zlota szkola calosc 2019

28 1024Z przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się Aleksandra Wołek, uczennica klasy 3c. W ubiegłym roku Ola osiągnęła w szkole jedną z najwyższych średnich ocen rocznych, a ponadto została finalistką XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Ta skromna, zawsze uśmiechnięta dziewczyna, jest niesamowitą osobą, która świetnie sobie radzi z zawiłościami języka polskiego, sprawnie interpretuje różne teksty… a ponadto, niczym „człowiek renesansu”, dużo czyta, pięknie maluje (czy ktoś jeszcze nie widział wyjątkowych postaci, które wyszły spod jej ręki w sali nr 17?), a w tym roku ponadto startuje w olimpiadzie biologicznej.

Gratulujemy Oli stypendium przyznanego przez Mateusza Morawieckiego i życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów! Fortes fortuna iuvat (Los sprzyja śmiałym).