noc filmowa25 października o godzinie 16.00, na holu naszej szkoły będzie miała miejsce, już po raz kolejny projekcja filmów. Tym razem zapraszamy na „Noc Filmową” w nowej odsłonie – Alfred Hitchcock - niekwestionowany mistrz dreszczowców - gatunku, który zresztą sam wymyślił będzie bohaterem tego wieczoru. „Ptaki” i „Szał” to filmy, które trzeba koniecznie zobaczyć.

01W piątek, 17 października odbyło się spotkanie koła matematycznego uczniów klas pierwszych poświęcone polskim matematykom. Rok 2019 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Matematyki.

Ciekawą prezentację na temat życia i dokonań naukowych podkarpackiego matematyka Franciszka Leji przygotował i przedstawił uczeń klasy I „g” Antoni ZiębaO Stefanie Banachu - uznanym na świecie matematyku opowiedziała Joanna Szpyt, opiekun koła matematycznego.

17Z przyjemnością informujemy, że od następnego tygodnia rozpoczną się zajęcia z grafiki komputerowej. Prowadził je będzie Pan Kamil Pionkowski. Dla uczniów, którzy rozpoczynają przygodę z grafiką, zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 13.40 - 15.10, zaś dla tych „zaawansowanych” we wtorki, również w tym samym czasie, tj. 13.40 - 15.10. Zajęcia oczywiście będą miały miejsce w pracowni komputerowej. Jeśli ktoś chciałby się dopisać do odpowiedniej grupy może to jeszcze uczynić :-)

Mistrzostwa PolskiW najbliższą sobotę i niedzielę na Zamku w Sandomierzu będzie można uczestniczyć w nadzwyczajnym wydarzeniu: Mistrzostwach Polski Mikromodeli. Pogoda sprzyja spacerom, więc może warto wybrać się do królewskiego miasta z rodziną, przyjaciółmi, sympatią i zajrzeć, choć na chwilę, do zamkowych sal. W sobotę od 9:00 do 15:30, a w niedzielę od 9:00 do 12:00 będzie można zwiedzać wystawę konkursową i sprawdzić, który z fantastycznych modeli cieszyć się będzie największym uznaniem jury.

W sobotę przewidziany jest również Turniej Gry Historycznej „Wrzesień 1939”. Warto przyjść pokibicować naszym szkolnym modelarzom i ich opiekunowi, p. Tomaszowi Ciachowi. Warto także oklaskiwać nasze utalentowane wokalistyki, Natalię Ciecierską i Magdalenę Krzyżek, które wystąpią w niedzielę, około południa. Zapraszamy!

djn

Obóz narciarskiUwaga Hetmaniacy!

Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski oferujący profesjonalne szkolenie narciarskie połączone ze świetną zabawą.

Nie masz pomysłu na spędzenie ferii zimowych? Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę w urokliwej podhalańskiej miejscowości? Lubisz jeździć na nartach lub na snowboardzie? A może chciałbyś nauczyć się jeździć na nartach? To jest oferta właśnie dla Ciebie!:) Codziennie kilkugodzinne zajęcia na stoku a dodatkowo cała masa atrakcji w zimowym klimacie Tatr.

14.10.2018 dzień edukacji narodowej