joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...

IMG 8850W ostatni piątek miesiąca społeczność szkoły miała okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu 35mm historii. W wiosenny wieczór hol szkoły wypełnił się licznie zgromadzonymi uczniami, którzy gotowi byli spędzić czas oglądając dramat historyczny osadzony w realiach dziewiętnastowiecznej Japonii.

Dzieło Edwarda Zwicka które mięliśmy okazję zobaczyć, pokazuje konflikt tradycji i kultury z nowoczesnością oraz postępem. W filmie ukazano stolicę Japonii tak jak powinna wyglądać- widzimy trochę przeszłości, ale wielkimi krokami zbliża się postęp. Natomiast samurajska wioska, leżąca w odosobnieniu, między wzgórzami, wprost poraża swoim spokojem, tak odmiennym od tego, co dzieje się w całym kraju. Produkcję perfekcyjnie dopełnia orkiestrowa muzyka Hansa Zimmera, która wspaniale podkreślała dramatyzm akcji i pozwalała "wczuć" się w klimat filmu. Jest doskonale dobrana do każdej sceny i dodaje dreszczyku emocji.

Projekcja filmu o wysokich walorach artystycznych i poznawczych dostarczyła okazji do otwartej rozmowy i swobodnej wymiany poglądów oraz dzielenia się własnymi wrażeniami. Obejrzany obraz był doskonałym pretekstem do zainteresowania uczniów historią i przekazania wiedzy na temat dziejów kraju kwitnącej wiśni.

Mamy nadzieje, że ekranizacja przypadła wam do gustu. Przykro nam, że to już ostatnie przedsięwzięcie w tym roku szkolnym. Zapraszamy na kolejne spotkania już we wrześniu. Będziemy tęsknić a wy? (MS)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05