joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...

35mm lit marzecSą historie, które wydają się nie starzeć i mimo upływu kolejnych dziesięcioleci wciąż pozostają popularne wśród odbiorców kultury. Do takich narracji niewątpliwie należy „Duma i uprzedzenie”, najprawdopodobniej najpopularniejsza z powieści Jane Austen, wielokrotnie adaptowana na duży ekran. W naszym piątkowym wydaniu to adaptacja z 2005, w której Keria Knightly jako Elizabeth Bennet oraz Matthew Macfadyen jako Mr. Darcy dostarczają widzom niezapomnianych wrażeń swoją fantastyczną grą aktorską.

Tło wydarzeń to XIX-wieczna Anglia, ale to główni bohaterowie przyciągają uwagę. Elizabeth to mądra, błyskotliwa, szczera i bezpośrednia młoda kobieta. Lubi wdawać się w słowne potyczki i jest w tym bardzo dobra :). Mr Darcy, z kolei, to nieprzyzwoicie bogaty dżentelmen z północy Anglii. Niestety, nie czuje się dobrze w sytuacjach towarzyskich. Nie umie również precyzyjnie wyrażać tego co myśli i tym samym robi złe  wrażenie na innych. Czy tych dwoje ma szansę pokonać swoje emocje i zmierzyć się ze swoimi uprzedzaniami, aby być razem? To trzeba zobaczyć. W piątek 29 marca o godzinie 16.10. This is not to be missed! (AK)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05