joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2019

IMG 8850W ostatni piątek miesiąca społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W wiosenny wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w realiach dziewiętnastowiecznej Japonii.

Film Ostatni samurajZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 31 maja o godzinie 16 w hallu szkoły. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Edwarda Zwick’a "Ostatni samuraj ".

04W piątek 29 marca w kolejnej edycji 35 mm literatury mogliśmy obejrzeć ekranizację klasycznej powieści Jane Austen pt. Pride and Prejudice. Adaptacja, którą wybraliśmy na seans z młodzieżą w piątek to film z 2005 roku, który w bardzo teatralnej i unowocześnionej formie, w lekki i dynamiczny sposób oraz z dużą dawką humoru prezentuje perypetie miłosne Lady Elizabeth oraz Fitzwilliama Darcy. Jednak, mimo że wątek miłosny jest centralna osią filmu, to mogliśmy również zwrócić uwagę na cały wachlarz społeczno-kulturowych uwarunkowań, na tle których rozgrywa się akcja powieści i filmu.

35mm lit marzecSą historie, które wydają się nie starzeć i mimo upływu kolejnych dziesięcioleci wciąż pozostają popularne wśród odbiorców kultury. Do takich narracji niewątpliwie należy „Duma i uprzedzenie”, najprawdopodobniej najpopularniejsza z powieści Jane Austen, wielokrotnie adaptowana na duży ekran. W naszym piątkowym wydaniu to adaptacja z 2005, w której Keria Knightly jako Elizabeth Bennet oraz Matthew Macfadyen jako Mr. Darcy dostarczają widzom niezapomnianych wrażeń swoją fantastyczną grą aktorską.

img 7832 1W piątkowy wieczór holl szkolny po raz kolejny zamienił się w salę kinową, która zgromadziła miłośników kina historycznego.  Uczestnicy spotkania mogli się przekonać, że doceniony przez środowisko filmowe a prezentowany podczas seansu film „Kamerdyner” rzeczywiście jest wyjątkowy i elektryzuje widza od pierwszej do ostatniej minuty. Obraz wymyka się wszelkim konwencjom i gatunkom. Pejzaże, muzyka, rytm, aktorstwo, zdjęcia to elementy dzięki którym widzowie oglądają produkcję z wielkim zaciekawieniem.

kamerdyner nowy film filipa bajonaWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 1 marca o godzinie 16 na holu szkolnym. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona.

02W piątek 25 stycznia odbyła się kolejna odsłona serii „35 mm literatury”, podczas której duża grupa uczniów „Hetmana”, zarówno z gimnazjum, jak i z liceum, wzięła udział w projekcji jednej z najnowszych adaptacji przygód Sherlocka Holmesa, tj. adaptacji powieści A Study in Scarlet w pierwszym odcinku serii BBC o najsłynniejszym detektywie, w którym poznajemy Holmesa, Dr Watsona i śledzimy, jak rozwiązują kryminalną zagadkę.

35mmSHWho? What? When? Where? Why? To pytania, które leżą u podstaw narracji typu whodunit (z ang. Who has done it? lub Who did it? Kto to zrobił?) oraz ogólnie całego gatunku crime fiction. W trakcie kolejnej odsłony 35 mm literatury postaramy się odpowiedzieć na więcej pytań: Kim naprawdę jest Sherlock Holmes? Jaka jest geneza tej postaci? Dlaczego Sir Arthur Conan Doyle nie mógł uśmiercić swojego bohatera? Co sprawia, że archetyp detektywa obdarzonego przenikliwą umiejętnością obserwacji i wnioskowania jest równie popularny na początku XXI jak i pod koniec XIX wieku? Na czym właściwie polega metoda dedukcji? Czy może być ona przydatna w życiu codziennym? Warto poznać odpowiedzi na te i inne pytania, wziąć udział w dyskusji (nagrody!), a przede wszystkim zobaczyć 90 minut świetnej narracji filmowej. Nie może Cię zabraknąć w piątek 25 stycznia o godz. 16.10. This event is not to be missed!!!

35mm GatsbyW piątek 23 listopada w godzinach wieczornych pasjonaci kinematografii wzięli udział w nowej odsłonie popularnej hetmańskiej serii „35 mm”, tym razem z perspektywy literatury. Tematem wieczoru był film w reżyserii Baza Luhrmanna, The Great Gatsby, który w dosyć „neo-barokowej” konwencji ukazuje perypetie życiowe głównych bohaterów: multimilionera Gatsbiego, Daisy i Toma Buchanan oraz narratora całej historii Nicka Carrawaya, a wszystko to na tle rewolucyjnych zmian społecznych, kulturowych i przemysłowych w 2. dekadzie XX wieku.

IMG 735521 września rozpoczął się cykl spotkań z filmem w ramach projektu 35mm historii. Z arsenału tematyki humanistycznej  tym razem wybór padł na dramat biograficzny pt ”Zaćma”. Na holu szkolnym zapanowała prawdziwie kinowa atmosfera. Jak się okazało uczniowie Hetmana chętnie skorzystali z tego typu alternatywy spędzenia wolnego czasu bo tłumnie przybyli do szkoły.

 

584294e71a487 oPo wakacyjnej przerwie rusza piaty rok projektu edukacyjnego 35mm historii, który ma na celu pogłębienie i ugruntowanie odbiorczej świadomości: historycznej, estetycznej, etycznej i kulturowej.

Zapraszamy wszystkich miłośników kinematografii oraz pasjonatów historii na inauguracyjne spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 21 września o godzinie 16 na hollu szkoły. Tym razem widzowie zmierzą się z przykładem dramatu biograficznego w reżyserii Ryszarda Bugajskiego pt „Zaćma”.

IMG 5250Po wyczerpującej sesji egazminacyjnej przyszedł czas na relaks, który część społeczności hetmańskiej postanowiła spędzić w  szkole i wziąć udział w wieczorze filmowym organizowanym w ramach projektu 35mm historii. Tym razem miłośnicy filmów historycznych mogli zobaczyć dzieło Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych”.

35 mm historii sslWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na najbliższe spotkanie z cyklu 35 mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 kwietnia o godzinie 16 na hollu szkolnym. Tym razem widzowie będą mogli przyjrzeć się widowiskowej produkcji pt. "Przełęcz ocalonych" w reżyserii Mela Gibsona.

Gdy inni będą odbierać życie, ja będę je ratował – deklaruje medyk Desmond Doss, główny bohater proponowanego filmu. Doss to autentyczna postać. Zaciągnął się do armii w 1942 roku na wieść o japońskim ataku na Pearl Harbor. W trakcie służby odmówił jednak noszenia broni i zabijania wrogów, argumentując decyzję swoimi przekonaniami religijnymi. Mimo to w trakcie krwawej bitwy o Okinawę w maju 1945 udało mu się uratować życie 75 żołnierzom. Za swój heroiczny wyczyn rozmodlony pacyfista otrzymał z rąk prezydenta Trumana najwyższe odznaczenie wojskowe, Medal Honoru.

35mm PatriotaW piątkowy wieczór miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii w trakcie którego widzowie mogli zmierzyć się z przykładem dramatu historycznego pt. „Patriota”. Jak się okazało wydarzenie to stało się doskonałą alternatywą dla dużej grupy uczniów na spędzenie wolnego czasu. Cieszy fakt, że wciąż przybywa zwolenników wspólnego oglądania filmów o tematyce historycznej. 

the patriotWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 23 lutego o godzinie 16 na holu szkolnym. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. „Patriota” w reżyserii Rolanda Emmericha.

 

robinridleyZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 26 stycznia o godzinie 16 w hallu szkoły. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Ridleya Scotta "Robin Hood".

Legenda Robin Hooda to bardzo wdzięczny temat filmowy. Nic więc dziwnego, że kino sięgało po nią wielokrotnie. Proponowana produkcja w żaden sposób nie mierzy się z wcześniej prezentowaną legendą a koncentruje się na historii kształtowania się ponadczasowego wizerunku.

Recenzja filmuInicjujemy nową serię w ramach programu „35 mm historii”. Idea jest prosta: oprócz filmów regularnie oglądanych i omawianych na wspólnych spotkaniach, recenzujemy oraz polecamy te, które uczniowie obejrzeli we własnym zakresie i zrobiły na nich duże wrażenie. Cykl otwiera Zosia Kuczyńska z klasy 1 „a” recenzją filmu „Powiernik królowej”.

35mmhistorii24 listopada społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W piątkowy wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w średniowiecznych realiach.

 

joanna darcJeśli jesteś entuzjastą filmu historycznego lub chcesz zdobyć dodatkowe informacje historyczne przedstawione w nietypowy sposób, inicjatywa w ramach projektu 35mm historii jest właśnie dla ciebie!

 

trzystuPo przerwie wakacyjnej rusza czwarty rok projektu 35 mm historii. Kolejny raz zapraszamy na spotkanie z filmem historycznym wszystkich tych, którzy lubią dobre kino.

W piątek 22 września o godz. 16 spotkamy się w hallu Hetmana aby poznać przykład filmu opartego na komiksie czyli „300”w reżyserii.

paniwladcaZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 31 marca o godzinie 16 w hallu szkoły.

Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Petera Weira "Pan i Władca: na krańcu świata".

Jest to widowiskowy, epicki obraz marynistyczny. Opowieść o honorze, przyjaźni, przygodach, trudach morskiego życia, która rozgrywa się na pokładzie okrętu Jego Królewskiej Mości "Surprise" w czasie wojen napoleońskich.

Ekranizacja zachwyca wspaniałymi, nagrodzonymi Oscarem zdjęciami, fenomenalną muzyką oraz świetnie dobraną ekipą aktorską.

Do zobaczenia w piątek :)

stawarzW piątek 24 lutego w naszej szkole w ramach projektu 35 mm historii odbyło się kolejne filmowe spotkanie. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. „Ostatnia misja USS Indianapolis”. Mieliśmy możliwość prześledzenia historii załogi statku dostarczającego ładunek nuklearny do bomby atomowej Little Boy, która później miała zostać zrzucona na Hiroszimę. Obraz ukazuje nam historię żołnierzy, którzy w oczekiwaniu na ratunek po kompletnym zniszczeniu okrętu przetrwać musieli nie tylko głód i pragnienie, lecz również ataki rekinów.

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05