img 4250Naukę „standardu” zaczęliśmy od walca angielskiego. Natomiast na ostatnich zajęciach w ramach aktywności „Tańcz w Hetmanie” przyszło nam zmierzyć się z walcem wiedeńskim. Kroki wspomnianego tańca nie są zbyt skomplikowane, ale kluczowe jest to by były wykonywane z gracją i delikatnością co wymaga wielu ćwiczeń.

Walc wiedeński, obok walca angielskiego, uważany jest za jeden z najbardziej eleganckich tańców standardowych. Jest to dość szybki taniec i ma charakter obrotowy, a tancerze bezustannie wirują w lewo lub prawo, wykonując kroki stanowiące przejście pomiędzy obrotami. Na piątkowych zajęciach, wspólnie z Dominiką Buś uczennicą klasy 2b (tancerką ze Szkoły Tańca SAMBA – zdobywczyni Mistrzostwa Polski w formacjach tanecznych) uczyliśmy się kroku podstawowego w przód i w tył oraz dokonaliśmy pierwszych prób walca w obrocie i w trzymaniu zamkniętym. Zabawy było sporo, szczególnie, gdy po kilku szybkich obrotach trzeba było zatrzymać się w miejscu. Kolejne figury do walca wiedeńskiego poznamy na zajęciach kwietniowych, na które serdecznie zapraszamy nie tylko tylko pasjonatów tańca ale wszystkich fanów dobrej zabawy. (DS)