herbOstatni tydzień roku szkolnego to dobry czas na refleksję. Co się udało? Z czego jesteśmy zadowoleni tylko połowicznie? Z czego należy wyciągnąć konstruktywne wnioski na przyszłość? Jedną z form podsumowania pracy uczniów i nauczycieli jest analiza sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych. Są one wyznacznikiem jakości pracy szkoły, jak również sygnałem ambicji, energii, zaangażowania tej społeczności. Publikujemy więc zestawienie osiągnięć uczniów „Hetmana” w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2017-2018. Gratulujemy sukcesów i z podziwem myślimy nawet o najmniejszym kroku, który uczyniliście, Drodzy Hetmaniacy, by zrealizować swoje marzenia i obudzić życiowe pasje. Brawo! (nan)

 

Osiągnięcia uczniów w olimpiadach i konkursach w roku szkolnym 2017/2018

LICEUM

"Hetman" po raz czwarty zdobywa tytuł Złotej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych tworzonym przez pismo "Perspektywy"

40 miejsce w rankingu olimpijskim wśród wszystkich liceów w Polsce

83 pozycja w rankingu ogólnym wśród wszystkich liceów w Polsce

W rankingu "Rzeczpospolitej" "Hetman" uzyskuje tytuł "Szkoły Kompetencji Przyszłości"

3 miejsce w województwie

56 miejsce w Polsce

Olimpiady

Nazwa olimpiady Awans do etapu okręgowego Uczestnicy etapu centralnego Opiekunowie
LIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Kamil Kaczmarek Kamil Kaczmarek - laureat mgr Grzegorz Kobylski
XX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie

Kamil Kaczmarek

Kamila Tomczyk

Kamil Kaczmarek - laureat

Kamila Tomczyk - laureatka

mgr Grzegorz Kobylski
64. Olimpiada Chemiczna

Mateusz Pluta

Ingrid Ziemba

Daniel Jońca

Emil Cymer

Jakub Tomczyk

Filip Baran

Wiktor Pluta

Mateusz Pluta - laureat

Ingrid Ziemba - finalistka

mgr Magdalena Ciach
XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Katarzyna Anna Uzar

Aleksandra Wołek

Katarzyna Anna Uzar - finalistka

Aleksandra Wołek - finalistka

dr Renata Dąbrowska
XVI Olimpiada Lingwistki Matematycznej

Grzegorz Gucwa

Sebastian Spyrzewski

Sebastian Spyrzewski - finalista mgr Paweł Dobrowolski
II Ogólnopolska Olimpiada Statystyczna

Justyna Furdyna

Bartosz Rożek

Sebastian Spyrzewski

Sebastian Spyrzewski - udział w etapie centralnym mgr Paweł Dobrowolski
XI Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego" Grzegorz Gucwa Grzegorz Gucwa - awans do etapu centralnego mgr Grzegorz Kobylski
VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

Kamil Kaczmarek

Kamila Tomczyk

mgr Grzegorz Kobylski
XLIV Olimpiada Historyczna

Grzegorz Gucwa

Michał Pawlik

Krzysztof Wilk

Grzegorz Gucwa - nominacja do etapu centralnego mgr Grzegorz Kobylski
Ogólnopolska Olimpiada "Zwolnieni z Teorii" - projekt "Znajomi Nieznajomi"

Team:
Katarzyna Bobowik - koordynatorka projektu,
Adam Barański,
Maja Domańska,
Jakub Fundament,
Jakub Łygas,
Michał Pawlik,
Aleksandra Ramos,
Arya Ramos,
Klaudia Szypuła

3 miejsce w województwie

56 miejsce w kraju

mgr Małgorzata Chabel
42. Olimpiada Artystyczna

Agata Fudala

47. Olimpiada Biologiczna Łukasz Wójcik mgr Krzysztof Wolski
XLV Olimpiada Geograficzna

Justyna Furdyna

Wojciech Dobrowolski

mgr Urszula Żak
LXIX Olimpiada Matematyczna

Bartosz Rożek

Sebastian Spyrzewski

Jakub Tomczyk

Jan Ziętek

mgr Paweł Dobrowolski
XXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Mikołaj Baska

Gabriela Masternak

mgr Grzegorz Kobylski

Konkursy międzynarodowe

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur Matematyczny"

Sebastian Spyrzewski - laureat

Jan Ziętek - wyróżnienie

Grzegorz Jaśkowksi - wyróżnienie

Jakub Tomczyk - wyróżnienie

Filip Baran - wyróżnienie

Wojciech Dobrowolski - wyróżnienie

Bartosz Rożek - wyróżnienie

Julia Roman - wyróżnienie

Piotr Bosak - wyróżnienie

Jakub Łukasiewicz - wyróżnienie

Ewelina Barszcz - wyróżnienie

mgr Paweł Dobrowolski

mgr Beata Suska

mgr Agnieszka Ziętek

mgr Grzegorz Serwan

Konkursy ogólnopolskie

X Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza

Daniel Jońca

Mateusz Pluta

Ingrid Ziemba

Mateusz Pluta - laureat

Ingrid Ziemba - laureatka

Daniel Jońca - finalista

I miejsce w klasyfikacji zespołowej dla trzyosobowej drużyny z "Hetmana"

mgr Magdalena Ciach
X Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Inka Rusinek - uczestniczka ścisłego finału, IV miejsce

Maja Domańska - udział w finale

Paulina Gawryś - udział w finale

Błażej Kwaśnik - udział w finale

mgr Małgorzta Chabel
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Natalia Ciecierska Natalia Ciecierska - I miejsce
XXVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej Ingrid Ziemba Ingrid Ziemba - laureatka mgr Magdalena Ciach
XXXIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej Ingrid Ziemba Ingrid Ziemba - finalistka mgr Magdalena Ciach
22. Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" Natalia Ciecierska Natalia Ciecierska - nominacja do finału (rozstrzygnięcie we wrześniu 2018)
Ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieżowej i Dziecięcej - "Lipa 2018"

Zofia Kuczyńska

Aleksandra Tomczyk

Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu 2018 dr Renata Dąbrowska
Ogólnopolski Konkurs "Ośmiu Wspaniałych" Estera Szymczak - tytuł jednej z Ośmiu Wspaniałych przyznany przez Kapitułę Miejską
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Inka Rusinek mgr Dorota Skórska
IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Turbolandeskunde - Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Anna Jurek

Karolina Jurek

Aleksandra Ramos

mgr Barbara Szewerniak

Konkursy wojewódzkie

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji

Filip Baran

Jakub Tomczyk

Sebastian Spyrzewski

Jan Ziętek

Ewelina Barszcz

Magdalena Jopek

Mikołaj Murek

Witold Płecha

Sebastian Spyrzewski - wyróżnienie w finale

Jan Ziętek - finalista

mgr Paweł Dobrowolski

mgr Beata Suska

mgr Agnieszka Ziętek

mgr Grzegorz Serwan

Podkarpacki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na Skrzydłach Muzyki" Natalia Ciecierska - I miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz Grand Prix Festiwalu
Projekt artystyczny - musical "Przebudzenie wiosny" w Sandomierskim Porcie Kultury Odtwórcy głównych ról: Julia Roman i Jakub Mazur
Konkurs Krasomówczy "Audiatur et altera pars" zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie

Katarzyna Jaworska - udział w finale wojewódzkim

Wiktor Wasiuta - udział w finale wojewódzkim

mgr Anna Niedźwiedź

dr Dorota Rzeźnik

XXV Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej Patrycja Pacholska - udział w konkursie muzycznym mgr Małgorzata Chabel

Konkursy Powiatowe

Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny "Powróćmy do korzeni - co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" Jan Martyniak - III miejsce dr Renata Dąbrowska
XI edycja Konkursu Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych rodziców" Natalia Ciecierska - wyróżnienie
IV Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych (Wydział Zamiejscowy w Sandomierzu Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach)

Małgorzata Stawarz - III miejsce

Inka Rusinek

Kamila Porębska

Paulina Gawryś

Klaudia Łącz

Alicja Mazur

Wiktor Pluta

Błażej Kwaśnik

mgr Marta Wciseł

mgr Magdalena Krząstek

mgr Sylwia Wychowaniak

mgr inż. Leszek Horoszko

mgr Adam Kunysz

XVI edycja Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego Gwiazdka 2017 organizowanego przez TDK

Patrycja Pacholska - Nagroda Główna

Sara Bień - wyróżnienie

Nikola Gburyk - wyróżnienie

mgr Przemysław Zamojski
Konkurs Piosenki "Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" (organizowany przez TDK w Tarnobrzegu)

Natalia Ciecierska

Julia Roman

Julia Roman - I miejsce

Natalia Ciecierska - III miejsce

Konkursy miejskie

IX Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży Laura Opala - III miejsce dr Dorota Rzeźnik
Miejski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej (organizowany przez ZS im. S. S. Staszica) Natalia Ciecierska - I miejsce
Miejski Konkurs Historyczny "Drogi do Niepodległości"

Jan Martyniak

Michał Pawlik

Tomasz Ryś

Aleksandra Tomczak

Karina Wójcik

I miejsce dla drużyny "Hetmana"

Tomasz Ryś - I miejsce

Jan Martyniak - II miejsce

Karina Wójcik - wyróżnienie

mgr Grzegorz Kobylski
Miejski Konkurs Języka Angielskiego

Paulina Gawryś

Anna Jędral

Błażej Kwaśnik

Victoria Noga

Filip Rejman

Inka Rusinek

Łukasz Rybak

Małgorzata Stawarz

Aleksandra Wołek

Filip Wójtowicz

Małgorzata Stawarz - I miejsce

Victoria Noga - III miejsce

Błażej Kwaśnik - IV miejsce

Inka Rusinek - V miejsce

Aleksandra Wołek - VI miejsce

mgr Marta Wciseł

mgr Sylwia Wychowaniak

mgr inż. Leszek Horoszko

mgr Adam Kunysz

mgr Magdalena Krząstek

Konkursy szkolne

Konkurs na selfie z książką

Katarzyna Moliszewska - I miejsce

Maciej Neutil - II miejsce

Aleksandra Sikora - III miejsce

Konkurs na zdjęcie klasowe

Klasa 3b - I miejsce

Klasa 2d - II miejsce

Klasa 1a - III miejsce

Nagrody indywidualne za najlepsze przebranie:
Katarzyna Moliszewska,
Bartłomiej Smykla

Konkurs "Lata dwudzieste, lata trzydzieste"

I miejsce:
Inka Rusinek,
Gabriela Markowicz,
Katarzyna Moliszewska,
Karolina Pakulska,
Wojciech Dobrowolski

Konkursy sportowe

Krajowe Mistrzostwa Polski IDO oraz eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy

Julita Bartyzel

Dominika Buś

Maciej Neutil

Jakub Łygas

Michał Wójcik

Jakub Tomczyk

Mistrzostwo Polski (formacja mieszana)

Vicemistrzostwo Polski (dziewczęta)

Kwalifikacja do Mistrzostw Świata

Tarnobrzeska Szkoła Tańca Samba
Wojewódzka Licealiada w Pływaniu Sztafetowym i Indywidualnym

Klaudia Szypuła

Magdalena Bogacz

Zofia Kuczyńska

Magdalena Bogacz - udział w finale

Klaudia Szypuła - udział w finale

mgr Łukasz Zasuwa
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużyna:
Ingrid Ziemba,
Jan Maj,
Mikołaj Juda,
Filip Rejman
I miejsce drużyny w rozgrywkach miejskich mgr Tomasz Ciach
Miejska Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt Drużyna:
Julia Ćwikła,
Daria Podleśna,
Gabriela Duda,
Zuzanna Białek,
Magdalena Bogacz,
Zofia Kuczyńska,
Magdalena Wróblewska,
Natalia Śnieżek,
Aleksandra Sikora
III miejsce drużyny mgr Dorota Skórska
Miejska Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców Drużyna:
Rafał Domański,
Kamil Kaczmarek,
Piotr Biernacki,
Jan Paradysz,
Dominik Bańkowski,
Kacper Piechota,
Michał Watras,
Sebastian Spyrzewski,
Błażej Kwaśnik,
Wiktor Pluta
V miejsce drużyny mgr Dorota Skórska
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Piotr Biernacki,
Bartłomiej Kawęcki,
Paweł Brożyna

II miejsce drużyny w eliminacjach rejonowych mgr Dorota Skórska
Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Drużyna:
Michał Chamik,
Jakub Mazur,
Krzysztof Ożóg,
Piotr Biernacki,
Barosz Gutowski,
Krzysztof Maj,
Jan Smykla,
Bartłomiej Smykla,
Wiktor Ordon
IV miejsce drużyny mgr Łukasz Zasuwa
Enea Festiwal - Konkurs Tenisa Stołowego dla Dzieci i Młodzieży Eryk Lewicki - II miejsce
II Amatorska Liga Tenisa Stołowego Drużyna:
Eryk Lewicki,
Michał Paszta
VIII miejsce drużyny
IV Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa TSTO

Eryk Lewicki - I miejsce

Michał Paszta - II miejsce

Michał Watras - III miejsce

mgr Łukasz Zasuwa

mgr Tomasz Ciach

II Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

Gimnazjum

Yellow

Żelbeton

2ad

2bc

3ab

3cd

3ab - I miejsce

Damian Dul - król strzelców

mgr Łukasz Zasuwa

mgr Tomasz Ciach

III Szkolny Turniej Szachowy

Grzegorz Gurdak

Jan Smykla

Miłosz Skórski

Sebastian Spyrzewski

Kacper Piechota

Krzysztof Maj

Mikołaj Juda

Jan Maj

Filip Rejman

Wojciech Dobrowolski

Jan Maj - I miejsce

Filip Rejman - II miejsce

Wojciech Dobrowolski - III miejsce

mgr Tomasz Ciach

Wyróżnieni kwalifikacjami do kongresów naukowych i programów badawczych
(za szczególne osiągnięcia naukowe)

Udział w programie badawczm ADAMED Smart UP - warsztaty dotyczące klonowania na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej Emil Cymer mgr Magdalena Ciach
Udział w warsztatach badawczych w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akadaemii Nauk Ingrid Ziemba mgr Magdalena Ciach
Program Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Ingrid Ziemba mgr Magdalena Ciach

Tegoroczni stypendyści

Kamil Kaczmarek stypendium Prezesa Rady Ministrów
Wojciech Kosior stypendium Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ingrid Ziemba

Filip Baran

Sebastian Spyrzewski

stypendium za wybitne osiągnięcia w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży Nie zagubić talentu" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

Kamil Kaczmarek

Wojciech Kosior

nagroda pieniężna w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży Nie zagubić talentu" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

Ingrid Ziemba

Sebastian Spyrzewski

Jan Ziętek

Eryk Lewicki

Emil Cymer

Aleksandra Wołek

Mateusz Pluta

Katarzyna Moliszewska

Bartosz Rożek

stypendium Prezydenta Miasta Tarnobrzega

Natalia Ciecierska

Julia Roman

Emilia Piątkowska

nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury wręczona na uroczystej sesji Rady Miasta Tarnobrzega

GIMNAZJUM

Konkursy kuratoryjne

Wojewódzki Konkurs Geograficzny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Łukasz Drabek

Jakub Snopkowski

Łukasz Drabek - laureat mgr Urszula Żak
Wojewódzki Konkurs Matematyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Łukasz Dybus

Julia Karbarz

Julia Karbarz - finalistka

mgr Grzegorz Serwan

mgr Paweł Dobrowolski

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Łukasz Drabek mgr Anna Niedźwiedź
Wojewódzki Konkurs Chemiczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Julia Karbarz mgr Magdalena Ciach
Wojewódzki Konkurs Historyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jan Kiełb mgr Marzena Sarzyńska
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Julita Bartyzel mgr Marta Wciseł

Prestiżowe konkursy

Konkurs Matematyczny Multitest (organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej)

Patrycja Glica

Julia Konefał

Amelia Grądziela

Julia Bartyzel

Magdalena Gara

Agnieszka Jedlińska

Wiktoria Rak

Anna Paczocha

Rafał Tomczyk

Tomasz Winiarski

Patrycja Glica - wyróżnienie mgr Agnieszka Ziętek
VIII edycja konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną "Wyspy Portugalii" zorganizowanego przez Centrum Języka Portugalskiego przy UMCS w Lublinie Julia Karbarz mgr Urszula Żak

Konkursy artystyczne

Konkurs Piosenki "Spiewam Kolędy i Pastorałki" (organizowany przez TDK w Tarnobrzegu) Emilia Piątkowska Emilia Piątkowska - I miejsce mgr Kamila Wolska
Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny "Powróćmy do korzeni - co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego" Anna Paczocha - III miejsce mgr Anna Niedźwiedź
22. Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj Sukces" Emilia Piątkowska Emilia Piątkowska - nominacja do finału (rozstrzygnięcie we wrześniu 2018) mgr Kamila Wolska
XV Rejonowy Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych Udział w prezentacjach finałowych:
Izabela Kołeczek,
Dawid Ciach
mgr Anna Niedźwiedź
XVI edycja Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego Gwiazdka 2017 organizowanego przez TDK

Wyróżnienia:
Małgorzata Pieczonka,
Agata Nasiadka,
Magdalena Bobowik,
Magdalena Gara

mgr Przemysław Zamojski
IX Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży Emilia Piątkowska - tytuł Mistrza Kaligrafii mgr Anna Niedźwiedź
Udział w ogólnopolskim programie telewizyjnym "The Voice Kids" TVP Emilia Piątkowska mgr Kamila Wolska
VIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Janiny Garści Magdalena Bobowik
Koncert "Jednego serca, jednego ducha" w Rzeszowie Magdalena Bobowik
Ogólnopolski Konkurs Klarnetowy w Kielcach Patrycja Glica

Sukcesy sportowe

III Szkolny Turniej Szachowy

Julita Bartyzel

Dawid Ciach

Wiktoria Rak

Rafał Tomczyk

Anna Paczocha

Martyna Lis

Małgorzata Pieczonka

mgr Tomasz Ciach
II Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej II miejsce zespołu:
Norbert Nowak,
Adam Stasiak,
Tomasz Winiarski

mgr Łukasz Zasuwa

mgr Tomasz Ciach

IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa TSTO

Olaf Buława-Pelc

Tomasz Winiarski

Kacper Zając

mgr Łukasz Zasuwa

mgr Tomasz Ciach