Operation Mindfall webpicUczniowie klas pierwszych dziś (6.12.19) korzystają z zaproszenia do bliższego poznania edukacyjnej rozrywki pt. EscapeCity games. Są to gry miejskie pełne zagadek - nasza odbywa się w Krakowie - gdzie poszczególne wskazówki do ich ukończenia są wyświetlane na specjalnie do tego przygotowanych tabletach. Jest rywalizacja, jest zabawa, ale również solidna dawka wiedzy, która zaraża i otwiera horyzonty.

Dlaczego warto? Po pierwsze, jest to doskonały trening umiejętności współpracy, logicznego myślenia i łączenia faktów.

NTRPTradycją w klasie 2D na lekcjach języka angielskiego stało się podsumowywanie pewnych partii materiału "z przytupem" za pomocą projektu.

Projekt edukacyjny jako metoda oznacza obszerne zadanie realizowane samodzielnie przez uczniów, a przygotowywane i koordynowane przez nauczyciela. Na ogół, ze względu na swój rozmiar, jest ono wykonywane przez grupy uczniów, choć istnieje wiele przykładów projektów indywidualnych. I to właśnie projekty indywidualne zdominowały tegoroczne prace projektowe.

New Technology Research Project

biblioteka cyfrowaWyszukiwanie, gromadzenie, selekcjonowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie informacji, współtworzenie zasobów w sieci, korzystanie z różnych źródeł i sposobów zdobywania informacji. To tylko kilka haseł, z którymi zapoznali się dzisiaj uczniowie klasy IF na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Nie była to zwyczajna lekcja wypożyczania książek i poznawania biblioteki ale przede wszystkim ćwiczenie umiejętności taki jak: szukanie literatury przydatnej do opracowania różnych zagadnień, selekcjonowanie jej według wskazanych kryteriów w zasobach i zapisach multimedialnych, w tym w Internecie.

hetman memorial V2

Zapraszamy do udziału w IV Memoriale Pływackim im. Józefa Salika! Regulamin zawodów (pdf)

3728 listopada uczniowie Hetmana mieli okazję spędzić czwartkowy wieczór na dyskotece andrzejkowej.

Andrzejki to święto znane od wieków, które w Polsce ma już wieloletnią tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż, wróżyły w celu poznania swojego przyszłego męża. Panowie zaś nie obchodzi andrzejek, tylko katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia nadal pozostał.

helikopterW piątkowe popołudnie (16:00) delektować się będziemy filmem Ridleya Scotta Helikopter w ogniu.

Ekranizacja ukazuje historię państwa upadłego i procesy do tego wiodące.

Film wojenny produkcji amerykańskiej z 2002 r. oparty na faktach opisanych w książce Marka Bowdena Helikopter w ogniu o bitwie w Mogadiszu – stolicy Somalii. Film otrzymał dwa Oscary – za dźwięk i montaż, a także nominację za zdjęcia. Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Sławomir Idziak.

AK 1826 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Rosyjskiego. Hasłem przewodnim było „Muzyka i współczesny film rosyjski‘’. Obejrzeliśmy film o Moskwie i Sankt-Petersburgu oraz posłuchaliśmy rosyjskich piosenek w wykonaniu Natalii Ciecierskiej i Aleksandra Polnickiego. Justyna Kosior i Kornelia Bajda opowiedziały o współczesnym filmie rosyjskim, zwracając szczególną uwagę na twórczość Andrieja Zwiagincewa. Nasi uczniowie wykonali plakaty przedstawiające najnowsze rosyjskie filmy oraz twarze znanych Rosjan związanych ze światem kultury. (KK)