Zlote liceum 20209 stycznia o północy „Perspektywy” ogłosiły Rankingi szkół ponadgimnazjalnych, zarówno w kategorii liceów, jak i techników. Podobnie, jak w latach ubiegłych, szkoły uzyskiwały „punkty rankingowe” głównie za wyniki matury, ale także za osiągnięcia olimpijskie (liczą się jedynie olimpiady „ministerialne”!). W głównym Rankingu Liceów Ogólnokształcących ogłoszono listę 1000 najlepszych liceów. Od ubiegłego roku wydłużono listę szkół, które zdobyły złotą tarczę. Zawsze ten tytuł przysługiwał stu najlepszym szkołom w Polsce, ale od ubiegłego roku kapituła przyznaje go aż dwustu szkołom. Z przyjemnością informujemy, że tradycyjnie nasz „Hetman” znalazł się na podium uzyskując 3 miejsce w województwie podkarpackim, za liceum z Rzeszowa i Krosna. W kraju uplasowaliśmy się na wysokiej 54. pozycji, tym samym uzyskując tytuł „Złotej Szkoły”. Warto dodać, że w województwie podkarpackim 4, w lubelskim 5 i w świętokrzyskim jedynie 2 szkoły znalazły się w najlepszej setce polskich liceów. To pokazuje, w jakim wąskim gronie najlepszych znalazła się nasza Szkoła. Jeśli chodzi o Ranking Maturalny, w którym zostały przedstawione wyniki najlepszych 300 liceów w tej kategorii, nasza Szkoła zajęła 66 miejsce w Polsce a 2. na Podkarpaciu! W tym miejscu jeszcze raz chcemy podziękować i pogratulować naszym ubiegłorocznym Maturzystom uzyskania doskonałych wyników z egzaminów maturalnych. W Rankingu Olimpijskim możemy zobaczyć wyniki najlepszych dwustu szkół w Polsce w tej kategorii, przy czym w tej klasyfikacji uwzględniono zarówno licea, jak i technika. Niezmiennie nasza Szkoła w tej kategorii uplasowała się w pierwszej pięćdziesiątce, tym razem zdobywając 40 miejsce w Polsce i 3. w naszym województwie. Co ciekawe jedynie 9 szkół z Podkarpacia osiągnęło znaczące sukcesy w olimpiadach i zostało uwzględnione w tym Rankingu. Gratulujemy naszym Olimpijczykom sukcesów olimpijskich w ubiegłym roku szkolnym i trzymamy kciuki za powodzenie w tegorocznych zmaganiach, bo już wiemy, że liczna grupa uczniów awansowała do etapów okręgowych z wielu przedmiotów.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim Uczniom, ale też wspaniałym Nauczycielom, dzięki którym nasz „Hetman” rokrocznie plasuje się w gronie najlepszych liceów w Polsce. Tak trzymajmy!

Paweł Dobrowolski

MCiche202013 stycznia uczniowie "Hetmana" pojechali na obóz zimowy do malowniczo położonego u stóp Tatr Małego Cichego. Już pierwszego dnia pobytu wszyscy uczestnicy ochoczo wyruszyli na stok, próbując swoich sił w przydzielonych grupach narciarskich i snowboardowych. Góry przywitały nas dużą ilością śniegu i piękną, słoneczną pogodą. Radość sprawiła zimowa aura i niesamowite widoki gór. Dzień zakończyliśmy po obiadokolacji obejrzeniem filmu na jakże ważny temat bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Po spokojnej nocy i pysznym śniadaniu, rozpoczęliśmy intensywny, czterogodzinny trening na stoku pod czujnym okiem świetnych opiekunów: A. Ziętek, L. Horoszko, T. Ciacha, Ł. Zasuwy. Zmęczeni jazdą, z ogromną chęcią na odpoczynek, skierowaliśmy się do pensjonatu w oczekiwaniu na posiłek. Wieczór urozmaiciła nam wizyta w chacie regionalnej w Murzasichlu, gdzie miejscowy gospodarz w znakomity sposób opowiadał nam o góralskich zwyczajach.

Wosp2020W drugą niedzielę stycznia br., po raz 28 w kraju, ale też i poza jego granicami, odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tarnobrzeg również znalazł się wśród tych miast, gdzie dobrzy ludzie potrafią się dzielić sercem i… złotówką. Pogoda dopisała, stąd wiele osób wybrało się na Plac Bartosza Głowackiego, by aktywnie włączyć się w granie WOŚP. Wśród wolontariuszy kwestujących na Placu oraz w innych punktach miasta nie zabrakło również nauczycieli, rodziców, a nawet absolwentów Hetmana. Niektórzy pobiegli w VI Biegu “Policz się z cukrzycą”, inni dostarczyli gadżety na licytację albo też sami w licytacji uczestniczyli (m.in. do zdobycia były trzy pierwsze medale zaprzyjaźnionych z nami tenisistek stołowych z lat 1989 – 1991). Na scenie wśród grających dostrzec można było jednego z naszych absolwentów, któremu kibicowała rodzina, w tym też rodzina Hetmana.

koncert noworoczny3 stycznia (piątek), o godzinie 17, w budynku naszej szkoły odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu. Podczas Koncertu zaprezentuje się również szkolny Chór ,,Vox Hetmaniae”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na to piękne, przepełnione świątecznym klimatem, wydarzenie.

Obóz narciarskiPragniemy wszystkich poinformować, że spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczestników obozu narciarskiego odbędzie się 3 stycznia 2020 roku. Wszystkich zapraszamy na godzinę 16.00 do sali 24.

e kartki nowy rok 4783s

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
ważne jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

Na Nowy Rok - Optymistom życzymy, by spełniły się wszystkie pragnienia; Minimalistom - by Nowy 2020 Rok, nie był gorszy niż poprzedni; Światu – pokoju; Maturzystom - jak najlepszych wyników egzaminacyjnych i pomyślnego startu na wymarzone studia; Drugoklasistom - by mieli czas na rozmowy, bycie z bliskimi i na... naukę, upewniając się czego naprawdę chcą; Pierwszoklasistom - by czuli, że są w Hetmanie, we właściwym miejscu; Rodzicom - satysfakcji z najmniejszych nawet osiągnięć ich dzieci, Nauczycielom i Pracownikom - kreatywności i cierpliwości; Sejmikowi - wspaniałych pomysłów i odwagi w działaniu, Dyrekcji zaś życzliwych ludzi wokół... Niech szczęśliwe będą wszystkie dni, które jeszcze przed nami, a czy takie rzeczywiście będą, zależy tylko od nas samych!