img 7813 2W miniony czwartek 28 lutego wybrani uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjum, wzięli udział w pierwszej edycji Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych, którego organizatorem jest I Społeczne Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Zakres konkursu obejmuje nauki badające strukturę i funkcje społeczeństwa oraz prawa i prawidłowości jego rozwoju.

W wydarzeniu wzięło udział wiele szkół z Tarnobrzega, Sandomierza jak i przyległych powiatów co napawa organizatorów wielką radością jak również pokazuje, że młodzież chętnie zdobywa informację z zakresu wiedzy o społeczeństwie, socjologii czy ekonomii wzbogacając je o wiadomości o wydarzeniach i procesach zachodzących na szczeblu lokalnym, krajowym, europejskim i globalnym. 

Z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu szkolnego konkursu równocześnie przypominając, że kolejny, finałowy etap odbędzie się w I Społecznym Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu już 30 marca. Trzymamy kciuki za wszystkich młodych entuzjastów nauk społecznych. (MS)