SpotkanieDnia 11 grudnia 2018 roku, na lekcji wychowania do życia w rodzinie, gimnazjaliści gościli panią dr Małgorzatę Makowską – Brzychczyk, byłą wieloletnią nauczycielkę „Hetmana”, obecnie dziekana Sandomierskiego Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu pt: „Inwestowanie energii życiowej”, a następnie przeprowadzić ożywioną dyskusję z prelegentką. Na wstępie pani Małgorzata przedstawiła wymyślone przez siebie motto, które wprowadziło w temat wystąpienia. Brzmiało ono: „Jeżeli dasz ludziom wiedzę i ona zacznie żyć – jesteś częścią ewolucji”.

Później z wielką erudycją podzieliła się informacjami dotyczącymi budowy i funkcjonowania komórki nerwowej. Z pewnością okażą się one przydatne w czasie nadchodzących egzaminów semestralnych. Z wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, że ciało i dusza zawsze funkcjonują razem. Pani Małgorzata wykazała, że filmy science-fiction, takie jak „Harry Potter” czy „Star Wars”, są wartościowe, gdyż pokazują, jak odróżniać dobro od zła. Spotkanie było bardzo interesujące. Pozwoliło pogłębić wiedzę i spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. 

Ania Paczocha

klasa III a gimnazjum