Spotkanie z podróżnikamiPiątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem przygody i podróży. A wszystko za sprawą znakomitych gości - absolwentów naszego liceum - Ewy Kołodziej i Sebastiana Stepniowskiego, którzy przyjęli zaproszenie i zorganizowali żywą lekcję geografii.

Oboje są wszechstronnie wykształceni. Pani Ewa jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (stosunki międzynarodowe), studiowała także w Rosji i Holandii, a obecnie pracuje w Europejskim Banku Inwestycyjnym w Luksemburgu. Pan Sebastian ukończył Szkołę Główną Handlową i pracuje w branży nieruchomości.

Nasi goście prowadzą intensywne życie zawodowe, a mimo to znajdują czas na wspólną pasję - podróże. I to właśnie dalekim wyprawom poświęcili najwięcej czasu podczas półtoragodzinnego spotkania.

Zwiedzili niemal cały świat. Właśnie wybierają się na kolejną wyprawę – tym razem do Argentyny. Uczniowie, licznie zgromadzeni w szkolnym holu, mieli okazję obejrzeć niepowtarzalne zdjęcia z podróży oraz wysłuchać opowieści i anegdot, których próżno szukać w przewodnikach turystycznych. Ewa i Sebastian podróżują bowiem bez biur podróży, jedynie z plecakiem, wynajętym samochodem, a nawet konno (jak podczas pobytu w Kirgistanie).

Wyjątkową fotorelację można było zobaczyć dzięki temu, że nasi prelegenci są bystrymi obserwatorami, posiadają duża wiedzę o świecie, poszukują miejsc nieoczywistych (np. ogarniętych konfliktami) lub z pozoru nieciekawych, ale bardzo ważnych z punku widzenia geografa, politologa, humanisty, którymi nasi podróżnicy w istocie są.

Urzekł nas majestatyczny Kaukaz, zabytki Buchary i Samarkandy na Jedwabnym Szlaku, ryżowe pola Wietnamu, świątynia Tadż Mahal, nowoczesny Tel Awiw, ale też wioski Tanzanii, w których czas się zatrzymał. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich niezwykłe, najwyższe na świecie wydmy pustyni Namib i potężne Wodospady Wiktorii w Zambii.

To tylko niektóre z miejsc, które pokazali nasi goście. Oboje podkreślali, że takie dalekie podróże dostępne są dla wszystkich, którzy znają języki obce (nie tyko język angielski), potrafią planować i organizować czas.

Rozległa wiedza z różnych dziedzin, ciekawość świata i studiowanie tego, co się lubi i czym się naprawdę interesujemy, wystarczą, aby odnosić sukcesy w pracy i realizować życiowe pasje. Dziękujemy za niezwykłe spotkanie!(uż)

01.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG 16.JPG 17.JPG 18.JPG 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.JPG 24.JPG 25.JPG 26.JPG 27.JPG 28.JPG 29.JPG 30.JPG 31.JPG 32.JPG 33.JPG 34.JPG