joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...


BARDZO WAŻNE!!! Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!wykrzyknik2wykrzyknik2

Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

Rekrutacja 2020doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres czasu nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16 - 19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły. Czytaj dalej...


 

12W piątek 27 września zainaugurowaliśmy spotkania szkolnego filmowego klubu dyskusyjnego "35mm" tym razem w edycji literackiej z ekranizacją jednego z najpopularniejszych dzieł Agathy Christie Murder on the Orient Express. Mimo wielu wydarzeń w szkole w trakcie ostatniego tygodnia ku naszej radości młodzież licznie zjawiła się późnym piątkowym popołudniem, aby wziąć udział w projekcji filmu. Pokaz filmu poprzedziła krótka prezentacja przygotowana przez p. Adama Kunysza na temat autorki oraz jej wkładu w rozwój powieści typu "mystery" oraz typowych elementów narracji "whodunnit". W trakcie projekcji mogliśmy skupić się na sposobie w jaki "probably the most famous detective in the world", Hercule Poirot, rozwiązuje zagadkę morderstwa w pociągu oraz ograniczeń jakie nakłada na niego ta sytuacja, a także dylematu, przed którym staje na końcu rozwiązawszy tajemnicę.

A wszystko to wśród wyjątkowo teatralnej scenerii filmu i wyjątkowej obsady - w końcu nie odmawia się reżyserowi o takiej renomie jak Kenneth Branagh, autorowi niezapomnianych kreacji teatralnych i filmowych, jak choćby jego interpretacja Hamleta w produkcji z 1996 roku. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym podsumowaniem, przy którym nie mogło też zabraknąć zadań dla uczestników, oczywiście z szansą na 5 za aktywność z j. angielskiego. A już teraz zapraszamy na kolejne edycje 35mm, zarówno literackie jak i historyczne.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05