joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...

robinridleyZapraszamy wszystkich fanów filmu historycznego na kolejne spotkanie z cyklu „35 mm historii”, które odbędzie się w piątek 26 stycznia o godzinie 16 w hallu szkoły. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć film Ridleya Scotta "Robin Hood".

Legenda Robin Hooda to bardzo wdzięczny temat filmowy. Nic więc dziwnego, że kino sięgało po nią wielokrotnie. Proponowana produkcja w żaden sposób nie mierzy się z wcześniej prezentowaną legendą a koncentruje się na historii kształtowania się ponadczasowego wizerunku.

"Robin Hood" jest zatem studium tego, co sprawia, że człowiek staje się mitem, oraz ceny, jaką za to płaci. U Scotta ojcem mitu jest bohaterstwo, a matką zdrada. Robin jest tu zwyczajnym łucznikiem w armii Ryszarda Lwie Serce. Okoliczności sprawią, że zostanie wplątany w intrygę o międzynarodowym charakterze. Będzie świadkiem zdrady, której konsekwencją może być przejęcie władzy nad Anglią przez Filipa, króla francuskiego. Robin staje do walki, w której odznacza się męstwem, za co zostaje zauważony i wielbiony. Zostaje dostrzeżony również przez władcę i wcale nie jest zadowolony z chwały, w którą przyobleczony zostanie Robin. Tak zrodzi się zdrada, banicja, a w konsekwencji legenda.

Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia to zapraszamy do spędzenia w szkole piątkowego popołudnia. Gwarantujemy dobrą zabawę.

(MS)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05