna i jej celem jest wyłonienie tych, którzy potrafią poradzić sobie z odpowiednio zawansowanymi problemami. Wychowanie laureata lub finalisty tak prestiżowej olimpiady jak Olimpiada Chemiczna to wielka nobilitacja dla szkoły i nauczyciela. Tytuł finalistki (po raz trzeci) uzyskała uczennica klasy 1e Ingrid Ziemba. Laureaci i finaliści Olimpiady Chemicznej uzyskują 100% z egzaminu maturalnego z chemii i są umieszczani na najwyższych miejscach list rankingowych na kierunkach medycznych. Mateuszowi i Ingrid serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (mc)