Hetmanski uklad okresowy

jestem liderkaZapraszamy wszystkie uczennice w wieku 16-19 lat do wzięcia udziału w super ciekawym konkursie i programie pn. „JESTEM LIDERKĄ” organizowanym przez Vital Voices Poland, 2019. Jest to konkurs adresowany do dziewcząt zainteresowanych aktywnym promowaniem kobiecego stylu przywództwa, rozwojem swoich talentów przywódczych oraz zmienianiem świata na lepsze. Programem „Jestem Liderką” zostaną objęte Finalistki konkursu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest: nadesłanie pracy konkursowej na temat: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką, opisanie kim jesteś, jaka to funkcja, gdzie, jaka jest Twoja wizja działania – co chcesz osiągnąć, jak to robisz, z kim współpracujesz."

Co najlepsze na upał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj, 11 czerwca br., ostrzeżenie 2 stopnia dla większości województw Polski. Nie tylko ci, którzy rozszerzają geografię, wiedzą, że wysokie temperatury, jakie u nas ostatnio panują, mogą spowodować wystąpienie niebezpiecznych zjawisk zagrażających zdrowiu, a nawet ludzkiemu życiu. Jak sobie radzić, gdy żar leje się z nieba? Najlepiej unikać wyjścia na zewnątrz, schłodzić pomieszczenie i organizm, zaopatrzyć się w dużą ilość wody, by uniknąć odwodnienia i przegrzania... Wychodząc naprzeciw prośbie Sejmiku Uczniowskiego, dyrekcja Hetmana skróciła od dziś lekcje. Na ochłodzonym holu można też odpocząć między lekcjami (lub na "okienkach") i skorzystać z zimnych napojów.

poezja10 czerwca br. uczniowie klas pierwszych Hetmana wybrali się na plac Bartosza Głowackiego, gdzie mieli okazję wysłuchać poezji, a także ulubionych wierszy w wykonaniu Pauliny Lasoty, kasztelanki Cudki z serialu „Korona Królów”. Piękna i przemiła aktorka przyjechała do Tarnobrzega, aby podsumować akcję „Czytać poezję”, którą od 21 maja realizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. dr M. Marczaka w Tarnobrzegu.

plakat 20 bieg 1024

Zapraszamy do udziału w jubileuszowym XX Tarnobrzeskim Biegu na Orientację.
Regulamin (.docx)

zaproszenieInteresujesz się sztuką – malarstwem, fotografią…? Chcesz podpatrywać warsztat mistrzów? A może pragniesz ciekawie i pożytecznie spędzić czas wolny od nauki z przyjaciółmi czy sympatią? Zapraszamy Cię na wernisaż wystawy dwojga artystów: Marty Lipowskiej - Ziemby (malarstwo) i Piotra Bednarskiego (fotografia). Wydarzenie odbędzie się 17 maja 2019 r, o 17:30 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tym goręcej rekomendujemy tę imprezę artystyczną, że p. Marta Lipowska -Ziemba jest przyjacielem szkoły, mamą jednej z naszych uczennic, autorką pięknych obrazów z wizerunkiem budynku szkoły, a także artystką, która już dwukrotnie zaszczyciła nas swoją obecnością i - jako gość honorowy w murach „Hetmana” - zaprezentowała część ze swoich wspaniałych prac podczas spotkań z cyklu rozmów z ciekawym człowiekiem czy promocji zeszytów naszej serii wydawniczej. (nan)

warsztaty wynegocjuj unieZapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty "Wynegocjuj nam Unię", które odbędą się w naszej szkole 17 maja (piątek) o godznie 13.30.