paweł niedziewiedzW środę 16 stycznia 2019 roku, odbyło się w naszej szkole kolejne wydarzenie z cyklu: “Lubimy rozmawiać”. Klasy 1D i 1E liceum wzięły udział w spotkaniu z wiceburmistrzem Sandomierza, panem Pawłem Niedźwiedziem, wieloletnim pracownikiem samorządu. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tajnikami pracy w samorządzie, zdobycie informacji z pierwszej ręki.

Pan Niedźwiedź opowiadał o strukturach i funkcjonowaniu samorządu terytorialnego w Polsce, omówił zadania i kompetencje osób zajmujących poszczególne stanowiska oraz zapoznał licealistów z wieloma ciekawostkami na temat pracy urzędnika.

Odbył również z uczniami rozmowę na temat źródeł prawa, przedstawił sposoby finansowania jednostek samorządu terytorialnego i zaznajomił ich z podstawowymi pojęciami z zakresu postępowania administracyjnego. Szczególne zainteresowanie słuchaczy wzbudził temat finansów.

Na koniec pan wiceburmistrz odpowiedział na wszystkie zadane mu pytania! Opisał jak wygląda dzień pracy w urzędzie, jakie wyzwania stawiają przed pracownikami samorządu mieszkańcy oraz przytoczył kilka ciekawych anegdotek na ten temat. Bardzo dziękujemy za tak ciekawą rozmowę. (Aleksandra Gorazda)