Jacek MainardiW cyklu spotkań z absolwentami szkoły, w ostatni czwartek, odbyły się zajęcia z Jackiem Mainardim – obecnie studentem trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim i finansów w Szkole Głównej HandlowejUczniowie IIa i IIIa mogli dowiedzieć się czy warto od pierwszego roku studiować równocześnie na dwóch kierunkach, nie zawsze pokrewnych. Odpowiedź prelegenta była jednoznaczna, że warto i nie jest to dziś na studiach zachowanie należące do wyjątkowych. Bazując na case study Jacek pokazał sens studiowania np. prawa i finansów lub prawa i zdrowia publicznego.

Zdaniem absolwenta, w ten sposób stajemy się specjalistami w określonych dziedzinach, bardziej poszukiwanymi i lepiej opłacanymi na rynku pracy niż po ukończeniu jednego kierunku studiów. Jego młodsi koledzy interesowali się problemem praktycznego aspektu łączenia studiowania na dwóch kierunkach i nie „zgubienia” życia studenckiego. Jak wynikało z odpowiedzi, wszystko się da zrobić jeśli się chce i robi to z przysłowiową „głową”. (gk)

  

Jacek Mainardi.1jpg

49503117 517714961970587 8725719703890165760 n