przebudzenie spektakl sandomierzNie od dziś wiadomo, że w naszej szkolnej społeczności jest wielu uczniów niezwykle uzdolnionych artystycznie. Mogliśmy podziwiać ich już wielokrotnie na konkursach, szkolnych i pozaszkolnych koncertach oraz przy okazji innych wydarzeń. Do takich osób należą też Julia Roman z klasy 3b naszego liceum oraz Kuba Mazur, który jest uczniem klasy 2d. Jednak tym razem możemy ich zobaczyć w przedsięwzięciu większym, niż cokolwiek co prezentowali nam do tej pory. 

9 grudnia bieżącego roku, w Sandomierskim Porcie Kultury odbyła się premiera musicalu "Przebudzenie wiosny", który został na tę okoliczność specjalnie przetłumaczony z języka angielskiego przez Jacka Mikołajczyka. Julia i Kuba nie tylko pojawiają się na scenie w tym spektaklu, ale zostali obsadzeni w obydwu głównych rolach. Poruszający całokształt musicalu, jaki mogliśmy podziwiać w Sandomierzu, jest efektem wielu miesięcy przesłuchań, prób i wyrzeczeń aktorów. Przedstawiana na scenie historia ma miejsce w XIX w.  i opowiada o losach paru niemieckich nastolatków, którzy borykają się z problemami, które nie są obce również nam,  ponad 100 lat później. Bohaterowie nie tylko odkrywają siebie, własne emocje i pragnienia, ale też cierpią przez brak wsparcia od rodziców. Musical porusza też wiele tematów tabu, które również w naszych czasach bywają pomijane podczas wychowania w domu i późniejszej edukacji w szkole. Czyni to spektakl tym bardziej godnym zobaczenia, a role - trudniejsze do odegrania. Mimo że pierwsza tura spektakli jest już za nami, to przedstawienia będą wznowione i już pod koniec lutego znów można będzie podziwiać Julię i Kubę na deskach scen w wielu miastach, również w Tarnobrzegu i Warszawie. Serdecznie polecam każdemu wybranie się na ten spektakl, bo to niepowtarzalna okazja na zobaczenie musicalu przygotowanego z pełnym rozmachem, charakterystycznym dla tego typu przedsięwzięć. Dopracowane są nie tylko piosenki, ale też choreografia i gra aktorska. Możemy być dumni z naszych  kolegów,  którzy poświęcili mnóstwo czasu i zadali sobie wiele trudu, aby efekt był tak oszałamiający jak na sobotniej premierze. Jednym słowem - to trzeba zobaczyć.

                                                                       Weronika Paradowska (3b)