joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...

35mm martian january2020 1

Mark Watney to tytułowy Marsjanin, astronauta z misji marsjańskiej Ares 3 (w tej roli świetny Matt Damon), po odzyskaniu przytomności uświadamia sobie, że został sam na Marsie z niewielkimi zapasami jedzenia i wody, oraz bez łączności z Ziemią. NASA i pozostali członkowie załogi Ares 3 uważają go za martwego, więc nie może liczyć na ratunek. Jest zdany sam na siebie...

Science-fiction (czasami sci-fi lub SF) to gatunek literacki swego rodzaju spekulatywnej literatury zajmującej się wyobrażeniami zaawansowanej technologii, futurystycznych wizji świata, człowieka oraz wszechświata. Według Isaaca Asimova, science fiction może być zdefiniowane jako gatunek literacki zajmujący się reakcją człowieka na zmiany w nauce i technologii. Czy Marsjanin w reżyserii Ridleya Scotta wpisuje się w takie kategorie? A może jest nawet czymś więcej niż narracją o mniej lub bardziej prawdopodobnej przyszłości? Czy w filmie jest więcej SCIENCE czy FICTION? Czy Mark Watney przeżyje sam na nieprzyjaznej planecie 230 mln kilometrów od ziemi? Przyjdź koniecznie 35mm literatury w piątek 31.01 o godz. 16.00 i zobacz! Jak zwykle przewidziane nagrody!

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05