sejm dzieci i młodzieży27 września w polskim Parlamencie pod hasłem „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” odbyła się XXIV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na sali obrad nie zabrakło uczniów naszego Hetmana. Uczennice klas pierwszych: Natalia Kukuła (klasa1b) Aleksandra Ciżyńska (klasa 1e) i Julia Szyszkowska (klasa 1e) przeszły długa drogę rekrutacji, aby zasiąść w poselskich ławach.Otwarcia sesji dokonał marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który przypomniał, że Polska obchodzi historyczne rocznice: 100 – lecie odzyskania niepodległości oraz 550 – lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej.

 

Zanim młodzi parlamentarzyści zabrali głos swoje wystąpienia wygłosili rzecznik praw dziecka Marek Michalak, zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Mateusz Szpytma oraz Beata Jancarz - Łanczkowska z Ośrodka Rozwoju Edukacji. Kolejnym punktem posiedzenia była debata o projekcie uchwały, po której zakończeniu uczestnicy tegorocznej sesji, w głosowaniu zdecydowali o jej przyjęciu. Wcześniej młodzież miała możliwość spotkania i rozmowy z posłami klubów parlamentarnych w Sali Kolumnowej. Przewodniczący obrad spotkali się także z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. (mc)