joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...


BARDZO WAŻNE!!! Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!wykrzyknik2wykrzyknik2

Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

Rekrutacja 2020doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres czasu nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16 - 19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły. Czytaj dalej...


 

IMG 8850W ostatni piątek miesiąca społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W wiosenny wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w realiach dziewiętnastowiecznej Japonii.

Dzieło Edwarda Zwicka które mięliśmy okazję zobaczyć, pokazuje konflikt tradycji i kultury z nowoczesnością oraz postępem. W filmie ukazano stolicę Japonii tak jak powinna wyglądać- widzimy trochę przeszłości, ale wielkimi krokami zbliża się postęp. Natomiast samurajska wioska, leżąca w odosobnieniu, między wzgórzami, wprost poraża swoim spokojem, tak odmiennym od tego, co dzieje się w całym kraju. Produkcję perfekcyjnie dopełnia orkiestrowa muzyka Hansa Zimmera, która wspaniale podkreślała dramatyzm akcji i pozwalała "wczuć" się w klimat filmu. Jest doskonale dobrana do każdej sceny i dodaje dreszczyku emocji.

Projekcja filmu o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Obejrzany obraz był doskonałym pretekstem do zainteresowania uczniów historią i przekazania wiedzy na temat dziejów kraju kwitnącej wiśni.

Mamy nadzieje, że ekranizacja przypadła wam do gustu. Przykro nam, że to już ostatnie przedsięwzięcie w tym roku szkolnym. Zapraszamy na kolejne spotkania już we wrześniu. Będziemy tęsknić a wy? (MS)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05