ksiązkiNasza szkoła pozyskała fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zwracamy się z prośbą do hetmańskich miłośników literatury wszelakiej o sugestie co do książkowych zakupów. Co Wy, Uczniowie, chcielibyście przeczytać? Jakie wartościowe książki chcieliby podsunąć swoim dzieciom Rodzice? Prosimy o konkretne tytuły (od literatury fachowej po popularną). Propozycje proszę zgłaszać do końca września Sejmikowi Uczniowskiemu, polonistom lub wychowawcom.

oboz plywackiDzień 27 lipca 2019 roku zainaugurował już drugi, 10-cio dniowy obóz zorganizowany z myślą o dzieciach i młodzieży przez Uczniowski Klub Sportowy HETMAN. Grupa 32 uczestników wraz z kadrą nauczycieli i trenerów rozpoczęła wakacyjną przygodę w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie. Celem głównym obozu było przygotowanie kondycyjne zawodników sekcji pływackiej UKS-u, oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.

pozdrowienia z wakacji fill 400x399Wakacje na fotografiach! Zapraszamy wszystkich do tworzenia naszej, wspólnej, hetmańskiej galerii wakacyjnych zdjęć. Pokażcie nam, co robicie ciekawego w te wakacje, gdzie jesteście, na co właśnie patrzycie… Zdjęcia wstawiamy, jako komentarz do postu na fanpege’u Sejmiku Uczniowskiego https://www.facebook.com/samorzad.hetman. Z dnia na dzień zdjęć przybywa. Nagrody już czekają, by trafić w wasze ręce! Na fantastyczne zdjęcia czekamy do końca wakcji :)(mc)

logo olchem1 lipca Komitet Główny Olimpiady Chemicznej opublikował folder dla ucznia http://www.olchem.edu.pl/fu66.pdf nakreślający tematykę zadań 66. Olimpiady Chemicznej. W folderze znajduje się 5 obowiązkowych zadań w części A i 7 dodatkowych zadań w części B. W nabliższych zawodach olimpijskich dominować będzie: rozpuszczalność, stan równowagi, berylowce, żelazo i jego związki (moje ulubione :)), chemia polimerów i niezwykle ciekawe związki organiczne. Zapraszamy do rozwiązywania zadań i udziału w fantastycznej przygodzie jaką jest Olimpiada Chemiczna.

rozdanie swiadectw

3Ostatni dzień nauki w naszej szkole zawsze przebiega bardzo pracowicie. Uczniowie pomagają uporządkować klasy, w których przez cały rok zdobywali wiedzę, spotykali się na szkolnych uroczystościach i imprezach klasowych. Jednak tym razem, za sprawą klasy Ic i wychowawcy, pana Krzysztofa Wolskiego, sprzątanie nabrało zupełnie innego znaczenia.