joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...


BARDZO WAŻNE!!! Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!wykrzyknik2wykrzyknik2

Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

Rekrutacja 2020doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres czasu nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16 - 19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły. Czytaj dalej...


 

Ania KrasońPoniedziałek, 18.05.2020r.

Przed kwarantanną stawałam na nogi już o 5.00 rano, dlatego też poczułam ulgę, kiedy mogłam obudzić się dwie godziny później i zejść na zdalne lekcje w piżamie. W domu łatwiej jest mi się skupić i wolę tę formę zajęć. Introwertykom, takim jak ja, trwająca kwarantanna nie przeszkadza. Ograniczony kontakt z ludźmi brzmi dla mnie jak wybawienie. Po godzinie 13.00 wychodzę do ogrodu. Mam to szczęście, że mieszkam w domu. Świeże powietrze sprawia, że czuję się lepiej.

Tata na ten moment pracuje zdalnie, mama jest lekarzem i zwykle nie ma jej cały dzień, ale jestem już do tego przyzwyczajona. Ostatnio zaczęłam się o nią martwić, ponieważ wygląda na mocno przemęczoną. Pokazała mi swoje zdjęcie w kombinezonie, w którym musi przyjmować pacjentów. Dopiero wtedy zrozumiałam, że sytuacja w Polsce jest poważna. Mimo wszystko dostrzegam, że relacje w mojej rodzinie znacznie się polepszyły. Pandemia spowodowała, że zaczęliśmy spędzać ze sobą więcej czasu. Najbardziej ekscytujące są zakupy o godzinie 22.00. W sklepie zwykle mało ludzi, każdy w maseczce i rękawiczkach. Zwykłe z pozoru czynności stały się obecnie wielką atrakcją. (...)

 (Emilia Piątek 1f)

Ala Sierant

(...) To już dokładnie 68 dzień odkąd wszyscy musieliśmy całkowicie zmienić nasze życie ograniczając wyjścia, spotkania i wyjazdy... Jesteśmy zamknięci w czterech ścianach, oglądamy w kółko wiadomości, czytamy informacje na temat wzrostu zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa. Z tego wszystkiego moja mama zaczęła prowadzić swoje zapiski ile przybywa ofiar i zarażonych w Polsce, województwie, powiecie i w Tarnobrzegu. Zrobienie zakupów wygląda powoli jak wyjście na pole bitwy, gdyby nie tata to nie przetrwalibyśmy długo na samej mące i makaronie. Pomijając fakt obowiązkowego noszenia maseczek, w których zaczynam się dusić po kilku minutach :) Siedzimy praktycznie całe dnie przed komputerem i czekamy na lekcje online, nasz wirtualny kontakt ze znajomymi z klasy. Czekam niecierpliwie na dzień, w którym nareszcie będę mogła wyjść bez obawy, że przyniosę „coś niechcianego” do domu. 

(Kinga Brzuś, 1f)

Martyna Szmołda

Liwia Wołosz

(Dzieła sztuki odtworzyły: Ania Krasoń 1f, Alicja Sierant 1e, Martyna Szmołda 1e i Liwia Wołosz 1e)

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05