zlota szkola calosc 2019

dyktando niepod2Decyzją Podkarpackiej Komisji Konkursu – VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Ciżyńska i Karolina Misior, obie z klasy I „c”. Dziewczyny znalazły się w doborowym towarzystwie - w 58-osobowej grupie ortograficznych siłaczek i siłaczy z całego Podkarpacia!

Z tego zespołu wyłonionych będzie 20 laureatów. Właśnie dzisiaj, w samo południe, odbyły się eliminacje wojewódzkie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. I jak na prawdziwy pojedynek przystało, zadania były trudne, najeżone ortograficznymi pułapkami, wymagały koncentracji, dużej wiedzy i umiejętności jej zastosowania w praktyce. Ola i Karolina walczyły dzielnie, jednak na ogłoszenie wyników musimy poczekać do 11 listopada. Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 14 listopada. Gratulujemy i trzymamy kciuki! (nan)