konkurs tapas 1024konkurs stroj 1024

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach z okazji dnia języka hiszpańskiego. Zapisy do 26 kwietnia w sekretariacie szkoły.

img 20190412063754 55465109 2152283121487284 1621255467390992384 n zmniejszamy pl 1Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych na Dzień Otwarty, który odbędzie się dnia 25 kwietnia. Gimnazjalistów uczęszczających do tarnobrzeskich szkół prosimy o przybycie na godzinę 9.00, uczniów ze szkół spoza Tarnobrzega na godzinę 10.45 a młodzież uczęszczającą do klas 8 szkół podstawowych zapraszamy na 12.30.

Przygotowaliśmy bogaty program spotkania, który obejmuje wystawy, prezentację osiągnięć i zainteresowań naszych uczniów, konkursy i doświadczenia chemiczne. W trakcie wydarzenia będzie można także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Do zobaczenia 25 kwietnia!

Wielkanoc, 2019 r.

PISANKI

W imieniu całej Społeczności Hetmańskiej składamy
najszczersze życzenia:
zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
obfitości na świątecznym stole
oraz pięknych chwil
spędzonych w gronie najbliższych.

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
tarnobrzeskiego Hetmana :-)

sebastianspyrzewski 1024Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń kl. II d Sebastian Spyrzewski został finalistą najstarszej olimpiady przedmiotowej, czyli LXX Olimpiady Matematycznej. W dniach 3 – 4 kwietnia w Tarnowie, uczeń naszego „Hetmana” wraz z najlepszymi matematykami w Polsce rozwiązywał finałowe zadania. Znakomity wynik, który Sebastian osiągnął, daje mu 100% wynik na maturze z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Gratulacje!

Finalistą olimpiady przedmiotowej już w klasie drugiej zostaje się dzięki ogromnej pracowitości, której Sebastianowi nie brakuje. Z przyjemnością zgłębia on tajniki kolejno poznawanych twierdzeń i rozwiązuje niezwykle trudne zadania, wykraczające mocno poza szkolną wiedzę. Jeśli ktoś sądzi, że Sebastian „siedzi” tylko w zbiorach zadań, to bardzo się myli. Podczas przygotowań do olimpiady codziennie widzieliśmy go uśmiechniętego na szkolnych korytarzach, co potwierdza, że zgłębianie wiedzy królowej nauk znakomicie można połączyć ze zwykłym życiem „Hetmaniaka”. Sebastianie, chapeau bas! (az)

egzaminy 1024Od środy do piątku (10-12 kwietnia) w naszej szkole trwa maraton egzaminacyjny. Punktualnie o godzinie 9.00, w ławkach zasiedli uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, by napisać egzamin kończący naukę na tym etapie kształcenia. Te dni to dla nich szczególny czas - pierwszy poważny sprawdzian dojrzałości, decydujący o przyszłej drodze życiowej. W tym roku jest on również bardzo wyjątkowy, ponieważ ostatni. Test składa się z kilku części - humanistycznej, która otwiera trzydniowy cykl, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. Dobry wynik to przepustka do szkoły średniej.

wywiadowka kwiecien

konkursmoto 1024W sobotę (6 kwietnia 2019 r.) odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Modzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, organizowanego w tarnobrzeskim WORDzie przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu. Naszą szkołę dumnie reprezentowały dwie drużyny w składach: pierwsza drużyna: Paweł Brożyna, Krzysztof Wilk, Marcin Sochacki i druga: Anna Jurek, Aleksandra Ramos, Magdalena Bogacz. Konkurs składał się z kilku etapów: jazdy sprawnościowej, testu wiedzy z zakresu historii motoryzacji, znajomośći przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz przygotowania pojazdu do jazdy. Ania wykazała się ponadprzeciętnymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, za co została wyróżniona. Trzy pierwsze indywidualne miejsca zajęli uczniowie naszego liceum, miejsce pierwsze Aleksandra Ramos, miejsce drugie Anna Jurek oraz miejsce trzecie Paweł Brożyna. Z radością możemy poinformować, że obydwa zespoły znalazły się na podium (pierwsze oraz trzecie miejsce). Jednak zwycięską trójką okazał się zespół dziewcząt, które będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Odbędzie się on 25 maja obecnego roku w Rzeszowie. Trzymamy za nie kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów.