Eliza KarłowskaNiezwykły gość odwiedził szkołę we wtorek, 28 maja. To nasza absolwentka, Eliza Karłowska, która zdawała maturę trzy lata temu. Właśnie wróciła z Kalifornii, gdzie przebywała na rocznej wymianie studenckiej, zgłębiając tajniki sejsmologii i wulkanizmu. Eliza studiuje geofizykę na jednej z najlepszych uczelni świata, Imperial College London w Wielkiej Brytanii. Nasza absolwentka zamierza kontynuować karierę naukową w Anglii i zająć się badaniami związanymi z poszukiwaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego.

Podczas lekcji przyrody Eliza opowiedziała uczniom klas II, jak dostała się na studia. Oprócz znakomitych wyników matury bardzo ważne w rekrutacji okazały się jej własne badania naukowe, które prowadziła w ramach Olimpiady Geograficznej. Dodajmy, że nasza absolwentka jest finalistką tejże olimpiady i była zwolniona z matury z geografii. Wszystkich najbardziej zaciekawiły wspomnienia Elizy z praktyk geologicznych w Wielkim Kanionie Kolorado w USA.

Bardzo nas cieszą sukcesy absolwentów. Elizie życzymy spełnienia wszystkich naukowych planów. (uż)