joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...


BARDZO WAŻNE!!! Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!wykrzyknik2wykrzyknik2

Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

Rekrutacja 2020doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres czasu nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16 - 19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły. Czytaj dalej...


 

7Ubiegły tydzień w Hetmanie zakończył się kolejną projekcją filmu w ramach cyklu 35 mm historii. Tym razem wierna grupa kino maniaków filmu historycznego delektowała się historią konfliktu amerykańsko – japońskiego rozgrywającego się w tle życia młodych Amerykanów.

Dramat Pearl Harbor i wojny ukazany został przez pryzmat życia młodych ludzi, rówieśników tych, którzy oglądali ten film. Pokazał, jak łatwo piękne, spokojne życie przechodzi w koszmar wojny i związane z tym wyzwania. Historycznie wprowadził w tematykę filmu profesor Grzegorz Kobylski, wskazując na realizm scenariusza zawarty w poszczególnych fragmentach filmu.

Mimo trzygodzinnego seansu widownia pozostała prawie w komplecie, a liczne oznaki wzruszenia, szczególnie u żeńskiej części widowni, potwierdziły trafność wyboru tematyki filmu. W refleksji po projekcji filmu wskazano na skutki wydarzeń tamtych lat dla świata powojennego, a także polskiej rzeczywistości.

(GK)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05