foldingMasz w domu komputer? Chciałbyś pomóc w walce z COVID-19? Świetnie się składa! Zamiast cały dzień siedzieć bezczynnie przed ekranem komputera możesz pomóc w przeprowadzaniu symulacji molekularnych. Pozwolą one przyspieszyć badania nad lekiem! Jak się do tego zabrać? Nic prostszego! Wystarczy wejść na stronę foldingathome.org i kliknąć „Start folding”. Wówczas pobierze się klient F@H, który zajmie się praktycznie wszystkim! Nam pozostanie tylko stworzenie konta i wybranie jednym suwakiem jak intensywnie chcemy przeprowadzać symulację! Gdyby matematyka była tak prosta, to każdy miałby szóstki!

CONTRA19 wyzwaniaTo oczywiste, że sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się, jest bardzo trudna. Jednak nie możemy się poddawać i powinniśmy się wspierać. Przede wszystkim zamieniając problem, z którym się borykamy, na cel. Jaki? Tu z pomocą przychodzą Zwolnieni z Teorii z fantastyczną akcją #CONTRA19! Jest ona adresowana do Was, młodych, a ma na celu pokazanie, że NIE WYCHODZĄC Z DOMU, TEŻ MOŻEMY SIĘ NAWZAJEM WSPIERAĆ!

W akcji może wziąć udział każdy z Was. Co zrobić? To proste. Wystarczy wejść na stronę contra19.org. Tam należy wylosować wyzwanie (np. obejrzenie spektaklu online zamiast serialu). Otrzymasz informacje, jak zadanie wykonać oraz dlaczego jego realizacja ma sens. Możesz potem podzielić się tym, co zrobiłeś, z innymi w mediach społecznościowych, rzucić wyzwanie przyjaciołom.

Działajcie! Stańcie do walki z nudą, lękiem, poczuciem jałowości życia i samotnością! Młodzież ma MOC! Moc dobra jest w Waszych rękach. (RD)

listDrodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Kochana Młodzieży!

Chciałem podzielić się moimi osobistymi odczuciami dotyczącymi absolutnie wyjątkowej sytuacji, która ma miejsce obecnie na świecie, w Polsce, w tym w środowisku mi najbliższym, jakim jest szkoła. Minęły trzy tygodnie, od kiedy mury naszego „Hetmana” zostały zamknięte i nie możemy normalnie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W środę 11 marca dowiedzieliśmy się, że od następnego dnia, przez co najmniej dwa tygodnie, pozostaniemy w domach w związku z szerzącym się w błyskawicznym tempie śmiercionośnym wirusem. W czwartek nie było już żadnego ucznia w murach szkoły, ale wszyscy nauczyciele spotkali się, aby ustalić strategię działania na najbliższe dwa tygodnie.

plakat koronawirus orlinska 2

Dyrekcja Szkoły informuje, że w okresie epidemii będą obowiązywać inne godziny zajęć prowadzonych zdalnie:

2. 8.00 – 8.45 – dla niektórych grup językowych

3. 9.00 – 9.45

4. 10.00 – 10.45

5. 11.00 – 11.45

6. 12.00 – 12.45

7. 13.00 – 13.45 – dla niektórych grup przedmiotowych / językowych

Prosimy zainteresowanych, Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, by sprawdzali na bieżąco informacje w sposób ustalony z wychowawcami / nauczycielami, częściej też zaglądali do e-dziennika. W planie lekcji mogą również pojawiać się zmiany!

UWAGA24.03.2020Dyrektor szkoły informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 25 marca do 10 kwietnia br., każdego ucznia naszego liceum obowiązywać będzie tymczasowy plan zajęć. Plan zostanie opublikowany w odrębnej informacji, a ponadto będzie zamieszczony na e-dzienniku. Prosimy o zapoznanie się z rozkładem lekcji i o dalsze realizowanie procesu nauczania. W każdym dniu ("roboczym") odbywać się będą 4 godziny lekcyjne metodą on-line, poprzez platformę Zoom (Skype, Messenger itp. w zależności od liczebności grupy i ustaleń z nauczycielem). Jednocześnie też uczniowie będą otrzymywali materiały i wskazówki nauczyciela do samodzielnej pracy.

Każdy problem techniczny napotkany przez ucznia podczas lekcji "na odległość" prosimy zgłaszać nauczycielowi prowadzącemu zajęcia, ewentualnie wychowawcy klasy.

Tymczasem życzymy wszystkim - Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom - dużo zdrowia, cierpliwości i odpowiedzialności w tym trudnym i nietypowym dla nas wszystkich czasie.

Dyrekcja I SLO w Tarnobrzegu