joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

Ania KrasońPoniedziałek, 18.05.2020r.

Przed kwarantanną stawałam na nogi już o 5.00 rano, dlatego też poczułam ulgę, kiedy mogłam obudzić się dwie godziny później i zejść na zdalne lekcje w piżamie. W domu łatwiej jest mi się skupić i wolę tę formę zajęć. Introwertykom, takim jak ja, trwająca kwarantanna nie przeszkadza. Ograniczony kontakt z ludźmi brzmi dla mnie jak wybawienie. Po godzinie 13.00 wychodzę do ogrodu. Mam to szczęście, że mieszkam w domu. Świeże powietrze sprawia, że czuję się lepiej.

Tata na ten moment pracuje zdalnie, mama jest lekarzem i zwykle nie ma jej cały dzień, ale jestem już do tego przyzwyczajona. Ostatnio zaczęłam się o nią martwić, ponieważ wygląda na mocno przemęczoną. Pokazała mi swoje zdjęcie w kombinezonie, w którym musi przyjmować pacjentów. Dopiero wtedy zrozumiałam, że sytuacja w Polsce jest poważna. Mimo wszystko dostrzegam, że relacje w mojej rodzinie znacznie się polepszyły. Pandemia spowodowała, że zaczęliśmy spędzać ze sobą więcej czasu. Najbardziej ekscytujące są zakupy o godzinie 22.00. W sklepie zwykle mało ludzi, każdy w maseczce i rękawiczkach. Zwykłe z pozoru czynności stały się obecnie wielką atrakcją. (...)

 (Emilia Piątek 1f)

Ala Sierant

(...) To już dokładnie 68 dzień odkąd wszyscy musieliśmy całkowicie zmienić nasze życie ograniczając wyjścia, spotkania i wyjazdy... Jesteśmy zamknięci w czterech ścianach, oglądamy w kółko wiadomości, czytamy informacje na temat wzrostu zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa. Z tego wszystkiego moja mama zaczęła prowadzić swoje zapiski ile przybywa ofiar i zarażonych w Polsce, województwie, powiecie i w Tarnobrzegu. Zrobienie zakupów wygląda powoli jak wyjście na pole bitwy, gdyby nie tata to nie przetrwalibyśmy długo na samej mące i makaronie. Pomijając fakt obowiązkowego noszenia maseczek, w których zaczynam się dusić po kilku minutach :) Siedzimy praktycznie całe dnie przed komputerem i czekamy na lekcje online, nasz wirtualny kontakt ze znajomymi z klasy. Czekam niecierpliwie na dzień, w którym nareszcie będę mogła wyjść bez obawy, że przyniosę „coś niechcianego” do domu. 

(Kinga Brzuś, 1f)

Martyna Szmołda

Liwia Wołosz

(Dzieła sztuki odtworzyły: Ania Krasoń 1f, Alicja Sierant 1e, Martyna Szmołda 1e i Liwia Wołosz 1e)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05