wrzesienZa nami miesiąc nauki w „Hetmanie”, która odbywała się nie tylko na Dominikańskiej, ale też w Muzeum Historycznym, Bibliotece Pedagogicznej, nad Tarnobrzeskim Jeziorem, a nawet poza Tarnobrzegiem, w Krasnobrodzie (obóz integracyjny klas I i naukowy klas III), czy w Krakowie na AGH albo Sejmie RP… Jak można się było przekonać, nie tylko nauką żyje hetmańska rodzina… Żeby nie pogubić się w ogromie przedsięwzięć, doskonałą pomocą okazał się szkolny kalendarz.

 

 

 

Pierwsze klasy, przyjęte podczas uroczystej Inauguracji Roku do społeczności szkolnej,  poznały bliżej sylwetkę Patrona oraz obowiązujące regulaminy. Już prawie się zintegrowały, oswoiły ze szkolną atmosferą, zaliczając pierwsze (i kolejne) sprawdziany, kartkówki. Młodzi licealiści wyraźnie odczuli, co to trud wyboru rozszerzeń. A jak sobie radzą w hetmańskiej społeczności, sprawdzimy podczas otrzęsin. Czy skorzystają z możliwości, które daje „Hetman”? „Drugacy”, bardziej świadomi własnych wyborów, rozpoznają swoje słabe i mocne strony, zaczynają przygodę z kółkami, być może będą startować w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, o ile nie przeszkodzą im w tym półmetki i osiemnastkowe imprezy;). Najbardziej zestresowani są maturzyści….deklaracje maturalne pora już było złożyć, a tu jeszcze nie wiadomo, czy marzenia o studiach i predyspozycje zawodowe idą w parze, czy też jak bohater czytanego „Przedwiośnia” ciągle będą szukać „szklanych domów”. Łatwo nie mają też i gimnazjaliści. Po przyjemnym sportowym starcie (zajęcia nad jeziorem), dobrze wiedzą, że trzeba dobiec do celu z jak najlepszymi wynikami z gimnazjalnego egzaminu, sprzątając przy tym świat.

Dużo się działo we wrześniu – byliśmy w kinie („Dywizjon 303. Prawdziwa historia”), kino też było u nas (w ramach projektu 35 mm historii, tym razem z filmem „Zaćma”). Można było również zanurzyć się w kulturze francuskiej i posmakować jej specjałów, a nawet mówić i czytać po francusku przez cały dzień. Podziwialiśmy też śpiewające talenty na koncercie z cyklu „Szkolne spotkania z muzyką”, podczas którego świetnie wystartowali debiutanci, olśniewająco wypadły premiery, a za znanymi i lubianymi absolwentami na pewno będziemy tęsknić. Sejmik doskonale zadbał o nasze dusze i ciała, organizując Dzień Gier Planszowych i Dzień Kawy. Bawiliśmy się więc grami planszowymi, a ponadto wystartowaliśmy w różnych zawodach (Szachy – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Polski w Modelarstwie Okrętowym). Dumni szczególnie byliśmy z sukcesu Li Qian, która została mistrzynią Europy. Z pewnością nie braknie nas w październiku, by kibicować „Małej” i całej drużynie KTS podczas meczów Ligi Mistrzyń. Pamiętajmy – spotykamy się 13 października na hali MOSiR!!!.O innych atrakcjach będziemy informować na bieżąco...kolejny miesiąc zapowiada się bardzo ciekawie.