joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2019

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2019!

2019 zlote liceum perspektywy

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
34 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
38 miejsce
w rankingu maturalnym
34 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
Czytaj więcej...

04W piątek 29 marca w kolejnej edycji 35 mm literatury mogliśmy obejrzeć ekranizację klasycznej powieści Jane Austen pt. Pride and Prejudice. Adaptacja, którą wybraliśmy na seans z młodzieżą w piątek to film z 2005 roku, który w bardzo teatralnej i unowocześnionej formie, w lekki i dynamiczny sposób oraz z dużą dawką humoru prezentuje perypetie miłosne Lady Elizabeth oraz Fitzwilliama Darcy. Jednak, mimo że wątek miłosny jest centralna osią filmu, to mogliśmy również zwrócić uwagę na cały wachlarz społeczno-kulturowych uwarunkowań, na tle których rozgrywa się akcja powieści i filmu.

To bardzo ludzkie problemy i emocje, takie jak relacje rodzinne i społeczne na początku XIX wieku w Anglii, pozycja kobiety w ówczesnym społeczeństwie, obowiązki względem innych, odpowiedzialność, za to co mówimy i wiele innych. Ten film to również bardzo postmodernistyczna adaptacja, pełna autoironii, zachęcająca widzów do interakcji w trakcie oglądania, np. książka, którą czyta Keira Knightly w jednej z pierwszych scen filmu to książka autorstwa... właśnie Jane Austen! Nie bez przyczyny więc historia miłości Lady Elizabeth i Mr Darcy utrzymuje się wciąż w dziesiątce najbardziej popularnych angielskich narracji. (AK)

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

Wyszukiwarka

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

Szkolna telewizja

HTV

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

Pani Marta's English Club

logomarta

e-gazetka szkolna

goniec logo new

Samorząd

logo sejmik neww

Koło chemiczne

ligand logo

Modelarnia Dragon

logo dragon

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

UKS

uks without background new

Klub żeglarski

kubryk logo