joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...

kamerdyner nowy film filipa bajonaWszystkich miłośników filmu historycznego zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 35mm historii, które odbędzie się w najbliższy piątek 1 marca o godzinie 16 na holu szkolnym. W tym miesiącu wybór padł na produkcję pt. Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona.

Wspomniana produkcja to rozpisana na 45 lat saga rodu von Kraussów, opowiadająca o relacjach niemiecko-polsko-kaszubskich, który uważany jest za jeden z najambitniejszych filmów ostatnich lat.  Osią fabuły jest historia bękarta hrabiego Hermanna (Adam Woronowicz), czyli złotowłosego Mateusza Krolla (Sebastian Fabijański). Znajduje on sobie miejsce na dworze von Kraussów, ale pomimo inteligencji i wrażliwości nie zostaje posłany na studia i doznaje od rodziny serii upokorzeń. Romans z córką hrabiego Maritą (Marianna Zydek) dodatkowo utrudnia jego funkcjonowanie w obcym klasowo środowisku.
Jak zakończy się ta ciekawa historia? Wszystkich pragnących się dowiedzieć jak potoczą się losy rodziny Kraussów oraz jaki wpływ na bohaterów będą miały okrucieństwa dwóch wojen światowych zapraszamy w piątkowe popołudnie do szkoły, która po raz kolejny zamieni się w salę kinową. (MS)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05