luty2019Za nami już połowa szkolnego roku. Najkrótszy miesiąc w tegorocznym wydaniu, ze względu na zimowe ferie, był wybitnie krótki dla edukacji i przemknął wręcz niepostrzeżenie. Pół miesiąca upłynęło w szkole, a pół poza nią. Byli jednak i tacy, którzy ze szkołą nie mogli się rozstać nawet w czasie wolnym, gdyż chcieli wzbogacić swą wiedzę i umiejętności przed kolejnymi etapami olimpiad i konkursów.

Cieszą sukcesy humanistów - laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych w gimnazjum. Niektórzy uczniowie zapewnili już sobie najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym i pierwsze miejsca w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Słowa uznania należą się również licealistom - historykom, prawnikom, geografom, matematykom, chemikom i polonistom, którzy pretendują do finału olimpiad MEN.

 

Najmilej tym razem zaskoczyły nas sukcesy sportowe – szlachetną rywalizacją wykazali się miłośnicy tenisa stołowego walczący o puchar Prezesa TSTO. Nic dziwnego, przykład idzie z góry, od wyjątkowych zawodniczek KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeska drużyna, wspierana przez hetmańskich kibiców, zwyciężyła 3:1 w rewanżowym meczu ze Sporting Club z Portugali i tym samym zakwalifikowała się do półfinału Ligi Mistrzyń. Świetnie zadebiutowała nasza „młoda obstawa” – grupa spikerów, dziennikarzy, filmowców, w role których z zaangażowaniem wcielili się uczniowie klas pierwszych. Mistrzowski duet – to miano zobowiązuje bowiem do najbardziej profesjonalnych działań! Miło spędzili tydzień ferii w Szczawnicy nasi narciarze i snowboardowcy, szlifując umiejętności jazdy na nartach i desce. Ten czynny wypoczynek z pewnością doda sił i zaprocentuje w drugim semestrze. Niezwykłym sukcesem okazał się udział naszych koszykarzy w eliminacjach rejonowych rozgrywek zawodów Szkolnego Związku Sportowego. Niezwyciężona drużyna awansowała z pierwszego miejsca do wojewódzkiego półfinału. Gratulacje dla członków drużyny i jej trenera!

Dbając o dobrą i życzliwą atmosferę w hetmańskiej społeczności, Sejmik jeszcze przed feriami zorganizował Szkolne Walentynki. Dobrze wiemy, że życzliwości i dobrych słów nigdy nie jest za dużo. A ile radości może wywołać niespodziewana kartka, to wie tylko posłaniec. Wiele osób spełniło swe marzenia i wystąpiło w duecie podczas kolejnego Spotkania z Muzyką, a wspólny śpiew wprawił wszystkich w dobry humor. Doceniono też solidność i staranność tych, którzy z pasją prowadzą szkolne notatki, przyznając zaszczytne miejsca w Konkursie na najładniejszy zeszyt. Ostatni dzień miesiąca upłynął natomiast pod znakiem słodkich, pachnących i wyśmienitych początków. Ta uczta dla ciała powinna zahartować dusze na wielkopostny czas, gdyż teraz już tylko "ora et labora".