zlota szkola calosc 2019

kangur wyroznieniMiło mam poinformować, że w gronie laureatów konkursu Kangur Matematyczny 2018, znalazł się uczeń klasy 1d naszego „Hetmana”, Sebastian Spyrzewski. Nagrodą dla Sebastiana będzie udział w kilkudniowym obozie wakacyjnym w Istambule (Turcja). Poza tym aż dziesięciu uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia.

 

 Wśród nich są:

kategoria wyróżnieni
JUNIOR

Jan Ziętek (1d)
Grzegorz Jaśkowski (1d)
Jakub Tomczyk (1b)
Filip Baran (1d)

STUDENT Wojciech Dobrowolski (3d)
Bartosz Rożek (3d)
Julia Roman (3b)
Piotr Bosak (3b)
Jakub Łukasiewicz (2d)
Ewelina Barszcz (2b)

Zważywszy, że statystycznie, w tym bardzo trudnym konkursie, nagradzany jest średnio jeden uczeń na dziesięciu startujących, trzeba powiedzieć, że co roku w „Hetmanie” jest o wiele lepiej. W tym roku w naszej szkole nagrodzony został co trzeci uczeń piszący „Kangura”. To naprawdę imponujące osiągnięcie. Natomiast samo uzyskanie tytułu laureata w kategoriach „licealnych” jest niezwykle trudne i jest zarezerwowane dla bardzo wąskiej grupy piszących. Laureatowi i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych przygód z Królową Nauk.

(BS)