dzień bez smieceniaŚmiecimy każdego dnia – w domu, w szkole, w pracy, na urlopie. Jemy, pijemy - pojawiają się puste butelki, słoiki, kartonowe pudełka. Śmiecimy - musimy zatem wiedzieć jak „śmiecić świadomie i z głową” – czyli jak zagospodarować i segregować odpady, tak by stawały się znowu użyteczne. Od początku roku obowiązuje prawo, które nakazuje dzielić domowe śmieci na 5 kategorii. Oddzielne pojemniki są na plastik i metale, szkło, papier, odpadki bio i pozostałe śmieci. W naszej szkole również jesteśmy dalEKOwzroczni i na korytarzach Hetmana pięknie prezentują się zestawy pojemników do segregacji odpadów. Jest to bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów,  poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. 

Dzisiaj również, tym razem wirtualnie, włączamy się do akcji, dzielimy naszą wiedzą i podejmujemy własne działania na rzecz zmniejszenia ilości śmieci w szkole, domu i okolicy. Segregacja śmieci wymaga wysiłku, najłatwiej jest przecież wrzucić wszystko do „jednego worka”. Jednak tylko codzienny, systematyczny wysiłek każdego z nas gwarantuje, że kolejne pokolenia nie utoną po prostu w naszych śmieciach. (an)

unnamed